SPIS TREŚCI

Materac hybrydowy łączy cechy materacy piankowych i sprężynowych. Dzięki temu, że materac ma sprężyny, cechuje się większą elastycznością i nie zapadamy się w niego za bardzo, natomiast warstwy różnych pianek zapewnią przyjemne otulenie i regenerujące odprężenie. Sprawdź, z czego zbudowany jest materac hybrydowy i jak dopasować odpowiedni model do indywidualnych potrzeb.

Materac hybrydowy – co to znaczy?

Materac hybrydowy to nowoczesne połączenie różnego rodzaju pian i bazy ze sprężyn kieszeniowych lub multipocket. Od zwykłych materacy kieszeniowych różni się przede wszystkim ilością warstw. W wielu materacach z wkładem kieszeniowym spotykamy się tylko z dwiema warstwami, które z obu stron zabezpieczają wkład sprężyn. Materace hybrydowe z kolei łączą w sobie wiele surowców – dzięki temu mogą zapewnić nam wysoki komfort i wygodę podczas snu.

Różne właściwości poszczególnych warstw sprawią, że materac dobrze dopasuje się do anatomicznej budowy ciała. Będzie też np. przyjemnie sprężysty oraz zapewni osobom cierpiącym na nadmierną potliwość w czasie snu przyjemny sen w suchym środowisku, dzięki dodatkowi chłodzącej pianki żelowej. Materac hybrydowy – co to znaczy dla Twojego snu? Przede wszystkim wygodę i solidność wykonania.

Przeczytaj również: Wymiary materacy. Jak dopasować materac do łóżka?

Materac hybrydowy – charakterystyka

Materac hybrydowy to model zbudowany z kilku różnych warstw (w niektórych modelach nawet z 13 różnych), często też wzbogacony jest o dodatkową, odpinaną warstwę, tzw. top. Może on służyć jako samodzielny materac nawierzchniowy, a połączony z oryginalnym podłożem nie tylko podnosi komfort snu, ale też np. sprawia, że dany model jest odpowiedni dla osób z problemami z kręgosłupem.

Na rynku dostępne są produkty z bardzo różnorodnymi konfiguracjami warstw, dzięki czemu każdy bez problemu dopasuje do swoich wymagań materac hybrydowy. Cena takich materacy również kształtuje się w bardzo szerokim przedziale i zależy przede wszystkim od liczby warstw i jakości wykorzystanych komponentów.

Rodzaje wkładów – oprócz sprężyn kieszeniowych lub multipocket – jakie występują w materacach hybrydowych to m.in.:

 • pianka termoelastyczna,
 • pianka wysokoelastyczna,
 • pianka lateksowa,
 • warstwa maty kokosowej,
 • pianka żelowa.

Materace hybrydowe są wyższe niż standardowe modele. Dzięki wielu warstwom pianek zapewniają niepowtarzalny komfort w czasie snu, ale też kiedy czytamy książkę czy oglądamy film. Co więcej, taka wysokość ułatwia wstawanie i siadanie na materacu, a to docenią szczególnie osoby starsze.

Zastosowanie kilku rodzajów surowców i wielu warstw pozwala na lepsze rozłożenie wagi ciała na materacu. Dlatego zarówno osoba lekka jak i cięższa będzie odczuwała dobre podparcie ciała i komfort. Często materace hybrydowe posiadają usztywnione brzegi dla większego komfortu i wzmocnienia konstrukcji. Dzięki temu brzeg materaca nie ugina się zbyt mocno pod naciskiem, powiększając powierzchnię spania.

Zobacz także: Materac kieszeniowy – co to jest?

Dla kogo są materace hybrydowe?

Materace hybrydowe polecane są m.in. dla:

 • par (nie przenoszą drgań i bardzo dobrze dopasowują się różnej budowy ciała),
 • osób o wyższej wadze (wiele warstw optymalnie podpiera ciało, nie pozwala mu się zapaść w materac),
 • wymagających użytkowników (uzupełniające się warstwy o różnych właściwościach zapewniają bardzo wysoki komfort),
 • osób starszych (budowa materaca sprawia, że ciało nie zapada się w niego i łatwo jest na nim siadać i z niego wstawać),
 • alergików (wkład sprężynowy zapewnia dobrą wentylację wkładu),
 • osób z różnicą wagi (materac dopasowuje się do wagi, dzięki kilku warstwom, które pracują niezależnie od siebie),
 • osób niezdecydowanych (które nie wiedzą, czy wolą materac piankowy czy sprężynowy),
 • tych, którzy chcą mieć wszystko w materacu (dopasowanie i sprężystość),
 • osób, które szukających wysokiego materaca.

Materac hybrydowe często kojarzone są z materacami z hoteli o wysokim standardzie – i słusznie. Pasują bowiem bardzo szerokiej grupie użytkowników: osobom mającym problemy z kręgosłupem, starszym, alergikom, parom czy wymagającym użytkowników szukającym wyjątkowego poziomu komfortu. Dla nich wszystkich dobrym rozwiązaniem może być materac hybrydowy. Cena tych produktów odpowiada wysokiej jakości modelom materacy „klasycznych”, jednak warunki odpoczynku są nieporównywalnie wyższe.

Zastanawiasz się jaki materac wybrać? Napisz do nas lub zadzwoń – pomożemy Ci dopasować odpowiedni model. Pamiętaj, że w naszym sklepie internetowym masz gwarancję najniższej ceny oraz możliwość testowania materaca 20 nocy.