Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

13 salonów
stacjonarnych

Jakość snu zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego materaca. Dzięki niemu nocny odpoczynek będzie dawał Ci wiele energii. Przedstawiamy ranking materacy kieszeniowych, który pozwoli na znalezienie swojego faworyta!

Spis treści

  1. Jakie powinny być najlepsze materace kieszeniowe?
  2. Ranking materacy kieszeniowych – kryteria
  3. Materace kieszeniowe – ranking polecanych modeli

W kwestii wyboru materaca modele kieszeniowe okazują się jednymi z najbardziej komfortowych, a jednocześnie ekonomicznych rozwiązań. Materac kieszeniowy wykonany jest z pojedynczych sprężyn, a każda z nich umieszczona jest w oddzielnej kieszeni uszytej z trwałego materiału. Taka konstrukcja sprawia, że każda sprężyna porusza się niezależnie, gwarantując optymalne wsparcie ciała w różnych punktach, co znacznie wpływa na podwyższenie komfortu podczas snu.

Najlepsze materace kieszeniowe pozwalają na wybór twardości w zależności od indywidualnych preferencji. Możesz zdecydować się na materac twardy, miękki lub o średniej twardości. Dobre materace kieszeniowe zapewniają też właściwą cyrkulację powietrza. To świetne rozwiązanie dla dwóch osób, które śpią wspólnie na jednym materacu, ponieważ dzięki niezależności sprężyn dana część materaca dostosowuje się do sylwetki każdej osoby. Przygotowaliśmy rzetelny ranking materacy w kieszeniowych, w którym wzięliśmy pod uwagę najlepsze modele z naszej oferty. Przedstawiamy, czym się charakteryzują i dla kogo będzie to najlepszy wybór.

Jakie powinny być najlepsze materace kieszeniowe?

Przy wyborze materaca należy wziąć przede wszystkim pod uwagę to, jak się czujesz, gdy na nim leżysz oraz to, czy spełnia on Twoje indywidualne potrzeby, np. złagodzenie bólu pleców czy drętwienie karku. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, jak długo ma służyć dany materac kieszeniowy. Ranking zawiera modele odpowiadające powyższym kryteriom, dzięki którym dowolnie dopasujesz materac do swoich potrzeb. Dobre materace kieszeniowe powinny być odpowiednio wysokie, ponieważ im wyższa warstwa otaczająca sprężyny, tym wyższym komfort. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na oddychalność, ponieważ człowiek co noc traci między 0,5 - 1 litra potu. Po kilku latach w konstrukcji materaca może gromadzić się znaczna wilgoć, dlatego warto wziąć pod uwagę modele posiadające dodatkową wentylację.

Wybierając najlepsze materace kieszeniowe, warto zwrócić uwagę również na zdolności adaptacyjne. Dzięki temu materac idealnie dopasowuje się do ciała i równomiernie rozkłada punkty nacisku. Adaptacja zależna jest nie tylko od sprężyn kieszeniowych, ale również od wierzchniej warstwy czy pokrowca. Dodatkowo należy spojrzeć na gęstość sprężyn, czyli ich liczbę przypadającą na metr kwadratowy. Im gęstość jest większa, tym lepiej, ponieważ materac jest bardziej wrażliwy i lepiej amortyzuje ruch drugiej osoby, zapewniając odpowiednie wsparcie.

Zobacz również: Ranking materacy piankowych

Najlepsze materace kieszeniowe

Ranking materacy kieszeniowych – kryteria

Wyselekcjonowaliśmy najlepsze materace kieszeniowe. Ranking zawiera starannie wytypowane modele, które zapewniają maksymalny komfort podczas użytkowania i wpływają na kwestie zdrowotne śpiącego. Materace mają kilka stref twardości, a także właściwości antyalergiczne, dzięki którym każdy z użytkowników może cieszyć się optymalnym dopasowaniem. Dodatkowo wzięliśmy pod uwagę stosowane certyfikaty, potwierdzające brak substancji szkodliwych dla zdrowia, co jest niezwykle ważne podczas wyboru idealnego materaca. Przedstawiamy ranking materacy kieszeniowych, dzięki któremu odnajdziesz idealny produkt skrojony pod swoje potrzeby!

Przeczytaj również: Ranking materacy nawierzchniowych

Materace kieszeniowe – ranking polecanych modeli

Najlepsze materace kieszeniowe to gwarancja optymalnego dopasowania i dbałości o Twoje zdrowie na najwyższym poziomie. Wszystkie prezentowane produkty przeszły szereg testów i są starannie przebadane pod względem wpływu na zdrowie użytkowników.

Materac Hilding TANGO

Ranking materacy kieszeniowych otwiera uniwersalny materac Hilding Tango, który zapewnia wysoką elastyczność punktową. Dzieje się tak za sprawą oddzielonych sprężyn umieszczonych w woreczkach z fizeliny, które nie stykają się ze sobą wzajemnie. Poszczególne sprężyny indywidualnie reagują na ciężar ciała, uginając tylko strefy zwiększonego nacisku. Zapewnia to doskonały komfort podczas współdzielenia materaca, dlatego, że partner śpiący obok nie budzi się pod wpływem naszych ruchów. Materac będzie zatem idealny dla par. Doskonale sprawdzi się też w przypadku osób, które skarżą się na ból kręgosłupa, ponieważ pianki dostosowują się do anatomicznej budowy, zapewniając kręgosłupowi optymalne wsparcie.

Hilding Tango

Materac Janpol WENUS

Janpol Wenus będzie doskonały w przypadku osób, które muszą w szczególny sposób dbać o swój kręgosłup. Materac posiada właściwości rehabilitacyjne, dzięki czemu skutecznie podpiera kręgosłup, a dodatkowo redukuje ból podczas spania. Świetnie sprawdzi się też w przypadku osób, które chcą profilaktycznie zadbać o prawidłową postawę ciała. Konstrukcja opiera się o dwa podstawowe elementy: pianka poliuretanowa oraz klasyczne sprężyny kieszeniowe. Zobacz recenzję materaca Janpol Wenus.

Janpol WENUS

Materac Janpol NIOBE

Świetnie skonstruowany materac Janpol Niobe będzie idealny dla osób borykających się ze schorzeniami i bólami kręgosłupa. Zapewnia stabilne wsparcie i uczucie przyjemnego otulenia podczas snu. Struktura sprawia, że na ciało nie działają żadne naciski. Nic nie blokuje krążenia, dzięki czemu organizm jest lepiej ukrwiony. Niobe sprawdzi się doskonale jako materac rehabilitacyjny.

Janpol NIOBE

Materac Hilding MAKARENA

Dobre materace kieszeniowe tego typu posiadają szereg właściwości prozdrowotnych, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Model Makarena ma status wyrobu medycznego, przechodząc przez restrykcyjne testy i badania medyczne. Doskonale sprawdzi się dla par o dużej różnicy wagowej, a także dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Będzie również idealny dla alergików, ponieważ nie posiada substancji wpływających szkodliwie na zdrowie.

Hilding Makarena

Materac Hilding ZORBA

Dzięki 7-strefowej sprężynie kieszeniowej model Hilding Zorba zapewnia doskonałe dopasowanie do budowy ciała. Świetnie zatem sprawdzi się dla seniorów, ponieważ gwarantuje wysoki komfort i odpowiednie wsparcie kręgosłupa. Skorzystają z niego również pary, ponieważ dzięki konstrukcji kieszeniowej pozwalają na wygodny wypoczynek we dwoje. Właściwości alergiczne sprawiają, że model Zorba sprawdzi się w przypadku alergików.

Hilding Zorba

Materac Hilding CHA-CHA

Hilding Cha-Cha to rolowany materac, który sprawdzi się w przypadku par i seniorów. Jego konstrukcja została wyposażona w dodatkowe warstwy filcu, które zwiększają twardość materaca. Dzięki temu kręgosłup zyskuje optymalne podparcie, co sprawia, że model będzie idealny również dla osób cięższych.

Hilding Cha-Cha

Materac Hilding FANDANGO

Hilding Fandango daje naprawdę mocne wsparcie, dzięki czemu sprawdzi się w przypadku osób cięższych lub par. Dzięki doskonałej elastyczności punktowej i dopasowaniu do budowy kręgosłupa materac będzie idealny dla seniorów oraz osób borykających się z bólami w okolicach kręgosłupa. Właściwości antyalergiczne sprawiają, że mogą z niego korzystać również alergicy.

Hilding Fandango

Materac Hilding FLAMENCO

Hilding Flamenco charakteryzuje się wysoką gęstością, dzięki czemu ma więcej sprężyn kieszeniowych, które pracują niezależnie od siebie. Sprawia to, że doskonale sprawdzi się w przypadku par o znacznej różnicy wagowej, jak również osób borykających się z bólem kręgosłupa. Dodatkową elastyczność zapewnia profilowana płyta lateksowa i wysokoelastyczna pianka, umieszczone po osobnych stronach materaca. Zobacz recenzję materaca Hilding Flamenco.

Hilding Flamenco

Materac Hilding STEP

Zbudowany na bazie 7-strefowej sprężyny kieszeniowej materac Hilding Step zapewnia doskonałe wsparcie kręgosłupa i ogranicza przenoszenie drgań. Dzięki temu będzie to idealny model dla seniorów i par. Materac posiada dodatkowo właściwości antyalergiczne, co pozwala na komfortowy sen również osobom borykającym się z alergiami.

Hilding Step

Materac Hilding PASODOBLE

Nasz ranking materacy kieszeniowych kończy model Pasodoble, który sprawdzi się dla każdego. Materac uzyskał status wyrobu medycznego, przechodząc przez restrykcyjne testy i badania. Polecany jest przede wszystkim osobom, które wolą spać na twardszym podłożu, dlatego sprawdzą się w przypadku seniorów lub osób z problemami z kręgosłupem. Po jednej stronie wkładu znajduje się warstwa maty kokosowej, która zachowuje optymalną sprężystość i elastyczność, a dodatkowo zwiększa twardość. Zobacz recenzję materaca Hilding Pasodoble.

Hilding Pasodoble

Sprawdź także: Materace ortopedyczne – ranking najlepszych produktów

Dbając o swoje zdrowie i komfort podczas snu, warto zdecydować się na materace kieszeniowe. Ranking przedstawia starannie wyselekcjonowane produkty, zapewniające maksymalne dopasowanie i posiadające właściwości prozdrowotne. Jeśli chcesz prawidłowo zadbać o swój sen, skorzystaj z naszej oferty i wybierz model idealny dla siebie w sklepie SypialniaPlus!