Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

11 salonów
stacjonarnych

Materac kieszeniowy czy piankowy? Jeżeli zastanawiasz się jaki materac wybrać, przeczytaj koniecznie ten artykuł. Wyjaśniamy co różni te dwa rodzaje materacy i na który z nich lepiej się zdecydować przy określonych potrzebach.

Spis treści:

  1. Materac piankowy czy kieszeniowy?
  2. Materac piankowy a kieszeniowy - porównanie
  3. Który materac lepszy? Piankowy czy kieszeniowy?

Producenci materacy chętnie wykorzystują najnowsze technologie, żeby zwiększyć komfort snu, podnieść walory prozdrowotne i zapewnić jeszcze bardziej higieniczne środowisko snu. Postęp dotyczy zarówno pianek jak i systemów sprężyn - są one dużo bardziej responsywne i wytrzymalsze od swoich poprzedników. I choć z pozoru materac kieszeniowy a piankowy to zupełnie dwa różne typy materacy, jednak każdy z nich powstał z myślą o Twoim komforcie. Dowiedz się jakie cechy wyróżniają każdy z tych rodzajów materacy - ułatwi Ci to podjęcie decyzji, który materac: kieszeniowy czy piankowy wybrać.

Materac piankowy czy kieszeniowy?

Materace piankowe

To rodzaj materacy, których wkład zbudowany jest na bazie jednego blatu pianki lub kilku warstw różnych pianek. W grupie materacy piankowych znajdziesz modele:

  • wysokoelastyczne
  • termoelastyczne
  • lateksowe

Każdy z wymienionych rodzajów zapewnia różne rodzaje podparcia: od bardziej sprężystego przez otulające.

Materace kieszeniowe

System sprężyn kieszeniowych, który jest głównym komponentem w tym rodzaju materacy, to sieć sprężynek, z których każda jest umieszczona w osobnej kieszonce. Dzięki temu poszczególne sprężyny pracują niezależnie od siebie - w przeciwieństwie do starego typu materacy sprężynowych, modele kieszeniowe reagują tylko w miejscu nacisku, nie przenosząc drgań. Rodzajem materacy kieszeniowych są tzw. materace multipocket. Od tradycyjnych materacy kieszeniowych różni je przede wszystkim średnica sprężynek - mniejsza średnica sprawia, że w materacu mieści się więcej sprężyn, a to z kolei jeszcze bardziej zwiększa punktową reakcję na nacisk.

Materac piankowy a kieszeniowy - porównanie

Tym, co odróżnia materace piankowe od kieszeniowych jest przede wszystkim rodzaj podparcia. Jak łatwo się domyślić materace kieszeniowe są dużo bardziej sprężyste w odczuciu. Materace wysokoelastyczne są elastyczne, wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Materace termoelastyczne zapewniają nieporównywalne z żadnym innym rodzajem materacy, uczucie przyjemnego otulenia. Z kolei materace lateksowe mają sprężystość zbliżoną do materacy kieszeniowych, a przy tym mają właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Jednym słowem - materac kieszeniowy a piankowy to różne rodzaje podparcia, dlatego warto jest wiedzieć jaki typ materace dedykowany jest dla jakiej grupy osób. Omawiamy to szczegółowo poniżej.

Który materac lepszy? Piankowy czy kieszeniowy?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Jaki materac, piankowy czy kieszeniowy jest lepszy? Taki, który będzie dopasowany do Ciebie: Twojej wagi, wzrostu, poczucia komfortu i ewentualnych wskazań zdrowotnych. Poniżej przedstawiamy Ci kilka podpowiedzi, które mogą pomóc Ci zdecydować jakiego produktu szukasz:

Materac piankowy czy kieszeniowy? Odpowiedzi jest tyle, co użytkowników. Każdy z nas jest inny i każdy szuka w materacach bardzo indywidualnych cech. Jedni odprężą się na materacu twardszym, inni będą szukać przyjemnego otulenia. Warto zapytać o radę naszych konsultantów na czacie lub przez infolinię, jeśli zastanawiasz się jaki materac, piankowy czy kieszeniowy, wybrać. Pomogą Ci dobrać materac biorąc pod uwagę nie tylko wagę, wzrost i kwestie zdrowotne ale też i przewidziany budżet.