Materace termoelastyczne

Materac termoelastyczny to materac z warstwą tzw. pianki leniwej, która pod wpływem nacisku i temperatury dopasowuje się idealnie do kształtu ciała. Materac z pianką termoelastyczną zapewnia przyjemne uczucie otulenia, a milion punktów podparcia sprawia, że w czasie snu Twój kręgosłup jest odpowiednio wyprofilowany.

Nie jesteś pewien, który materac wybrać?

Skontaktuj się z nami

Sprawdź nasze materace termoelastyczne:

Jest 43 produktów.

Pokazano 1-24 z 43 pozycji

Materac Hilding MAKARENA

wyrób medyczny ● dwie twardości ● dwa różne komforty snu ● dla osób o dużej różnicy wagowej ● dla osób z bólem kręgosłupa ● dla alergików ● 500 sprężyn na m2

Od 2 379,00 zł
6

Materac Foam Royal MED SUPREME

Materac Royal Med Supreme marki Foam Royal to materac o średnim stopniu twardości. Bazę materaca tworzy warstwa pianki wysokoelastycznej Platinum Foam o grubości 24cm , natomiast na warstwę wierzchnią składa się 8 cm pianki termoelastycznej Fit Foam.

Od 3 389,00 zł

Materac Foam Royal MED PRESTIGE

Materac Royal Med Prestige marki Foam Royal to materac medyczny średniej twardości. Jego podstawę tworzy 11cm pianki wysokoelastycznej Platinum Foam, a na warstwę wierzchnią składa się pianka termoelastyczna Fit Foam o grubości 8cm. Materac dostępny jest w promocji

Od 2 560,00 zł
2

Materac Foam Royal MED NEW STANDARD

Termoelastyczny materac Royal Med Standard pod wpływem temperatury i ciężaru ciała dopasowuje się do pozycji, w której śpisz. Brak nacisku zwrotnego sprawia, że Twoje ciało lepiej odpoczywa i się regeneruje.

Od 1 390,00 zł
5

Materac Foam Royal MED MEDICO

Materac Royal Med Medico marki Foam Royal to materac medyczny o średnim stopniu twardości. Bazę materaca stanowi 7 cm pianki wysokoelastycznej Platinum Foam, a na warstwę wierzchnią składa się 8 cm pianki termoelastycznej Fit Foam. Materac dostępny w promocji

Od 1 592,00 zł
3

Materac Foam Royal MED BRILLIANT

Materac Royal Med Brilliant marki Foam Royal to unikatowy produkt, w którym niespotykany komfort udało się połączyć z zaletami prozdrowotnymi. Model Brilliant uzyskał status wyrobu medycznego. Materac dostępny jest w promocji

Od 2 428,00 zł
2

Materac Foam Royal MED AIR

Materac Royal Med Air to najbardziej zaawansowany model marki Foam Royal. To materac medyczny, idealnie podpierający całe ciało przy jednoczesnej redukcji nacisku zwrotnego. Dzięki temu sen jest głęboki i komfortowy, a w nocy nie budzą Cię bóle kręgosłupa. Materac w promocji

Od 3 290,00 zł
4
 • -40%

Materac SleepMed SUPREME PLUS

Materac SleepMed Supreme Plus jest idealnym kompromisem między wygodą, walorami prozdrowotnymi i wysoką oddychalnością. Połączenie materaca wysokoelastycznego z aż 7cm pianki termoelastycznej, z której zbudowany jest odpinany top zapewnia prozdrowotne wsparcie całego ciała i regenerujący odpoczynek.

3 699,00 zł Od 2 219,00 zł
5
 • -45%

Materac SleepMed HYBRID SUPREME PLUS

Materac hybrydowy SleepMed Supreme Plus to najbardziej zaawansowany model z kolekcji Hybrid Plus. Termoelastyczny, odpinany top ma aż 7cm grubości, a za wysoką elastyczność punktową odpowiada wkład sprężynowy typu Multi.

4 099,00 zł Od 2 254,00 zł
5
 • -40%

Materac SleepMed SUPREME

Materac SleepMed Supreme to materac termoelastyczny najwyższej klasy, zbudowany z pianek wysokoelastycznych VPPHR z technologią Airforce oraz pianki termoelastycznej VitaRest. Materac dostępny w promocji

2 999,00 zł Od 1 799,00 zł
7
 • -40%

Materac SleepMed PREMIUM PLUS

Materac SleepMed Premium Plus to 7-strefowy materac o właściwościach ortopedycznych i antyalergicznych. Idealnie dopasowuje się do ciała, nie wywołując nacisku zwrotnego. Odpinany top i dwie warstwy pianki wysokoelastycznej pozwalają na dostosowanie materaca do własnych potrzeb i oczekiwań.

3 099,00 zł Od 1 859,00 zł
4
 • -45%

Materac SleepMed HYBRID PREMIUM PLUS

Materac hybrydowy SleepMed Hybrid Premium Plus łączy w sobie zalety materaca hybrydowego z odpinanym topem z pianki wysokoelastycznej Celsius® - Waterlily®. Dzięki temu materac doskonale współpracuje z ciałem zapewniając wysoki komfort snu.

3 899,00 zł Od 2 144,00 zł
4
 • -40%

Materac SleepMed PREMIUM

Materac SleepMed Premium to materac termoelastyczny o właściwościach ortopedycznych. Pozwala na dopasowanie poziomu twardości na 4 możliwe sposoby, zapewniając skuteczną regenerację i relaks całego organizmu.

2 349,00 zł Od 1 409,00 zł
6
 • -25%

Materac SleepMed HYBRID SUPREME

Materac SleepMed Hybrid Supreme jest luksusowym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających śpiochów. Dzięki jego unikatowej konstrukcji możesz dopasować twardość materaca aż na 4 sposoby. Materac objęty jest promocją

2 299,00 zł Od 1 724,00 zł
5
 • -25%

Materac SleepMed HYBRID PREMIUM

Materac SleepMed Hybrid Premium zapewnia doskonałe wsparcie punktowe, połączone z pełną swobodą ruchów. Stopień twardości materaca możesz dopasować na 4 różne sposoby. To wszystko dzięki jego wyjątkowej konstrukcji, pozwalającej na zamienianie miejscami warstw o zróżnicowanej twardości.

1 849,00 zł Od 1 387,00 zł
4
 • -40%

Materac SleepMed COMFORT PLUS

Materac SleepMed Comfort Plus to innowacyjny materac medyczny z odpinanym topem i aż 6 stopniami twardości, dzięki czemu z łatwością dopasujesz materac do swoich oczekiwań. 7-strefowa pianka termoelastyczna zapewnia doskonałe podparcie, a technologia Airforce zwiększa oddychalność materaca.

2 749,00 zł Od 1 649,00 zł
3
 • -45%

Materac SleepMed HYBRID COMFORT PLUS

Materac hybrydowy SleepMed Hybrid Comfort Plus łączy w sobie wkład sprężynowy, z warstwami pianki wysokoelastycznej i z odpinanym topem z pianki termoelastycznej. To gwarancja prawdziwego komfortu – materac pozwala dostosować twardość aż na 6 sposobów.

3 699,00 zł Od 2 034,00 zł
4
 • -45%

Materac SleepMed COMFORT

Materac SleepMed Comfort to termoelastyczny materac z możliwością regulacji twardości podłoża, na którym śpisz. Możesz zmieniać kolejność ułożenia pianek, tworzących rdzeń materaca i dostosować komfort snu do swoich potrzeb. Materac o wysokości 20cm, ubrany w pokrowiec Merced.

1 999,00 zł Od 1 099,00 zł
9

Materac Tempur SENSATION SUPREME 21

Materac Tempur Sensation Supreme to materac idealnie podpierający całe ciało przy jednoczesnej redukcji nacisku i łatwości poruszania się dzięki materiałowi Dynamic Support. Materac dostępny w pokrowcu QuickRefresh.

Od 5 699,00 zł

Materace z pianką termoelastyczną – charakterystyka

W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie wysokiej jakości materace termoelastyczne, które sprawdzają się idealnie w sypialniach osób zdrowych oraz takich, które borykają się z problemami z kręgosłupem.

Materace termoelastyczne są szczególnie polecane dla wszystkich, którzy wymagają odpowiedniej opieki po zabiegach ortopedycznych lub cierpią na dyskopatię. Coraz częściej również osoby, które potrzebują materaca odleżynowego, wybierają produkty z tej kategorii. Przeciwodleżynowe właściwości materaca wynikają z odciążenia całego ciała i braku nacisku zwrotnego, dzięki czemu krew może swobodnie krążyć, a skóra – swobodnie „oddychać”. Jeżeli chcesz zagwarantować swojemu kręgosłupowi najlepsze możliwe warunki do odpoczynku lub rehabilitacji, pianka termoelastyczna jest tym, czego szukasz.

Zgodnie ze swoją nazwą materace z pianką termoelastyczną są wykonane ze specjalnej pianki o właściwościach termicznych. Każdy producent ma swoją nazwę na ten materiał, a więc możesz spotkać się z Fit Foam, Visco lub pianką leniwą. Wszystkie te określenia dotyczą jednak tego samego wyjątkowego materiału. Jeśli chodzi o rozwiązania termoelastyczne, materace z tej kategorii są uznawane za wielkie osiągnięcie całej branży. Wszystko ze względu na funkcjonalność oraz pomoc w uzyskaniu odpowiedniej pozycji kręgosłupa, która jest niezbędna, by osiągnąć komfort snu i prawdziwie wypocząć.

Jak działa pianka termoelastyczna? Materace termoelastyczne mają to do siebie, że reagują na nacisk ciała, ale również na jego temperaturę. Oznacza to, że są w stanie dopasować się do potrzeb konkretnego użytkownika w bardzo precyzyjny sposób. Materace termoelastyczne można porównać do odlewu – gdy się na nim położysz, poczujesz otulenie. To właśnie stanowi o największej zalecie materacy termoelastycznych. Produkt gwarantuje takie samo podparcie wszystkich części ciała, co jest bardzo ważne w kontekście zdrowego kręgosłupa i zapobiegania wadom postawy.

Sam proces zapadania się w piankę trwa maksymalnie do 6 sekund, a idealnie otulenie możesz uzyskać, wybierając piankę, która ma grubość co najmniej 7 cm. Technologia ta jest już bardzo dobrze zbadana, ponieważ została stworzona przez inżynierów z NASA, którzy potrzebowali rozwiązania dla astronautów uczestniczących w programach kosmicznych.

Pianki termoelastyczne. Materace z wieloma korzyściami

Materace termoelastyczne to rozwiązania, które oferują wiele korzyści dla Twojego ciała. Oprócz tego pozwalają na osiągnięcie wysokiego komfortu snu. Poznaj lepiej wszystkie zalety, jakie mają materace z pianką termoelastyczną.

 • Materace termoelastyczne dopasowują się do temperatury ciała oraz jego kształtu, co sprawia, że tworzą pewnego rodzaju odlew.
 • Rozwiązania wykonane z pianki poprawiają krążenie i nie uciskają punktowo żadnej części ciała.
 • Materace termoelastyczne to najlepsza dostępna elastyczność punktowa.
 • Idealnie sprawdzają się przy regeneracji kręgosłupa po zabiegach ortopedycznych.
 • Bardzo dobrze odprowadzają wilgoć oraz parę wodną.
 • Sprawdzą się dla alergików – nie stosuje się w nich wolnej przestrzeni, co uniemożliwia pojawienie się pleśni i roztoczy.

Twoje ciało z całą pewnością doceni pianki termoelastyczne za ich wyjątkowe właściwości i wygodę, jaką zapewniają. Materace z tej kategorii sprawią, że ukrwienie Twojego działa znacznie się poprawi, a kluczowe elementy, takie jak kręgosłup, barki oraz biodra, będą odciążone i odpoczną przed kolejnym intensywnym dniem.

Jednocześnie zachowasz pełną swobodę ruchów, aby nic ich nie krępowało w trakcie wypoczynku. Pamiętaj, że ciało ma służyć Ci przez wiele lat i warto już dzisiaj zadbać o jego dobrą kondycję, by uniknąć problemów w przyszłości.

Jak wybrać materac z pianki termoelastycznej?

Zastanawiasz się w takim razie, jak wybrać materac termoelastyczny. Opinie naszych klientów mówią same za siebie – pomożemy znaleźć Ci odpowiedni model, który zapewni komfort podczas snu i będzie dbał o Twój kręgosłup.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który w połączeniu z opiniami o danym materacu pozwoli Ci na wybór najlepszego rozwiązania dla siebie. Jeśli wciąż masz pytania, możesz skorzystać z opcji darmowej konsultacji z naszymi ekspertami.

Wzrost i budowa ciała

Od budowy Twojego ciała najbardziej zależy, jaki materac powinieneś wybrać. Idealny model to taki, który pasuje do Twojego wzrostu i nie jest za krótki. W naszym sklepie znajdziesz termoelastyczne materace dla łóżek jednoosobowych, jak i par oraz osób, które potrzebują większej przestrzeni na łóżku, aby wypocząć.

Bardzo ważne jest również dobranie materaca do ciężaru ciała. W tej kwestii zasada jest bardzo prosta – im więcej ważysz, tym twardszy materac powinieneś wybrać. Standardowym wyborem są termoelastyczne materace o twardości H2 lub H3.

Zalecenia zdrowotne

Materac to element łóżka, który musi być w pełni dopasowany do potrzeb zdrowotnych konkretnego użytkownika. Zanim więc wybierzesz produkt, dobrze będzie, jeśli skonsultujesz się z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą. Dzięki temu uda Ci się jasno określić, jakie właściwości materaca są wymagane przez Twój kręgosłup.

Pianka termoelastyczna jest szczególnie polecana nie tylko ze względów idealnego ułożenia kręgosłupa, ale również alergicznych. Materace z tego materiału zapobiegają rozwojowi grzybów i roztoczy.

Pozycja snu

W przypadku, gdy lubisz spać na boku, termoelastyczne materace sprawdzą się idealnie, ponieważ Twoje całe ciało będzie mogło zagłębić się w piankę i odpocząć. Pamiętaj, że im więcej punktów podparcia sobie zapewnisz, tym lepiej będzie ci się spało.

Dokonaj zakupu w naszym sklepie internetowym i wypróbuj materac w komfortowych warunkach, we własnym domu, w ramach promocji „Testuj 20 nocy”! Nic nie zastąpi położenia się na materacu i przetestowania go w praktyce. W końcu masz na nim odpoczywać przez wiele lat. Dokonaj dobrego wyboru, a Twój kręgosłup z pewnością będzie Ci wdzięczny. Pamiętaj, żeby wybierać świadomie swój materac z pianki termoelastycznej. Opinie naszych ekspertów z pewnością będą dla Ciebie cenną wskazówką.

Jak dbać o termoelastyczne materace?

Materace z pianki termoelastycznej wymagają od swoich właścicieli odpowiedniej konserwacji, by mogły zachować swoje niezwykłe właściwości. Najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą Ci wydłużyć życie materaca, to:

 • wietrzenie – po przebudzeniu i wstaniu z łóżka nie zasłaniaj materaca kocem lub pledem. Daj mu pooddychać. Dzięki temu będzie świeży i dłużej Ci posłuży;
 • odkurzanie – odkurz materac raz w tygodniu, ale wcześniej pamiętaj o tym, by ściągnąć z niego pościel i pokrowiec. Jest to bardzo ważne, by oczyścić go ze wszelkiego rodzaju kurzu, roztoczy oraz złuszczonego naskórka;
 • pranie – samego materaca oczywiście nie da się wyprać, ale dobrze będzie, jeśli raz na jakiś czas wypierzesz pokrowiec. Do pozbycia się bakterii i drobnoustrojów najlepiej, gdybyś użył programu z temperaturą 60 stopni;
 • odwracanie o 180 stopni – dzięki temu zabiegowi zapewnisz materacowi oddech oraz umożliwisz pozbycie się wilgoci. Większość materacy termoelastycznych posiada specjalne uchwyty, które mają ułatwić Ci przewracanie na drugą stronę;
 • czyszczenie – każdemu czasami przydarzy się wypadek w postaci wylanej kawy na materac. W takiej sytuacji możesz użyć dostępnych środków chemicznych lub zastosować domowe sposoby czyszczenia. Pamiętaj jednak, aby nie używać środków, które mogłyby zniszczyć materac lub osłabić jego właściwości.

FAQ

Jak wybrać materac termoelastyczny?

Materac termoelastyczny powinien być dopasowany do Twojego wzrostu, wagi, pozycji, w jakiej śpisz oraz potrzeb zdrowotnych.

Gdzie kupić materac termoelastyczny?

Wybieraj zaufane sklepy, które mają w ofercie rozwiązania najlepszych firm – jak nasz sklep Sypialnia Plus. Wybierz sprawdzony materac z pianki termoelastycznej – opinie i porady naszych ekspertów okażą się niezastąpione.

Jakie są wady i zalety materacy termoelastycznych?

Materace termoelastyczne poprawiają krążenie i gwarantują całemu ciału odpoczynek po ciężkim dniu. Wadą tego typu rozwiązania jest nieco wyższa cena niż w przypadku materacy innego rodzaju.

Zarejestruj się

Juz posiadasz konto?
Logowanie Lub Resetowanie hasła