Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

13 salonów
stacjonarnych

MATERAC MULTIPOCKET – CO TO JEST I DLA KOGO SIĘ SPRAWDZI?

Materace multipocket – czym są dokładnie te materace i dla kogo będą dobrym rozwiązaniem? Przeczytaj krótki przewodnik po tym rodzaju materacy i dowiedz się, dlaczego tak dobrze dbają o zdrowie kręgosłupa.

SPIS TREŚCI

  1. Materac kieszeniowy multipocket – nowa generacja modeli
  2. Materac multipocket a materac kieszeniowy
  3. Multipocket – materac, który zadba o Twoje zdrowie
  4. Sprężyny multipocket – zobacz, jak pracują
  5. Materace multipocket – dla kogo będą najlepsze?

Materace multipocket – co to jest sprężyna multipocket i co ją odróżnia od zwykłych sprężyn wykorzystywanych w materacach bonellowych czy kieszeniowych? Wszystko wyjaśniamy w tym artykule Zobacz, jakie szczególne zalety mają materace multipocket i jak mogą wspierać profilaktykę wad postawy. Wybierać możesz z wielu marek i rozmiarów materacy. Dostępne są nie tylko materace pasujące na łóżka pojedyncze, ale też i modele dla par (materac multipocket 140x200, 160x200 i 180x200), zatem jest w czym wybierać. Sprawdź, czy ten rodzaj materaca będzie dla Ciebie odpowiedni.

Materac kieszeniowy multipocket – nowa generacja modeli

Materace multipocket wyróżniają się bardzo wysoką elastycznością i sprężystością. Mają one podobną konstrukcję do materacy kieszeniowych – wkład takiego materaca zbudowany jest z drobnych sprężyn wykonanych z wytrzymałej stali. Materace multipocket zdecydowanie odróżnia większa liczba tych sprężyn.

Klasyczne materace sprężynowe miały wkład wykonany z jednego drutu skręcanego w ciąg sprężyn. Powodowało to efekt falowania – silniejszy nacisk wywierany w jednym miejscu, wywoływał reakcję drugiego końca materaca. Ulepszona konstrukcja, jaką jest system sprężyn kieszeniowych, wyeliminowała problem przenoszenia drgań. Dzięki temu, że sprężyny pracują całkowicie niezależnie od siebie, materac ugina się tylko w miejscu bezpośredniego nacisku, zapewniając podparcie kręgosłupa dopasowane do kształtu ciała i pozycji w czasie snu, a przy tym nie zakłócając odpoczynku osoby śpiącej obok.

Materac multipocket to odmiana materaca kieszeniowego, ale nowszej generacji, zapewniająca jeszcze zdrowszy i bardziej komfortowy sen. Z kolei sprężyny multipocket jeszcze lepiej dopasowują się do kształtu ciała.

Zobacz również: Materac sprężynowy czy piankowy?

Kobieca dłoń testuje materac multipocket

Materac multipocket a materac kieszeniowy

Chcesz lepiej poznać materace multipocket? Co to jest sprężyna multipocket i czym się różni od kieszeniowej? – to podstawowe pytanie, na które warto w takim razie odpowiedzieć. Pierwszą i kluczową różnicą między materacami kieszeniowymi a materacami multipocket jest średnica pojedynczej sprężyny. W materacu multipocket średnica jest zwykle o połowę mniejsza od średnicy sprężyny w materacu kieszeniowym. Dzięki temu zdecydowanie więcej sprężyn mieści się na 1 m² materaca. Wkład w materacu kieszeniowym to średnio 260 sprężyn na m², podczas gdy w materacu multipocket jest ich nawet 500. Warto pamiętać, że każda dodatkowa kieszonka ze sprężyną to osobny, dodatkowy punkt podparcia. Zatem im większa liczba sprężyn, tym wyższa jakość odpoczynku i bardziej efektywna regeneracja.

Wykorzystujący technologię multipocket, materac zyskuje wyjątkową wytrzymałość, odporność na odkształcenia i przede wszystkim – jest niezwykle wygodny. Blisko dwukrotnie większa liczba sprężyn zapewnia wyższy komfort i lepszą jakość odpoczynku. Ten rodzaj materacy nie tylko dba o naszą wygodę, ale też o prozdrowotne podparcie kręgosłupa. Docenią to szczególnie osoby, które często budzą się rano z bólem kręgosłupa. Materac o nieodpowiedniej twardości i niewystarczająco dopasowanych punktach podparcia nie zapewnia właściwego ułożenia ciała. To powoduje, że nasz sen traci na jakości, a my, zamiast wstawać wypoczęci, budzimy się z obolałym ciałem.

Tutaj z pomocą przychodzi materac multipocket, który zapewnia więcej niezależnych punktów podparcia, zwiększając dwukrotnie zdolność materaca do dopasowania się do naszego ciała. Ta cecha sprawia, że materace tego rodzaju często są polecane osobom skarżącym się na problemy z kręgosłupem.

Przeczytaj także: Materac kieszeniowy – co to jest?

Multipocket – materac, który zadba o Twoje zdrowie

Nie można przecenić korzystnego wpływu materaca multipocket na nasze zdrowie. Jest on idealnym rozwiązaniem między innymi dla osób z problemami z kręgosłupem, pozwalając im na zachowanie naturalnego, anatomicznego ułożenia ciała w czasie snu. Drobne sprężyny ukryte w osobnych kieszonkach podpierają wszystkie newralgiczne części ciała, jak biodra, nogi, ramiona i głowę. Warto wybrać tę innowacyjną konstrukcję, która zagwarantuje nie tylko spokojne odprężenie, ale także sprawi, że poranki wypełnione będą energią i dobrym samopoczuciem.

Materace multipocket dostępne są w kilku twardościach, dzięki temu dopasujesz materac do swojej wagi, wzrostu i preferencji. Większość materacy tego rodzaju to materace 5 lub 7-strefowe, czyli takie, które zapewniają podparcie dopasowane do głównych stref naszego ciała.

Sprawdź również: Materac hybrydowy – co to znaczy?

Sprężyny multipocket – zobacz, jak pracują

Materace multipocket – dla kogo będą najlepsze?

Multipocket materac, który wykorzystuje tę nowoczesną technologię, zapewniając setki indywidualnie pracujących punktów nacisku i nieprzenosząc drgań, jest dobrym wyborem dla szerokiej grupie użytkowników. Dostępny jest w standardowych rozmiarach – bez problemu więc znajdziesz materac multipocket 140x200 czy też materac multipocket 160x200. Dla osób, które mają więcej miejsca w sypialni dobrym rozwiązaniem może być z kolei materac multipocket 180x200. Dostępne są też oczywiście rozmiary pojedyncze.

Dla kogo materac kieszeniowy multipocket może być dobrym rozwiązaniem?

  • dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem (materac efektywnie podpiera ciało na całej jego powierzchni),
  • dla par o dużej różnicy wagowej (sprężynki dopasowują się do różnej wagi i budowy ciała, a że każda z nich pracuje niezależnie od siebie, materac nie przenosi drgań i osoba śpiąca obok nie podskakuje pod wpływem ruchów partnera. Najczęściej wybieranym przez pary rozmiarem jest materac multipocket 160x200 i materac multipocket 180x200.),
  • dla osób o wyższej wadze (wiele modeli multipocket ma wkład o wysokiej nośności, dopasowany do wyższej wagi użytkownika),dla alergików (w materacu jest możliwa swobodna wymiana powietrza i nie gromadzi się w nim wilgoć),
  • dla aktywnych fizycznie (dobrze dobrany materac pozwoli na głęboką regenerację organizmu po wysiłku),
  • dla osób, które szukają elastycznego i sprężystego podparcia w czasie snu.

Pamiętaj, że nie ma uniwersalnego materaca, który każdemu zapewni ten sam komfort. Kluczowe znaczenie ma Twój wzrost, waga, kwestie zdrowotne i to, jakiego rodzaju odczuć oczekujesz – bardziej miękkiego otulenia czy mocnego podparcia. Napisz do nas na czacie lub zadzwoń – nasi sprzedawcy są szkoleni przez fizjoterapeutów, dzięki czemu pomogą Ci dokonać wyboru, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie. Zapoznaj się też z oefrtą sklepu internetowego SypialniaPlus.

Może zainteresują Cię również: