Materace

Zastanawiasz się jaki materac wybrać? Poniżej znajdziesz szeroką ofertę materacy dostępnych w sklepie SypialniaPlus.pl. Materace termoelastyczne, materace kieszeniowe, materace sprężynowe, materace z pianki poliuretanowej (materace piankowe), czy materace z pianki wysokoelastycznej? Po lewej stronie znajdziesz filtry, które pomogą Ci wybrać najlepszy materac. Jeśli nie wiesz, który materac jest dla Ciebie odpowiedni - skontaktuj się z nami! Posiadamy szeroki wybór materacy. Nasi wykwalifikowani doradcy dobiorą odpowiedni materac dla Ciebie. 

Sprawdź nasze materace:

Jest 107 produktów.

Pokazano 1-24 z 107 pozycji
  • -45%

Materac SleepMed COMFORT

Materac SleepMed Comfort to termoelastyczny materac z możliwością regulacji twardości podłoża, na którym śpisz. Możesz zmieniać kolejność ułożenia pianek, tworzących rdzeń materaca i dostosować komfort snu do swoich potrzeb. Materac o wysokości 20cm, ubrany w pokrowiec Merced.

1 999,00 zł Od 1 099,00 zł
9

Materac Foam Royal MED NEW STANDARD

Termoelastyczny materac Royal Med Standard pod wpływem temperatury i ciężaru ciała dopasowuje się do pozycji, w której śpisz. Brak nacisku zwrotnego sprawia, że Twoje ciało lepiej odpoczywa i się regeneruje.

Od 1 390,00 zł
5
  • -40%

Materac SleepMed SUPREME

Materac SleepMed Supreme to materac termoelastyczny najwyższej klasy, zbudowany z pianek wysokoelastycznych VPPHR z technologią Airforce oraz pianki termoelastycznej VitaRest. Materac dostępny w promocji

2 999,00 zł Od 1 799,00 zł
7
  • -25%

Materac SleepMed HYBRID SUPREME

Materac SleepMed Hybrid Supreme jest luksusowym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających śpiochów. Dzięki jego unikatowej konstrukcji możesz dopasować twardość materaca aż na 4 sposoby. Materac objęty jest promocją

2 299,00 zł Od 1 724,00 zł
5

Materac Hilding MAKARENA

wyrób medyczny ● dwie twardości ● dwa różne komforty snu ● dla osób o dużej różnicy wagowej ● dla osób z bólem kręgosłupa ● dla alergików ● 500 sprężyn na m2

Od 2 379,00 zł
6
  • -40%

Materac SleepMed PREMIUM

Materac SleepMed Premium to materac termoelastyczny o właściwościach ortopedycznych. Pozwala na dopasowanie poziomu twardości na 4 możliwe sposoby, zapewniając skuteczną regenerację i relaks całego organizmu.

2 349,00 zł Od 1 409,00 zł
6

Materac Foam Royal MED PRESTIGE

Materac Royal Med Prestige marki Foam Royal to materac medyczny średniej twardości. Jego podstawę tworzy 11cm pianki wysokoelastycznej Platinum Foam, a na warstwę wierzchnią składa się pianka termoelastyczna Fit Foam o grubości 8cm. Materac dostępny jest w promocji

Od 2 560,00 zł
2

Materac Foam Royal MED MEDICO

Materac Royal Med Medico marki Foam Royal to materac medyczny o średnim stopniu twardości. Bazę materaca stanowi 7 cm pianki wysokoelastycznej Platinum Foam, a na warstwę wierzchnią składa się 8 cm pianki termoelastycznej Fit Foam. Materac dostępny w promocji

Od 1 592,00 zł
3

Materac Curem ZIP

Materac stosujący hybrydowe rozwiązanie .zip to połączenie najlepszych cech systemu sprężyn multipocket oraz technologicznie zaawansowanych pianek Serene i Fusion.

Od 3 839,00 zł
4
  • -25%

Materac SleepMed HYBRID PREMIUM

Materac SleepMed Hybrid Premium zapewnia doskonałe wsparcie punktowe, połączone z pełną swobodą ruchów. Stopień twardości materaca możesz dopasować na 4 różne sposoby. To wszystko dzięki jego wyjątkowej konstrukcji, pozwalającej na zamienianie miejscami warstw o zróżnicowanej twardości.

1 849,00 zł Od 1 387,00 zł
4

Materac Foam Royal MED AIR

Materac Royal Med Air to najbardziej zaawansowany model marki Foam Royal. To materac medyczny, idealnie podpierający całe ciało przy jednoczesnej redukcji nacisku zwrotnego. Dzięki temu sen jest głęboki i komfortowy, a w nocy nie budzą Cię bóle kręgosłupa. Materac w promocji

Od 3 290,00 zł
4

Materace do spania. Bo dobry sen to dobre życie

Sen jest bardzo ważnym elementem życia. Zalicza się do podstawowych potrzeb, zupełnie tak samo jak oddychanie czy jedzenie. To w trakcie spania nasz organizm najlepiej się regeneruje. Jakość naszego snu ma również ogromny wpływ na kreatywne myślenie i skuteczne uczenie się. Jest to niezwykle istotne szczególnie w procesie rozwoju dzieci, ale także u osób dorosłych, mających potrzebę nieustannego dokształcania się i rozwijania. Podczas wyboru, zwróć uwagę na twardość materaca.

Kiedy jesteśmy niewyspani, bywamy rozdrażnieni, mamy trudności w kojarzeniu faktów oraz przyswajaniu wiedzy. Jesteśmy wtedy rozkojarzeni i łatwo popełniamy błędy. Popularna rada „prześpij się z tym” ma więc naukowe uzasadnienie.

Czy jednak w czasie snu, zamiast wytchnienia i inspiracji, zdarza Ci się doświadczać dyskomfortu? Co możesz zrobić, by sen przynosił Ci odpoczynek, odnowę sił i świetne pomysły, a nie ból, odrętwienie i poczucie zmęczenia? Kluczem do rozwiązania tego problemu jest dobrze dobrany materac.

Powinien on być odpowiednio twardy i dobrze dopasowywać się do kształtu ciała. Musi być elastyczny, by właściwie podtrzymywać Twój kręgosłup, szczególnie w strefie kręgów krzyżowych i szyjnych. Taki materac nie tylko pozwoli Ci uniknąć bólu pleców, barków i szyi, ale przede wszystkim odciąży i wesprze najważniejsze partie Twojego ciała – bez względu na pozycje, jakie będziesz przyjmować w trakcie snu. Warto pamiętać, że osoby o większej wadze wymagają twardszego materaca od osób lżejszych. W sklepie internetowym SypialniaPlus oferujemy dużą możliwość wyboru wielu modeli materacy o różnej twardości.

Ważne jest również, by był wykonany z certyfikowanych materiałów wysokiej jakości, które posiadają właściwości chroniące Cię przed kontaktem z alergenami i groźnymi dla zdrowia mikroorganizmami. Jaki materac wybrać, by wstawanie z łóżka było początkiem cudownego dnia?

Wygodne materace do spania

Właściwie dobrany materac musi być przede wszystkim wygodny. Dlatego tak ważna jest możliwość jego swobodnego wypróbowania. Wybór uzależnij od wieku, sylwetki, stanu zdrowia i przyzwyczajeń osoby, która będzie z niego korzystała. Materace, które oferujemy w sklepie SypialniaPlus, wyróżniają się wieloma cechami. Nie istnieje materac uniwersalny, dobry dla każdego. Znając jednak potrzeby jego przyszłego użytkownika lub użytkowniczki, dowiesz się, jaki materac wybrać.

Najlepszym rozwiązaniem dla dzieci i osób o filigranowej sylwetce będzie model z wypełnieniem piankowym. Dzięki unikalnym własnościom nowoczesne pianki doskonale dopasowują się do sylwetki śpiącej osoby. Są przewiewne, przeciwdziałają nadmiernemu poceniu się, dlatego doceniają je również nastolatki. Co więcej, te modele wykazują również działanie przeciwalergiczne i są bardzo lekkie, co sprawia, że ich przenoszenie nie sprawia kłopotów.

Natomiast w przypadku łóżka dla pary idealnie sprawdzą się przede wszystkim materace piankowe bądź sprężynowo-piankowe, najlepiej z warstwą pianki termoelastycznej. Nie bez znaczenia są także sprężyny, w które wyposażony jest materac sprężynowy. Nie są one, jak w tradycyjnych modelach, połączone drutem, lecz woreczkami z materiału. Nowatorska metoda produkcji gwarantuje solidny sposób wykonania, dłuższą żywotność i bardziej komfortowe użytkowanie materaca. Śpiące na nim osoby będą miały zapewnioną wygodę i dobre podparcie wszystkich partii ciała, ponieważ każda sprężyna autonomicznie reaguje na nacisk. Z tego powodu warto zwracać uwagę na ilość sprężyn – im ich więcej, tym lepiej materac spełni swoją rolę.

Doskonałym rozwiązaniem są także materace łączące zalety modeli sprężynowych i piankowych. Te zaprojektowane jako produkty medyczne ze specjalnym uwzględnieniem zaleceń specjalistów z zakresu ortopedii są polecane szczególnie dla osób, którym dokuczają uporczywe bóle pleców i szyi. Materace te mogą pomóc w zapobieganiu powstawania lub pogłębiania się wad postawy oraz łagodzeniu skutków skrzywień kręgosłupa. Wykazują działanie profilaktyczne wobec rozwojowych wad układu ruchu.

Nie uzależniaj wyboru modelu od pozycji, w której najczęściej śpisz. Pamiętaj, że dobry materac – wbrew temu, co się powszechnie sądzi – niekoniecznie musi być twardy. Jego twardość powinna być zależna od innych wartości: przede wszystkim wagi i wzrostu. Najważniejsze, by Twoje ciało miało bezpieczne oparcie w trakcie regeneracji.

Szukasz sposobu na poprawienie komfortu, lecz nie chcesz rozstawać się ze swoim starym materacem? Wypróbuj produkt nawierzchniowy, który zależnie od wybranych parametrów zmodyfikuje twardość materaca głównego. Jest bardzo lekki i poręczny w transporcie, dlatego możesz zabrać go w podróż i nocować wygodnie, niczym we własnym łóżku.

Zdrowie, komfort i bezpieczeństwo - takie są materace w SypialniaPlus

Spokojny sen w komfortowych warunkach jest integralnym elementem rehabilitacji i powrotu do sił po chorobie. Jest także niezbędny dla zachowania zdrowia. Podczas snu Twoje ciało regeneruje się. Nie bez podstaw mówi się, że sen to eliksir młodości. Dobry odpoczynek zapewnia świeży wygląd, opóźnia procesy starzenia się organizmu, pomaga utrzymać dobre samopoczucie oraz przeciwdziałać stanom obniżonego nastroju.

Co nie mniej istotne, mózg w czasie snu porządkuje i utrwala nabyte w trakcie Twojej aktywności informacje, a nawet rozwiązuje problemy, wydające się nie do pokonania na jawie. Tworzy także nowe połączenia między neuronami, zwiększając swoje (a tym samym Twoje) możliwości poznawcze.

Konieczne dla właściwego przebiegu procesów odnowy jest wygodne, bezpieczne dla kręgosłupa i całego ciała podłoże. Zapewniają je nowoczesne materace do spania. Wybór właściwego materaca zapewnia pełne energii, bezbolesne poranki i dobry start kolejnego dnia Tobie i Twoim bliskim.

Wstawanie z łóżka po wygodnie przespanej nocy może stać się przyjemnością. Oferowane przez nas materace są produktami trwałymi, objętymi wieloletnią gwarancją producenta. Zostały wykonane z wysokiej jakości tworzyw, co potwierdzają certyfikaty i liczne nagrody.

Są przewiewne, przez co zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Wykazują działanie antybakteryjne, chronią przed alergenami oraz groźnymi grzybami, ponieważ nie gromadzi się w nich wilgoć. Nie chłoną zapachów i są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu bez trudu zachowasz higienę w sypialni. Ponieważ dostosowują się do kształtu ciała, dają wrażenie przytulności i wygody.

Podpierając kręgosłup, pomogą Ci jednocześnie niwelować bóle pleców, szyi i barków. Zmniejszają częstotliwość występowania napięciowych bólów głowy, a nawet migren. Zapobiegają destrukcyjnym skutkom powstawania rozwojowych wad postawy. Na szczególną uwagę zasługują materace dla niemowląt, dzieci i nastolatków oznaczone Certyfikatem Oeko-Tex Standard, a także Pozytywną Opinią Instytutu Matki i Dziecka. Gwarantują one bezpieczeństwo Twojego dziecka i wyjątkową dbałość o jego prawidłowy rozwój oraz brak negatywnego wpływu na zdrowie. Decydując się na wybór naszych materacy, masz pewność, że podarujesz swojej pociesze zdrowy start w życie.

Materac idealny dla Ciebie

Wiemy, jak ważny dla Twojego zdrowia jest efektywny sen w komfortowych warunkach, dlatego w naszych salonach nie musisz spieszyć się z wyborem. Możesz spokojnie wypróbowywać wszystkie materace do spania, które zwrócą Twoją uwagę.

Najważniejsza dla nas jest Twoja wygoda i zdrowy sen. Nasi doradcy, przeszkoleni przez dyplomowanych fizjoterapeutów, zawsze chętnie z Tobą porozmawiają i wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję także podczas zakupów w sklepie internetowym – na bieżąco za pomocą czatu lub w kontakcie osobistym przez telefon. Korzystając z naszej infolinii, możesz telefonicznie spotkać się z ekspertem, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomoże Ci w wyborze najlepszej dla Ciebie i Twojej rodziny oferty. Podczas organizowanych przez nas Dni Sypialni w każdym z naszych salonów możesz bez dodatkowych opłat, bez kolejek i zapisów skonsultować się w sprawie zadbania o zdrowie swojego kręgosłupa ze specjalistami z zakresu terapii układu ruchu.

W naszej ofercie znajdziesz materace do łóżka naturalne i ekologiczne, posiadające odpowiednie certyfikaty. Ich najwyższą jakość potwierdzają również liczne nagrody. Są to modele uznanych na świecie marek. Dbamy o to, by proponować Ci wyłącznie produkty wyróżniające się na tle konkurencji, trwałe i cechujące się prozdrowotnymi właściwościami. Jesteśmy też przekonani, że odpowiedni wygląd naszych materacy, mebli i akcesoriów pomoże Ci zaaranżować sypialnię tak, by przebywanie w niej było relaksujące. W naszej ofercie znajdziesz zarówno tanie materace, jak i te droższe. Zamień dmuchany materac na wygony materac na łózko zapewniający ergonomiczne podparcie i wygodny sen.

Klasyczny, ponadczasowy design uzupełniamy nowymi trendami – nowoczesność nie przeszkadza tradycji. Nieustannie poszerzamy naszą ofertę. Dzięki temu możemy zapewnić Ci indywidualny dobór modelu materaca. Zależy nam również na tym, żeby Twoje zakupy zostały dostarczone jak najszybciej i w nienagannym stanie, dlatego pakujemy nasze materace z wielką starannością, aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu, a także robimy co w naszej mocy, by wysłać je już w dniu zakupu. Nie chcemy obciążać Cię dodatkowymi kosztami, dlatego nasz sklep internetowy oferuje darmową wysyłkę wielu produktów w 24 godziny. Darmowa dostawa obowiązuje już od 500 zł.

FAQ

Jak wybrać materac?

Podczas zakupu należy wziąć pod uwagę sylwetkę, wiek i potrzeby, a przede wszystkim przyzwyczajenia osoby, która będzie go używać.

Gdzie kupić materace do łóżka?

Wybierzesz materac w jednym z naszych salonów lub sklepie internetowym. Zarówno kupując materac stacjonarnie, jak i online, otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Ile powinien wystawać materac ponad ramę łóżka?

Materac powinien wystawać ponad ramę łóżka na wysokość od czterech do dziesięciu centymetrów.

Jak dobrać materac do wagi?

Zazwyczaj osoby o wysokiej wadze powinny wybierać materace twarde lub średniotwarde. Szczupłe osoby mogą zdecydować się na miękki model.

Zarejestruj się

Juz posiadasz konto?
Logowanie Lub Resetowanie hasła