Jak zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy, wydzielić przestrzeń do zabawy i nauki i do tego zapewnić dzieciom odrobinę prywatności? Zobacz 5 sprawdzonych trików na urządzenie małego pokoju dla dwójki dzieci.

SPIS TREŚCI:

  1. Zaplanuj przestrzeń - jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci
  2. Mały, wąski pokój dla rodzeństwa - wybierz meble, które oszczędzają miejsce
  3. Łóżko piętrowe - jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju? 
  4. Dobierz odpowiednie oświetlenie i kolory
  5. Mały pokój dla dwójki dzieci - zadbaj o ich prywatność

Urządzanie pokoju dziecięcego to proces, który wymaga zaplanowania. Zanim kupicie meble, albo puszki farby warto dokładnie przemyśleć parę kwestii. Nie da się ukryć, że niewielka powierzchnia i duża ilość rzeczy do przechowywania potrafią nastręczyć sporo problemów. Wąski lub mały pokój dla dwójki dzieci to wyzwanie, ale jednocześnie szansa na stworzenie wyjątkowej przestrzeni, która będzie służyć jako ich prywatne królestwo. W tym artykule znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, które pomogą Ci dobrze zagospodarować mały pokój.

Zaplanuj przestrzeń - jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci

Przede wszystkim ważne jest, aby dobrze rozplanować przestrzeń. Postaraj się mądrze wykorzystać każdy centymetr. Dobrym pomysłem jest narysowanie planu pokoju i dokładne przemyślenie, gdzie będą stały poszczególne meble. W ten sposób łatwiej unikniesz sytuacji, gdy meble są niepraktyczne i zajmują więcej miejsca, niż jest to konieczne.

Zastanów się, które meble są niezbędne, a które można pominąć. Zasada mniej znaczy więcej sprawdzi się najlepiej w Waszej sytuacji. Niekiedy wystarczy jedna szafa zamiast dwóch lub piętrowe łóżko dla dwójki dzieci, które zajmuje mniej miejsca niż dwa pojedyncze łóżka.

Łóżko piętrowe domek -- model Vigore

Mały, wąski pokój dla rodzeństwa - wybierz meble, które oszczędzają miejsce

W przypadku małego pokoju dziecięcego bardzo ważne jest przechowywanie. Zadbaj o to, by wszystkie rzeczy miały swoje miejsce. Pomogą Ci w tym meble z szufladami i szafkami, a sprytnie zaaranżowane półki i szafki, które można zamontować na ścianach, pozwolą zaoszczędzić miejsce i zapewnić dodatkowe miejsce do przechowywania.

W małym pokoju dla dwójki dzieci każdy metr kwadratowy ma znaczenie, dlatego warto zainwestować w meble, które spełniają kilka funkcji jednocześnie. Dobrym przykładem są ławy z szufladami, które mogą służyć jako miejsce do siedzenia, ale jednocześnie umożliwiają przechowywanie rzeczy.

Nie bez powodu też wielką popularnością w małych pokojach dla rodzeństwa w bloku cieszą się łóżka piętrowe z szufladami czy szafkami. Jedna powierzchnia, którą zajmuje ten mebel, pełni wiele funkcji na raz: jest łóżkiem i szafą, a czasem nawet jeszcze miejscem do codziennej zabawy.

Sprawdź projekt łóżka dla dwójki dzieci Montreal, w którym w ciągu dnia masz wygodne ławy do siedzenia, a w nocy komfortowe łóżko.

Łóżko piętrowe z rozkładanym łóżkiem i biurkiem Montreal

Łóżko piętrowe - jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju? 

Łóżko piętrowe to idealne rozwiązanie do małego lub wąskiego pokoju dla rodzeństwa i najbardziej praktyczna odpowiedź na pytanie jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić dużo miejsca, a jednocześnie zapewnić wygodną przestrzeń do snu dla dwójki dzieci. W przypadku łóżka piętrowego ważne jest, aby wybrać model o odpowiedniej wysokości, żeby dzieci łatwo mogły wejść i z niego zstępować, a także żeby było wykonane z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów. Piętrowe łóżka dla dwójki dzieci mogą być wyposażone w dodatkowe szuflady lub półki, które umożliwią przechowywanie rzeczy, takie jak pościel, ubrania lub zabawki.

W naszym sklepie znajdziesz różne modele łóżek piętrowych drewnianych, które są produkowane w Polsce na indywidualne zamówienie. To gwarancja jakości i bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej zmieścisz dwa łóżka w małym pokoju.

Sprawdź ofertę łóżek piętrowych

Dobierz odpowiednie oświetlenie i kolory

Urządzając mały pokój dla rodzeństwa w bloku postaw raczej na jasne kolory i zadbaj o doświetlenie całej przestrzeni. Warto zaplanować kilka źródeł światła, jak lampki biurkowe, kinkiety i oświetlenie sufitowe. Dzięki temu z łatwością będzie można rozświetlić cały pokój, ale też i wydzielić przestrzeń do nauki i do snu.

Z kolei jasne kolory optycznie powiększą przestrzeń, dlatego dla małego pokoju dla dzieci warto wybrać jasne barwy. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z kolorów i postawić na białe lub beżowe ściany. Warto zdecydować się na pastelowe odcienie, które nadadzą pomieszczeniu przytulny i ciepły charakter. Jasne barwy w połączeniu z jasnym oświetleniem, wprowadzają do pomieszczenia wrażenie przestrzeni i lekkości.

Możesz też wprowadzić kilka elementów w mocniejszych kolorach, aby dodać energii i charakteru pomieszczeniu. Ważne jest, aby kolory były dopasowane do gustu dzieci. Zbyt ciemne kolory lub nadmiar wzorów i tekstur mogą zdominować mały pokój i sprawić, że będzie on wydawał się jeszcze mniejszy.

Mały pokój dla dwójki dzieci - zadbaj o ich prywatność

Dzieci uwielbiają mieć swoje własne przestrzenie, w których mogą bawić się, uczyć, czytać i odpoczywać. Dlatego ważne jest, aby stworzyć dla nich prywatne królestwo, które będzie odpowiadało ich zainteresowaniom i potrzebom. Możesz wprowadzić elementy, takie jak regał z książkami, plansze z ulubionymi postaciami z bajek lub plakaty z ulubionymi motywami. Ważne jest, aby dzieci były zaangażowane w proces urządzania pokoju i wyrażały swoje pomysły i preferencje.

Na ile pozwala przestrzeń, postaraj się w małym pokoju dla dwójki dzieci wydzielić strefy, które zapewnią prywatność i spokój. W naprawdę małych pokojach dziecięcych wystarczy, że będzie to własne łóżko - tu wyższość ma rozwiązanie z piętrowym łóżkiem dla dwójki dzieci nad rozkładanymi fotelami, czy sofami, ponieważ dziecko w ciągu dnia też ma miejsce, gdzie może się “odciąć” od otoczenia.

Zdecydowanie, zwłaszcza dla starszych dzieci, powinno się stworzyć też wygodne miejsce do nauki. Nie muszą to być dwa osobne biurka - miejsce wzdłuż okna świetnie nadaje się, by zagospodarować je pod długi blat, który będzie służył dwójce dzieci. 

Możesz też wybrać dwa łóżka piętrowe, jeśli długość pokoju na to pozwala, i pod nimi zaplanować przestrzeń z biurkiem, krzesłem i zabawkami. W ten sposób każde z dzieci będzie miało całkowicie swoje miejsce nawet w małym pokoju.

Mały pokój dla dwójki dzieci - porada eksperta

Mały pokój dla dwójki dzieci może być wyzwaniem, ale dzięki odpowiednim poradom można stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której dzieci będą czuły się komfortowo i bezpiecznie. Planowanie przestrzeni, wybór odpowiednich mebli, dobór oświetlenia i kolorów oraz stworzenie prywatnej przestrzeni dla każdego z dzieci to kluczowe elementy, które pozwolą stworzyć idealny pokój dla Twoich pociech. Pamiętaj, aby zaangażować dzieci w proces urządzania pokoju i dawać im możliwość wyrażania swoich pomysłów. W ten sposób z łatwością stworzycie ciepłe i przytulne wnętrze, które będzie sprzyjać dobremu nastrojowi i kreatywności.

Sprawdź naszą ofertę łóżek piętrowych z opcją przechowywania. Jeśli nie wiesz, jakie łóżko wybrać lub potrzebujesz mebla zaprojektowanego na wymiar - napisz do nas lub zadzwoń. Pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie do pokoju Twoich dzieci.