Materace Ortopedyczne

Materac ortopedyczny to produkt, który spełnia szereg restrykcyjnych wymagań, dzięki czemu otrzymał status wyrobu medycznego. Co to dla Ciebie oznacza? Materac ortopedyczny pomaga przeciwdziałać powstawaniu lub pogłębianiu się wad postawy, wspomaga proces rehabilitacji i profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego. Jednym słowem - dba o Twoje zdrowie. A przy tym jest objęty 8% stawką Vat.

Nie jesteś pewien, który materac wybrać?

Skontaktuj się z nami

Sprawdź nasze materace ortopedyczne:

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-24 z 25 pozycji
 • -38%

Materac Hilding MAKARENA

wyrób medyczny ● dwie twardości ● dwa różne komforty snu ● dla osób o dużej różnicy wagowej ● dla osób z bólem kręgosłupa ● dla alergików ● 500 sprężyn na m2

2 379,00 zł Od 1 475,00 zł
6
 • -38%

Materac Hilding FANDANGO

materac medyczny ● materac polecany osobom lubiącym twarde materace ● dla osób z bólem kręgosłupa ● dla seniorów ● dla par ● dla alergików

799,00 zł Od 495,00 zł
5

Materac Foam Royal MED SUPREME

Materac Royal Med Supreme marki Foam Royal to materac o średnim stopniu twardości. Bazę materaca tworzy warstwa pianki wysokoelastycznej Platinum Foam o grubości 24cm , natomiast na warstwę wierzchnią składa się 8 cm pianki termoelastycznej Fit Foam.

Od 3 389,00 zł

Materac Foam Royal MED PRESTIGE

Materac Royal Med Prestige marki Foam Royal to materac medyczny średniej twardości. Jego podstawę tworzy 11cm pianki wysokoelastycznej Platinum Foam, a na warstwę wierzchnią składa się pianka termoelastyczna Fit Foam o grubości 8cm. Materac dostępny jest w promocji

Od 2 560,00 zł
2

Materac Foam Royal MED NEW STANDARD

Termoelastyczny materac Royal Med Standard pod wpływem temperatury i ciężaru ciała dopasowuje się do pozycji, w której śpisz. Brak nacisku zwrotnego sprawia, że Twoje ciało lepiej odpoczywa i się regeneruje.

Od 1 390,00 zł
5

Materac Foam Royal MED MEDICO

Materac Royal Med Medico marki Foam Royal to materac medyczny o średnim stopniu twardości. Bazę materaca stanowi 7 cm pianki wysokoelastycznej Platinum Foam, a na warstwę wierzchnią składa się 8 cm pianki termoelastycznej Fit Foam. Materac dostępny w promocji

Od 1 592,00 zł
3

Materac Foam Royal MED BRILLIANT

Materac Royal Med Brilliant marki Foam Royal to unikatowy produkt, w którym niespotykany komfort udało się połączyć z zaletami prozdrowotnymi. Model Brilliant uzyskał status wyrobu medycznego. Materac dostępny jest w promocji

Od 2 428,00 zł
2

Materac Foam Royal MED AIR

Materac Royal Med Air to najbardziej zaawansowany model marki Foam Royal. To materac medyczny, idealnie podpierający całe ciało przy jednoczesnej redukcji nacisku zwrotnego. Dzięki temu sen jest głęboki i komfortowy, a w nocy nie budzą Cię bóle kręgosłupa. Materac w promocji

Od 3 290,00 zł
4
 • -40%

Materac SleepMed SUPREME PLUS

Materac SleepMed Supreme Plus jest idealnym kompromisem między wygodą, walorami prozdrowotnymi i wysoką oddychalnością. Połączenie materaca wysokoelastycznego z aż 7cm pianki termoelastycznej, z której zbudowany jest odpinany top zapewnia prozdrowotne wsparcie całego ciała i regenerujący odpoczynek.

3 699,00 zł Od 2 219,00 zł
5
 • -40%

Materac SleepMed SUPREME

Materac SleepMed Supreme to materac termoelastyczny najwyższej klasy, zbudowany z pianek wysokoelastycznych VPPHR z technologią Airforce oraz pianki termoelastycznej VitaRest. Materac dostępny w promocji

2 999,00 zł Od 1 799,00 zł
7
 • -40%

Materac SleepMed PREMIUM PLUS

Materac SleepMed Premium Plus to 7-strefowy materac o właściwościach ortopedycznych i antyalergicznych. Idealnie dopasowuje się do ciała, nie wywołując nacisku zwrotnego. Odpinany top i dwie warstwy pianki wysokoelastycznej pozwalają na dostosowanie materaca do własnych potrzeb i oczekiwań.

3 099,00 zł Od 1 859,00 zł
4
 • -45%

Materac SleepMed HYBRID PREMIUM PLUS

Materac hybrydowy SleepMed Hybrid Premium Plus łączy w sobie zalety materaca hybrydowego z odpinanym topem z pianki wysokoelastycznej Celsius® - Waterlily®. Dzięki temu materac doskonale współpracuje z ciałem zapewniając wysoki komfort snu.

3 899,00 zł Od 2 144,00 zł
4
 • -40%

Materac SleepMed PREMIUM

Materac SleepMed Premium to materac termoelastyczny o właściwościach ortopedycznych. Pozwala na dopasowanie poziomu twardości na 4 możliwe sposoby, zapewniając skuteczną regenerację i relaks całego organizmu.

2 349,00 zł Od 1 409,00 zł
6
 • -25%

Materac SleepMed HYBRID SUPREME

Materac SleepMed Hybrid Supreme jest luksusowym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających śpiochów. Dzięki jego unikatowej konstrukcji możesz dopasować twardość materaca aż na 4 sposoby. Materac objęty jest promocją

2 299,00 zł Od 1 724,00 zł
5
 • -25%

Materac SleepMed HYBRID PREMIUM

Materac SleepMed Hybrid Premium zapewnia doskonałe wsparcie punktowe, połączone z pełną swobodą ruchów. Stopień twardości materaca możesz dopasować na 4 różne sposoby. To wszystko dzięki jego wyjątkowej konstrukcji, pozwalającej na zamienianie miejscami warstw o zróżnicowanej twardości.

1 849,00 zł Od 1 387,00 zł
4
 • -40%

Materac SleepMed COMFORT PLUS

Materac SleepMed Comfort Plus to innowacyjny materac medyczny z odpinanym topem i aż 6 stopniami twardości, dzięki czemu z łatwością dopasujesz materac do swoich oczekiwań. 7-strefowa pianka termoelastyczna zapewnia doskonałe podparcie, a technologia Airforce zwiększa oddychalność materaca.

2 749,00 zł Od 1 649,00 zł
3
 • -45%

Materac SleepMed HYBRID COMFORT PLUS

Materac hybrydowy SleepMed Hybrid Comfort Plus łączy w sobie wkład sprężynowy, z warstwami pianki wysokoelastycznej i z odpinanym topem z pianki termoelastycznej. To gwarancja prawdziwego komfortu – materac pozwala dostosować twardość aż na 6 sposobów.

3 699,00 zł Od 2 034,00 zł
4
 • -45%

Materac SleepMed COMFORT

Materac SleepMed Comfort to termoelastyczny materac z możliwością regulacji twardości podłoża, na którym śpisz. Możesz zmieniać kolejność ułożenia pianek, tworzących rdzeń materaca i dostosować komfort snu do swoich potrzeb. Materac o wysokości 20cm, ubrany w pokrowiec Merced.

1 999,00 zł Od 1 099,00 zł
9
 • -30%

Materac Halsa SMALAND

Materac Halsa Smaland to królewski materac hybrydowy, w którym wykorzystano naturalne zalety jedwabiu i wielbłądziej wełny. Oddychające materiały wzmacniają przyjemność odpoczynku, a 5-strefowy system sprężyn to gwarancja ergonomicznego wsparcia kręgosłupa.

8 000,00 zł Od 5 600,00 zł
1
 • -30%

Materac Halsa SKELLEFTE

Materac Skellefte marki Hälsa to model, który tworzy idealną przestrzeń do odpoczynku. Połączenie wełny, sprężyn kieszeniowych i naturalnego lateksu zapewni Ci optymalne podparcie kręgosłupa, a także idealną dystrybucję ciepła wewnątrz materaca.

7 600,00 zł Od 5 320,00 zł
1
 • -30%

Materac Halsa JAMTLANDS

Materac Hälsa Jämtlands to luksus i komfort, skrojone na miarę każdego. Zastosowano w nim certyfikowany system sprężyn ProPocket® - sprężyny te są 300 razy bardziej wytrzymałe od zwykłych sprężyn, a przy tym pracują całkowicie niezależnie od siebie

6 450,00 zł Od 4 515,00 zł
 • -30%

Materac Halsa EXECUTIVE

Materac hybrydowy Executive to połączenie wygody i pewnego podparcia. Rdzeń materaca stanowi certyfikowany system sprężyn ProPocket®. Produkowane ze szwedzkiej stali sprężyny charakteryzuje 300 razy większa wytrzymałość od standardowych sprężyn.

5 300,00 zł Od 3 710,00 zł

Materace ortopedyczne – przepis na zdrowy sen?

Materace ortopedyczne to specyficzna kategoria produktów. Znajdziesz w niej materace medyczne wykonane w różnych technologiach. Może to być materac piankowy, sprężynowy, czy termoelastyczny.

Łączy je jednak oczywiście kilka konkretnych zalet. Wszystkie materace ortopedyczne cechują się wysoką elastycznością punktową, zapewniają zdrowy sen i są bezpieczne dla kręgosłupa. Materace tego typu mogą zapewnić zmianę komfortu snu, o jakiej się Tobie nie śniło. Masz pracę, w której głównie siedzisz? A może wręcz przeciwnie – jesteś ciągle w ruchu i Twoje ciało nie ma ani chwili na odpoczynek? Kiedy przychodzi pora na sen, myśl o odpoczynku powinna przynosić Ci ulgę, a nie strach przed bólem pleców po przebudzeniu.

W takim przypadku pamiętaj, że doskonałym wyborem jest materac ortopedyczny. Na kręgosłup ma zbawienny wpływ. Wdzięczne będą Ci także mięśnie, które go oplatają. Dzięki dopasowaniu do kręgosłupa, materace ortopedyczne zapewniają bowiem rozluźnienie włókien mięśniowych. Dla Ciebie oznacza to powitanie nowego dnia z uśmiechem na twarzy!

Jego uniwersalna charakterystyka sprawia, że materac ortopedyczny na kręgosłup sprawdzi się w Twojej sypialni doskonale. Nie gra roli, czy Twój kręgosłup potrzebuje leczenia, czy profilaktyki. Z materacem z tej kategorii Twoje potrzeby zdrowotne będą zaspokojone, a przy okazji zafundujesz sobie komfortowy sen.

Co wyróżnia materace medyczne?

Wszystkie materace ortopedyczne muszą spełnić szereg restrykcyjnych wymagań. Sprawia to, że mają potwierdzone właściwości prozdrowotne. Ich specjalna konstrukcja, mimo że może być wyprodukowana przy użyciu różnych technologii, spełnia zawsze ten sam cel. Materac ortopedyczny zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała śpiącej osoby. Sprawia to, że kręgosłup otrzyma solidne wsparcie na całej długości.

Dlaczego jeszcze jest to świetny materac na łóżko? Ortopedyczne efekty działania materaca wynikają także z faktu, że stara się on „nakierować” kręgosłup na poprawną z punktu widzenia anatomii pozycję. Co istotne, nie musisz mieć chorych pleców, aby materac ortopedyczny miał sens. Problemy z kręgosłupem nie pojawiają się z dnia na dzień, dlatego profilaktyka jest bardzo ważna. Komfortowy sen, podczas którego ciało jest ułożone w zdrowy i naturalny sposób, odciąża plecy i pozwala organizmowi na regenerację.

Materace ortopedyczne mogą być także świetnym rozwiązaniem dla dziecka. Do wyrzucenia jest kolejny materac nawierzchniowy? Ortopedyczny charakter materaca będzie miał zbawienny wpływ na sylwetkę młodego człowieka. Co więcej, często dwustronny sposób wykonania pozwoli dostosować twardość materaca do szybkiej zmiany masy ciała.

Także dla osób aktywnych doskonałym pomysłem są materace lecznicze. Na kręgosłup sportowca za dnia działa wiele sił, dlatego podczas snu powinien on być maksymalnie odciążony i zabezpieczony. Nie znasz chyba gorszego uczucia, niż obudzenie się rano jeszcze bardziej zmęczonym, niż po wczorajszym intensywnym treningu.

Być może masz problem z krążeniem albo opiekujesz się osobą, która spędza w łóżku większość dnia i nie wiesz, jaki będzie najlepszy materac na łóżko? Ortopedyczne właściwości materacy medycznych sprawdzą się świetnie również w tym przypadku!

Typowy materac rehabilitacyjny ma także kolejną ważną cechę. We śnie spędzamy dużo czasu, a materace ortopedyczne na kręgosłup mają charakter medyczny. Z tego względu dbają o doskonałą wentylację. Jest to bardzo istotne, szczególnie dla osób z nadmierną potliwością.

Biorąc pod uwagę wspomnianą medyczną charakterystykę, można się spodziewać, że doskonałe dla alergików będą materace ortopedyczne. Opinie jednoznacznie potwierdzają to, co wiadomo z badań. Do produkcji materacy rehabilitacyjnych używa się materiałów o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. W efekcie jest to produkt idealny dla osób dotkniętych wszelkimi alergiami i uczuleniami.

Kiedy materac ortopedyczny to dobry wybór i jak o niego dbać?

Materace lecznicze na kręgosłup są dobrym wyborem w każdym przypadku z uwagi na ich zastosowanie w profilaktyce. Jednak naprawdę wyróżniają się w sypialni osób mających problemy z plecami. Także osoby mające problemy z krążeniem i osoby cierpiące na schorzenia neurologiczne skutkujące drętwieniem nóg lub rąk docenią prozdrowotne cechy materacy medycznych. Przeciwodleżynowe właściwości są zbawienne dla osób wymagających opieki i seniorów. Sportowcy i dzieci docenią wsparcie w utrzymywaniu poprawnej sylwetki nawet przez sen. Wreszcie, alergicy także wskażą materac rehabilitacyjny jako jeden z lepszych wyborów, z uwagi na brak negatywnych skutków wynikających z jego stosowania.

Wiele modeli pozwoli Ci zdjąć pokrowiec w celu uprania. Obok świetnych właściwości wentylacyjnych wszystkich materacy ortopedycznych, jest to kolejna cecha, dzięki której zadbasz o higienę snu. Jest to też kwestia kluczowa, jeżeli jesteś alergikiem. Bez zdejmowanego pokrowca trudniej byłoby Ci utrzymać materac w idealnej czystości. W przypadku większości rodzajów pokrowców, temperatura ich prania będzie wynosić 40 lub 60°C, zawsze jednak trzeba ją sprawdzić!

Pomijając fabryczny zdejmowany pokrowiec, warto przemyśleć zakup dedykowanego ochraniacza na wybrany materac ortopedyczny. Wykonany z odpowiednich, trwałych materiałów, wydłuży jego żywotność, nie ograniczając przy tym Twojego komfortu. Dostępne są także ochraniacze wodoodporne. Ochronią one Twój wymarzony materac przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. A te dotykają każdego, może to być rozlana herbata podczas czytania książki, lub wylany przez dziecko sok. Także osoby starsze docenią komfort, jaki wynika z zastosowania takiego dodatku.

Nie jest istotne, czy zdecydujesz się na materac ortopedyczny 140x200, czy jakikolwiek inny. Ochraniacze są dostępne w wielu rozmiarach, a materac to zakup na lata, dlatego warto o niego dbać.

O tym pamiętaj przy podejmowaniu decyzji!

Jeżeli wiesz już, że Twoim wyborem będzie materac ortopedyczny na kręgosłup, ale nie wiesz, na co konkretnie zwracać uwagę – jesteś w dobrym miejscu.

Niezależnie od innych czynników, pierwszym i najważniejszym kryterium jest rozmiar materaca. Mimo że wiele produktów ma pokrowce z warstwą antypoślizgową, materac ortopedyczny 140x200 powinien być położony na właśnie takim, a nie większym łóżku. Oczywiście działa to w dwie strony i materac ortopedyczny 160x200 nie sprawdzi się na łóżku jednoosobowym. Oferujemy nasze produkty w szerokim zakresie rozmiarów, wiele z nich jest dostępne nawet w rozmiarze 200x200. W sprzedaży mamy również oczywiście materace ortopedyczne na łóżka pojedyncze.

Czy twardość jest ważnym aspektem, gdy patrzymy na materace ortopedyczne? Opinie specjalistów nie pozostawiają złudzeń. Zwłaszcza gdy używamy materaca medycznego jako wsparcia w terapii, a nie do profilaktyki, jest to sprawa kluczowa. Oczywiście zawsze trzeba brać pod uwagę również własne preferencje.

Ty wiesz najlepiej, czy wolisz spać na materacu miękkim, czy może, żeby się wyspać, potrzebujesz twardszego podłoża. Decyzja określająca twardość materaca jest o tyle ważna, że nie zalecany jest materac nawierzchniowy. Ortopedyczny charakter materaca głównego jest wtedy ograniczony. W naszej ofercie znajdziesz jednak materace nawierzchniowe odpowiednie dla alergików. Jeżeli więc nie masz problemów z kręgosłupem a z uczuleniami, może to być dla Ciebie dobry wybór.

Skoro już o tym mowa, materace ortopedyczne na kręgosłup są bezwzględnie odpowiednie dla osób z alergiami. Mamy w ofercie modele z certyfikatem Oeko-Tex, co potwierdza, że dany materac jest pozbawiony potencjalnych alergenów. Wiele materacy ortopedycznych ma także status wyrobów medycznych, co rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Pamiętaj, w razie jakichkolwiek pytań zawsze możesz zwrócić się do nas – pomożemy! Jednak mimo naszej szeroko zakrojonej wiedzy, musisz sam określić czy chcesz materac ortopedyczny 160x200, czy inny.

Jeżeli nie jesteś pewny co do decyzji – odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych i sprawdź wybrany model na własnej skórze. Wiele z naszych towarów dostępnych w sklepie internetowym jest także objętych promocją „Testuj 20 nocy”. Skorzystanie z promocji jest dobrym sposobem na określenie, czy dany materac ortopedyczny Ci pasuje. Sprawdź naszą ofertę, wybierz odpowiedni dla siebie materac i podaruj sobie komfortowy i zdrowy sen!

Zarejestruj się

Juz posiadasz konto?
Logowanie Lub Resetowanie hasła