1 379 zł1 103 zł-20%

  869 zł

   979 zł

    1 119 zł

     629 zł

      485 zł

       1 145 zł

        Materac młodzieżowy odpowiada na potrzeby nastolatków, dbając o ich zdrowy odpoczynek i pozwalając im na pełną regenerację. Konstrukcja materacy z tej grupy gwarantuje optymalne ułożenie ciała i podparcie kręgosłupa w czasie snu, zapobiegając tym samym rozwojowi wad postawy. Antyalergiczne właściwości i bezpieczne, przebadane materiały, zapewniające higieniczne środowisko snu, wpłyną korzystnie na dobre samopoczucie Twojego dziecka.

        Nie jesteś pewien, który materac wybrać?

        Skontaktuj się z nami

        Sprawdź nasze materace młodzieżowe:

        Co odróżnia materace młodzieżowe od materacy dla dorosłych?

        Materace młodzieżowe to wysokiej jakości produkty, które kupisz w naszym sklepie. Ze względu na niejednakowe tempo wzrostu starszych dzieci dostępne są w bardzo zróżnicowanych wymiarach. Najczęściej wynoszą one 80cm x 180 cm, 90cm x 180cm, 80cm x 190 cm lub 90cm x 190cm. Materace młodzieżowe nie tylko zapewniają komfortowy sen – dodatkowo wspierają prawidłowy wzrost i korzystnie wpływają na sylwetkę.

        Materac dla nastolatka powinien być nieco inaczej dobierany pod względem twardości niż materac dla osoby dorosłej. Wynika to z obciążającego kręgosłup szybkiego tempa wzrostu, podatności na wady postawy i zazwyczaj niezwykle aktywnego trybu życia młodzieży.

        Warto pamiętać o tym, że jakość snu bezpośrednio wpływa na samopoczucie i energię Twojego dziecka, dlatego wyborowi odpowiedniego posłania należy poświęcić szczególną uwagę.

        Materac młodzieżowy – najważniejsze cechy

        Materace dedykowane młodym ludziom w okresie szybkiego wzrostu muszą cechować się odpowiednim podparciem kręgosłupa przy jednoczesnym niewywieraniu silnego nacisku na stawy i mięśnie. Dzięki temu pomogą uniknąć wykształcenia lub rozwijania się wad postawy. Jako że dzieci i młodzież ciągle rosną, potrzebują modeli sprężystych, które dobrze podpierają całe ciało. Chociaż materac o wydzielonych strefach twardości nie jest niezbędny w celu zapewnienia odpowiedniego wsparcia, warto jednak przyjrzeć się jego zaletom.

        Popularnym rozwiązaniem jest materac siedmiostrefowy, w którym występuje następująca kolejność poszczególnych stref: IV, III, II, I, II, III, IV. Strefa I jest obszarem o największej twardości, ponieważ właśnie na niej spoczywa najcięższy odcinek ciała śpiącego człowieka – odcinek krzyżowo-lędźwiowy. Odpowiednie ułożenie stref zagwarantuje, że żadnej części ciała nie będzie zbyt miękko, co mogłoby skutkować nadmiernym napięciem mięśni podczas snu, ani zbyt twardo, co z kolei doprowadza to nieprzyjemnego drętwienia kończyn. Z kolei 7-strefowy materac zapewnia bardzo dobrą wentylację wkładu, a tym samym zdrowsze i bardziej higieniczne środowisko snu. Dzieje się tak dzięki temu, że pianki są ponacinane w specjalne kanaliki, które umożliwiają sprawną wymianę powietrza wewnątrz materaca.

        Materac młodzieżowy musi też niejako nadążyć za Twoim dzieckiem i być w stanie dostosować się do jego zmieniającej się wagi i sylwetki. Ponieważ nastolatkowie nie tylko śpią w łóżku, ale także czytają lub słuchają w nim muzyki, materac powinien być wytrzymały i odporny na odkształcenia, a także praktyczny w utrzymywaniu higieny. Ważną cechą w tym kontekście jest jego odpowiednia wentylacja.

        Jakie możliwości daje materac młodzieżowy?

        Załóżmy, że w wyniku procesu dojrzewania raptownie zmieniła się masa mięśniowa i waga Twojego dziecka. Używane dotychczas posłanie stało się zbyt miękkie dla jego ciała. Odpowiednio zaprojektowany materac dla nastolatka z łatwością poradzi sobie z tym problemem. Materace młodzieżowe dostępne w naszym sklepie obejmują wiele modeli o różnych stopniach twardości po jednej i drugiej stronie, które w takim wypadku wystarczy odwrócić. W ten sposób materac rośnie razem z Twoją pociechą.

        W czasie burzy hormonalnej, jakiej doświadczają młodzi ludzie, często pojawia się problem nadmiernej potliwości. Materace młodzieżowe są jednak zazwyczaj wyposażone w łatwo zdejmowalne pokrowce, które pozwolą na ich częstsze pranie nawet w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Może to okazać się ważne także w przypadku dziewczynki spodziewającej się pierwszej miesiączki lub chłopca, który doświadcza nocnych polucji. Regularnie czyszczony pokrowiec pozwoli na pewno znacząco wpłynie na komfort snu każdego nastolatka.

        W projektowaniu materacy dla młodzieży uwzględniane są coraz częściej występujące u dzieci alergie. Unika się w nich wypełnień z morskiej trawy, wełny czy łuski gryki. Alergikom poleca się materace piankowe lub lateksowe o naturalnych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, także dostępne w naszym sklepie. Pozwolą one uniknąć wielu niedogodności oddechowych lub związanych z kondycją skóry.

        Jak wybrać odpowiedni materac dla nastolatka?

        Wybierając materac dla dorastającego dziecka, nie powinniśmy zapomnieć spytać o jego preferencje. Ważne jest, by to właśnie przyszły użytkownik uznał nowy materac za wygodny. Materace młodzieżowe, które oferujemy, dodatkowo wyróżniają ciekawie zaprojektowane, kolorowe pokrowce.

        Warto zdecydować się na model wyróżniający się doskonałą wytrzymałością. W tej konkurencji prym wiodą nowoczesne materace piankowe. Prawidłowa gęstość pianki zapewnia odporność na szybkie i nieodwracalne odkształcenia i daje wypoczywającemu organizmowi nieskończoną ilość punktów podparcia, doskonale dopasowując się do krzywizn ciała. Wyprofilowanie znajdujących się wewnątrz materaca pianek pozwoli równomiernie rozłożyć ciężar na całej jego powierzchni i zadbać o potrzebną wentylację.

        Modele wykonane z lateksu będą świetną opcją dla wszystkich, którzy szukają rozwiązania adekwatnego do potrzeb zarówno cztero- jak i czternastolatka. Lateks charakteryzuje się imponującą elastycznością, która jest w stanie poradzić sobie w obu tak różnych warunkach.

        Ważną funkcjonalnością dla dzieci zmagających się z alergiami okażą się na pewno zdejmowalne i nadające się do prania pokrowce oraz dobrze wentylowane wnętrze materaca, ograniczające m.in. zaleganie kurzu.

        Dlaczego my?

        Nasze największe zalety

        Gwarancja nawet 20 lat

        Darmowa dostawa

        Łóżka na wymiar

        Dni sypialni

        Bezpłatne konsultacje

        12 salonów stacjonarnych

        Raty 0%

        25 tysięcy zadowolonych Klientów

        Potrzebujesz pomocy?

        Wybierz dogodną formę kontaktu i skontaktuj się, a nasi specjaliści pomogą Ci podjąć wybór
        E-mail
        NAPISZ
        Telefon
        ZADZWOŃ
        Chat
        Rozpocznij czat