Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

11 salonów
stacjonarnych

JAK WYBRAĆ DOBRY MATERAC 140×200? RANKING PRODUKTÓW

Materac bezpośrednio wpływa na komfort snu oraz samopoczucie. W artykule podpowiadamy, jak znaleźć dobry materac 140 × 200, który spełni wszystkie indywidualne oczekiwania. Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję. 

SPIS TREŚCI

Materac w rozmiarze 140×200 jest idealny dla par. Zapewnia komfort odpoczynku i pozwala wygodnie się ułożyć. Wszystkie materace dostępne w naszym sklepie internetowych powstały z myślą o wymagających użytkownikach, którym zależy na wysokiej jakości odpoczynku. Przemyślana konstrukcja i certyfikowane materiały pomagają osiągnąć ten cel. Przygotowaliśmy ranking najlepszych produktów oraz poradnik, który pomoże wybrać dobry materac do spania 140×200. Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu materaca. Zapraszamy!

Jak wybrać dobry materac 140×200?

Najważniejsze zadanie, jakie musi spełniać materac, to odpowiednie podparcie kręgosłupa. W związku z tym powinien być on dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, a przede wszystkim do wzrostu i wagi ciała. Wiele osób twierdzi, że najlepszy wybór stanowi twardy materac. Prawda jest jednak taka, że każdy z nas ma inny kształt kręgosłupa oraz odmienną wagę ciała. Z tego powodu trudno mówić o uniwersalnym modelu odpowiednim dla każdego. Dobre materace 140×200 to takie, które odpowiednio dopasowują się do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Trzeba również wiedzieć, że prawidłowo dobrany materac powinien być o minimum 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spała. Ogólna zasada mówi również, że im cięższa osoba, tym twardszy powinien być materac, aby odpowiednio podeprzeć kręgosłup na całej jego długości. Przed zakupem materaca do spania 140×200 należy jeszcze zastanowić się nad pozycją, jaką przyjmujemy w czasie snu. W sytuacji, gdy przeważnie śpimy na boku, warto wybrać materac elastyczny. Zastosowana konstrukcja i materiał dopasują się do ułożenia ciała, pozwalając biodrom i ramionom delikatnie się zagłębić, wspierając prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

W naszym sklepie możesz znaleźć również materace ortopedyczne przeznaczone dla osób zmagającymi się z przewlekłym bólem i różnorodnymi schorzeniami kręgosłupa. W ofercie posiadamy także dobre materace 140×200 odpowiednie dla alergików oraz osób, które muszą szczególnie uważać na zdrowie dróg oddechowych. Poniżej przedstawiamy zestawienie polecanych modeli.

Zobacz również nasz ranking materacy 160×200.

Materac 140×200 – ranking najlepszych produktów

Materac Hilding Pasodoble

Pierwszy materac, który znalazł się w naszym rankingu, to dwustronny model marki Hilding. Model Pasodoble ma właściwości prozdrowotne. Jego kształt oraz materiał zapobiegają pogłębianiu się wad postawy i działają profilaktycznie. Wkłady na bazie sprężyn kieszeniowych zostały dodatkowo wzbogacone. Po jednej ze stron zastosowano matę kokosową, która podnosi twardość. Natomiast po drugiej stronie znajdują się włókna agawy. Odpowiadają one za zachowanie odpowiedniej sprężystości i elastyczności.

Obie naturalne warstwy są przewiewne i nie gromadzą wilgoci, co jest neutralne dla dróg oddechowych. Całą konstrukcję materaca tworzy łącznie 7 stref twardości gwarantujących odpowiednie dopasowanie się do kształtu ciała. Model Pasodoble polecamy przede wszystkim osobom, które wolą nieco twardsze materace i potrzebują doskonałego podparcia ciała w czasie snu.

Materac Hilding Pasodoble

Materac SleepMed Supreme

Kolejny dobry materac do spania 140×200 w naszym rankingu to model Supreme. Jest to najwyższej klasy model termoelastyczny przeznaczony dla wymagających użytkowników. Producent gwarantuje wysoki komfort nocnego odpoczynku. To materac o szczególnych właściwościach wspierających zdrowie i dobrą postawę. Stanowi doskonały wybór dla osób, które często skarżą się na ból pleców.

Model Supreme uzyskał status materaca medycznego i ma właściwości antyalergiczne. Zbudowany jest z dwóch pianek wysokoelastycznych o różnych poziomach twardości. Wierzchnia warstwa to 8-cm pianka VitaRest, która odpowiednio dostosowuje się do ciała pod wpływem nacisku i temperatury. Model jest dwustronny, dzięki czemu pozwala na swobodne modyfikowanie twardości materaca w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Materac SleepMed Supreme

Materac Hilding Electro

Jednym z najbardziej uniwersalnych materacy jest model Electro. Innowacyjna konstrukcja sprawia, że każdy może z niego komfortowo korzystać. Wystarczy odwrócić go na drugą stronę i przypiąć lub odpiąć dołączony topper. Główny materac kieszeniowy zawiera mechanizm mulipocket. Spoczywa on na podstawie z 3-cm pianki wysokoelastycznej i jest przykryty cienką warstwą sizalu. Natomiast topper przymocowano do materaca za pomocą wygodnego zamka wykonanego z profilowanego lateksu i pianki termoelastycznej.

Materac Hilding jest idealnym modelem dla par, u których występuje znacząca różnica wagowa. Sprawdzi się również dla alergików oraz osób mających problemy z układem oddechowym i potrzebujących odpowiedniej wentylacji.

Materac Hilding Electro

Materac Curem ZIP

Kolejny materac hybrydowy w naszym rankingu wyróżnia się swoją wysokością – wynosi ona aż 24 cm. Został stworzony na bazie pianek oraz sprężyn, dzięki czemu jego powierzchnia idealnie dopasowuje się do ciała. Odpowiada za to przede wszystkim pianka Serene, która nie zmienia swojej struktury pod wpływem temperatury panującej w sypialni.

Zastosowane w materacu sprężyny multipocket zapewniają wiele punktów podparcia, co przekłada się na wyższy komfort podczas spania. Model Curem ZIP charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Materiał nawet pod wpływem wilgotności nie zmienia swoich właściwości. Ponadto materac został wyposażony w pokrowiec, który neutralizuje zapachy i ma właściwości antybakteryjne.

Materac Curem Zip

Materac Halsa Skellefte

Nasz ranking materacy 140×200 prezentuje kolejny model, który łączy elegancki design i nowoczesne technologie. Materac ma aż 30 cm wysokości i został skonstruowany na bazie kilku warstw. Dzięki nim tworzy wygodną i niepowtarzalną przestrzeń do spania. Na szczególną uwagę zasługuje hybrydowy system ProEcological, na który składają się sprężyny kieszeniowe oraz lateks. Takie połączenie daje gwarancję idealnego podparcia dla kręgosłupa. Co więcej, naturalny lateks zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła i niweluje wilgoć.

Zastosowany system sprężyn ProFlex nie przenosi drgań. Dzięki temu, gdy druga osoba będzie wstawała z łóżka, dla osoby jeszcze śpiącej nie będzie to w ogóle odczuwalne. To zwiększa komfort nocnego wypoczynku i zmniejsza zakłócenia podczas snu. Może być to ważna wskazówka, dla osób, które mają problemy z zasypianiem lub często się budzą.

Materac Halsa Skellefete

Materac Hamilton Duchess Comfort

Model Duchess Comfort to symbol luksusu. Materac powstał na bazie kilkuset rodzajów pianek wysokoelastycznych i sprężyn kieszeniowych, które zapewniają najwyższy komfort snu, nawet dla wymagających osób. Jego znakiem rozpoznawczym są eleganckie pikowania. Sprawdzi się zatem jako model dla osób ceniących sobie estetyczne rozwiązania w każdym detalu. Przemyślana konstrukcja sprawia, że model sprawdzi się dla większości użytkowników.

Materac Hamilton Duchess Comfort

Ranking materacy 140×200 – podsumowanie

Obecnie na rynku można spotkać szeroki wybór modeli. Warto pamiętać, że wyróżniamy różne rodzaje materaców, m.in piankowe, lateksowe i sprężynowe. Niektóre z nich posiadają właściwości ortopedyczne, a inne są przeznaczone dla alergików. Zakup odpowiedniego modelu powinien zależeć od indywidualnych preferencji oraz uwarunkowań zdrowotnych. W związku z tym stworzyliśmy ranking materacy 140×200, który pomoże Ci podjąć najlepsz decyzję. Z myślą o różnorodnych potrzebach naszych klientów zawarliśmy w nim modele o wielu stopniach twardości.

Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych doradców, którzy przedstawią asortyment sklepu i zaproponują najlepsze rozwiązanie. Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego!