Jakie są szkodliwe kwiaty doniczkowe w sypialni? Z tego artykułu dowiesz się, czy powinno się ustawiać w sypialni kwiaty. Poznasz również działanie szkodliwych roślin doniczkowych, a także listę kwiatów, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie.

Spis treści

  1. Kwiaty w sypialni – tak czy nie?
  2. Szkodliwe kwiaty doniczkowe w sypialni – jaki mają wpływ?
  3. Kwiaty, które nie powinny być w sypialni
  4. Już wiesz, jakich kwiatów nie trzymać w sypialni

Wiele osób lubi ozdabiać swoją sypialnię kwiatami. Nie ma w tym nic dziwnego – rośliny dodają pomieszczeniom uroku, ożywiają je i wprowadzają do niego energię. Czy jednak z punktu widzenia zdrowotnego nie ma przeciwwskazań do umieszczenia w sypialni kwiatów? Czy istnieją kwiaty, które nie powinny być w sypialni?

Kwiaty w sypialni – tak czy nie?

Zacznijmy od tego, czy kwiaty w sypialni to dobry pomysł. Mogłeś się spotkać z wieloma opiniami, które odradzają ozdabianie sypialni kwiatami. Kwiaty rzekomo mają pogarszać jakość snu. Nie do końca jednak tak jest.

Wszystko zależy od rodzaju rośliny. Niektóre z nich mają szkodliwe działanie, jednak z pewnością nie wszystkie. Wiele z nich ma korzystny wpływ na zdrowie. Kwiaty doniczkowe możesz więc umieszczać w sypialni. Warto jednak wiedzieć, jakie kwiaty nie powinny być w sypialni, a także poznać ich właściwości. Ważne jest również, aby w małym pomieszczeniu nie stawiać zbyt wielu kwiatów. Wtedy ich działanie może być zbyt intensywne.

Zobacz również: Sypialnia boho – stwórz inspirującą przestrzeń

kwiaty-przy-ktorych-nie-mozna-spac

Szkodliwe kwiaty doniczkowe w sypialni – jaki mają wpływ?

Zanim dowiesz się, jakich kwiatów nie trzymać w sypialni, wyjaśnimy Ci, jak działają niektóre szkodliwe rośliny. Jak zapewne wiesz, rośliny przeprowadzają proces fotosyntezy. Polega to na tym, że pobierają z otoczenia wodę i dwutlenek węgla, a następnie wytwarzają tlen. To działanie powoduje, że rośliny poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Jednak taki proces w większości przypadków zachodzi tylko w ciągu dnia, gdyż do fotosyntezy konieczne jest słońce. W nocy natomiast rośliny tylko oddychają, a więc pobierają tlen i emitują dwutlenek węgla.

Wiele osób uważa przez to, że rośliny w sypialni mogą utrudniać oddychanie. Jeśli jednak postawisz jedynie kilka niewielkich kwiatów, to z pewnością nic złego się nie wydarzy. Warto więc unikać ozdabiania sypialni kwiatami z dużymi, rozłożystymi liśćmi, szczególnie jeśli pomieszczenie jest małe.

Jakie jeszcze działanie mają kwiaty, przy których nie można spać? Niektóre rośliny doniczkowe wydzielają naprawdę intensywny zapach. Takie kwiaty zdecydowanie nie nadają się do sypialni. Ich woń zwykle jest bardzo przyjemna, jednak może powodować bóle głowy lub trudności z zasypianiem. To również kiepski wybór dla alergików, u których intensywny zapach może wywoływać reakcje uczuleniowe.

Szkodliwe kwiaty doniczkowe w sypialni to również wszystkie te, które są trujące. W większości sytuacji nie powinno to być problemem, jednak dzieci lub osoby z zaburzeniami pamięci mogą próbować je zjeść. Jeśli więc istnieje ryzyko spożycia kwiatów przez takie osoby – nie stawiaj w swojej sypialni roślin trujących.

Przeczytaj także: Jaka jest najlepsza temperatura do spania?

Kwiaty, które nie powinny być w sypialni

Wiesz już, jak działają kwiaty, przy których nie można spać. Teraz dowiesz się, jakich kwiatów nie trzymać w sypialni. Przedstawimy Ci listę roślin doniczkowych, które mogą pogarszać jakość Twojego snu. Jeśli więc szukasz kwiatów odpowiednich do sypialni – zapoznaj się z poniższą listą, aby nie wybrać szkodliwej rośliny.

Kwiaty, które nie powinny być w sypialni, to:

• hiacynty;

• róże,

• lilie,

• hortensje,

• arumy,

• stapelie,

• oleandry,

• wilczomlecz piękny,

• bluszcz pospolity,

• anturium,

• hoja,

• dracena,

• cyklamen perski.

jakich-kwiatow-nie-trzymac-w-sypialni

Zadbaj o odpowiednie warunki do snu!

Już wiesz, że niektóre rośliny mogą pogorszyć jakość Twojego snu. Szkodliwe kwiaty doniczkowe w sypialni to zatem nie najlepszy pomysł. Warto umieścić w pokoju, w którym śpisz inne gatunki kwiatów. Szczególnie polecamy takie, które wytwarzają tlen w nocy. Należą do nich m.in.:

• kaktus bożonarodzeniowy,

• kaktus wielkanocny,

• aloes zwyczajny,

• skrzydłokwiat,

• grubosz drzewiasty.

Te rośliny będą oczyszczać powietrze w Twojej sypialni nocą, co zapewni Ci wysoki komfort snu. W jaki jeszcze sposób możesz poprawić jakość swojego odpoczynku? Aby dobrze się wysypiać, warto regularnie wietrzyć sypialnię i dbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Należy też pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, odpowiednich porach jedzenia, a także ograniczeniu ekspozycji na niebieskie światło. Niezwykle ważny jest również wybór odpowiedniego wyposażenia do sypialni. Zobacz, jakie produkty dostępne w SypialniPlus mogą pomóc Ci stworzyć wygodne warunki do snu!

Zobacz także: Feng shui – sypialnia pełna harmonii

Na początek chcemy Ci zaproponować materac Curem ZIP. Jego warstwa wierzchnia jest wykonana z pianki Serene. Ten rodzaj pianki dobrze dopasowuje się do ciała, a dzięki swojej unikatowej strukturze złożonej z milionów mikrokapsułek skutecznie niweluje nacisk zwrotny. Materac składa się także z wytrzymałej pianki Fusion oraz sprężyn Multipocket, które zapewniają wiele punktów podparcia.

Wiesz już, jakie są szkodliwe kwiaty doniczkowe w sypialni alergików. Materac Foam Royal MED MEDICO chcemy polecić w szczególności właśnie tym osobom. Produkt ten ma status wyrobu medycznego. Składa się z dwóch rodzajów pianek. Warstwa na spodzie to pianka Platinum Foam, która zapewnia elastyczność i sprężystość. Na wierzchu umieszczono piankę Fit Foam, która dopasowuje się do budowy ciała pod wpływem jego temperatury. Materac wyposażono w pokrowiec Climatherm. Na jego bokach wszyto siatkę 3D, która zapewnia dobrą wentylację materaca. Mimo prania w pralce nie zmienia on swoich właściwości i kształtu.

Bardzo ważny dla komfortu snu jest również wybór prześcieradła. Wśród produktów dostępnych w SypialniPlus znajdziesz m.in. ochraniacz na materac Velfont RESPIRA.  Jest to wodoodporne prześcieradło, które bardzo dobrze wentyluje materac. Takie właściwości wynikają ze składu tego produktu. Pokrowiec został wykonany w 100% z organicznej bawełny, która jest wyjątkowo przyjazna dla skóry.

Wyjaśniliśmy Ci już, jakie kwiaty nie powinny być w sypialni alergika. Dla takich osób bardzo ważny jest nie tylko wybór odpowiednich kwiatów do pokoju, ale i poduszki do spania. Dla osób borykających się z uczuleniami chcielibyśmy zaproponować poduszkę Velfont VISCO FRESH OUTLAST. Poduszka ta wykonywana jest z włókien Outlast. Zapewniają one dobrą termoregulację, a także mają właściwości chłodzące. Ponadto, wkład produktu zawiera piankę termoelastyczną ze specjalnymi otworami. Umożliwiają one szybkie dopasowanie się kształtu poduszki do budowy ciała.

Nasza kolejna propozycja to poduszka Sleepmed PILLOW COMFORT. Jest to model o wyprofilowanym kształcie, który sprawdzi się w szczególności dla osób z bólami szyi i karku. Będzie odpowiedni do spania na boku i na plecach. Wkład tej poduszki wykonano z pianki Visco. Dobrze dopasowuje się do ciała, a dzięki wysokiej gęstości efektywnie wspiera kręgi szyjne.

Sprawdź koniecznie: Jaki materac dla alergika?

kwiaty-ktore-nie-powinny-byc-w-sypialni

Już wiesz, jakich kwiatów nie trzymać w sypialni!

Kwiaty w sypialni – tak czy nie? Jesteśmy zdania, że zdecydowanie tak! Kwiaty mogą ożywić sypialnię, wprowadzając do niej niepowtarzalny klimat. Warto jednak wiedzieć, jakie kwiaty nie powinny być w sypialni. Wśród nich należy wymienić rośliny trujące. Dzieci, zwierzęta oraz osoby z zaburzeniami pamięci mogą przypadkowo zjeść liść lub kwiat takiej rośliny, co może mieć bardzo niebezpieczne konsekwencje. Kwiaty, przy których nie można spać to również wszystkie rośliny, które intensywnie pachną. Mocny zapach może powodować bóle głowy, trudności z zasypianiem oraz reakcje uczuleniowe.

Istnieje jednak wiele rodzajów kwiatów o pozytywnych właściwościach. Część z nich produkuje tlen w nocy, dzięki czemu powietrze w sypialni będzie czyste, a Ty lepiej się wyśpisz. Takich roślin możesz postawić w swojej sypialni nawet kilka – nie musisz obawiać się o szkodliwe konsekwencje ich działania.

Wybierając najlepsze kwiaty do sypialni, warto zadbać o pozostałe elementy wyposażenia tego pomieszczenia. W SypialniPlus znajdziesz wiele produktów, z którymi możesz skutecznie poprawić komfort swojego snu. Sprawdź naszą ofertę i zadbaj o wygodę swojej sypialni!