Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

13 salonów
stacjonarnych

Jakie cechy powinna mieć poduszka do spania na brzuchu, żeby pozwalała na spokojny sen i nie wpływała na rozwój wad kręgosłupa? Sprawdź ten krótki poradnik i dowiedz się, jakie są najlepsze poduszki dla osób śpiących na brzuchu.

Spis treści

  1. Poduszka do spania na brzuchu – zadbaj o zdrowy sen
  2. Jaka poduszka do spania na brzuchu? Charakterystyka
  3. Poduszki dla osób śpiących na brzuchu – polecane modele

Czy wiesz, dlaczego tak istotny jest wybór odpowiedniej poduszki dla osób, które lubią spanie na brzuchu? Poduszka zadba nie tylko o Twoją wygodę, ale też i zdrowie kręgosłupa – o ile dobierzesz odpowiedni model. Z tego artykułu dowiesz się, jakie cechy powinna mieć dobra poduszka do spania na brzuchu, jak wybrać taką poduszkę i dlaczego wbrew pozorom nie musi to być poduszka ortopedyczna do spania na brzuchu.

Poduszka do spania na brzuchu – zadbaj o zdrowy sen

Z punktu widzenia prawidłowego i prozdrowotnego podparcia, pozycja spania na brzuchu jest dość wymagająca dla naszego ciała. Bardzo często w związku ze źle dobraną poduszką głowa i szyja osoby śpiącej na brzuchu wyginają się nienaturalnie do góry. Przez to mięśnie nie mogą się zrelaksować i zregenerować, a regularne spanie w nieodpowiedniej pozycji przyczynia się do rozwoju i pogłębiania wad kręgosłupa. To z kolei może powodować bóle głowy, karku czy drętwienie rąk, nie mówiąc już o tym, że sen w złej pozycji jest dużo mniej efektywny.

Dedykowane poduszki dla osób śpiących na brzuchu mogą jednak z powodzeniem poradzić sobie z takim wyzwaniem. Chociaż według powszechnej opinii najmniej zdrową pozycję dla nocnego odpoczynku zapewnia spanie brzuchu, poduszka dobrana do tej właśnie pozycji i do Twojej budowy ciała pozwoli zadbać o Twój komfort. Jaka poduszka do spania na brzuchu będzie dobra dla Ciebie i po czym poznać produkt dobrej jakości? Czy na pewno najlepszym wyborem będzie poduszka ortopedyczna dla śpiących na brzuchu?

poduszka-ortopedyczna-do-spania-na-brzuchu

Jaka poduszka do spania na brzuchu? Charakterystyka

Poduszki dla osób śpiących na brzuchu powinny być tak skonstruowane, żeby podpierały głowę w tych dwóch pozycjach: bok i dół. Muszą więc one charakteryzować się specyficznym kształtem, który umożliwi dobre podparcie. Często też osoby śpiące na brzuchu układają się do snu w innej pozycji, a dopiero później w nocy przekręcają się brzuch. Warto więc poszukać takiej poduszki, która zapewnia dobre ułożenie głowy i szyi także na plecach i na boku.

Czy musi to być poduszka ortopedyczna do spania na brzuchu? Raczej nie – o ile przez poduszkę ortopedyczną rozumiemy poduszki profilowane w charakterystyczny, falisty kształt. Dla osób śpiących na brzuchu zdecydowanie wygodniejsze i bardziej praktyczne okazują się poduszki typu motyl. Aby umilić spanie na brzuchu, poduszka w kształcie motyla ma wydłużone „skrzydełka”, które zapewniają idealne podparcie ramion i głowy, a przy tym pozwalają wsunąć ręce pod poduszkę, co często robią osoby śpiące na brzuchu. Taki kształt poduszki dla śpiących na brzuchu jest zarazem bardzo uniwersalny, wygodnie więc będzie na niej spać także na plecach i na boku.

poduszka-ortopedyczna-do-spania-na-brzuchu

Poduszki dla osób śpiących na brzuchu – polecane modele

Jaka poduszka do spania na brzuchu sprawdzi się w Twoim przypadku? Wiele zależy od budowy ciała i wzrostu, a także od tego, na jakim materacu śpisz. Im twardszy materac, tym niższą poduszkę warto wybrać, ponieważ ciało mniej zapada się w obrys materaca, a zależy nam, by ciało ułożone było w neutralnej pozycji, niewygięte przez zbyt wysoką poduszkę. Dlatego taż poduszka ortopedyczna dla śpiących na brzuchu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Mówimy tu o poduszkach profilowanych w falisty kształt. Takie poduszki mogą być dla większości osób po prostu za wysokie i sprawiać, że głowa i szyja będą cały czas odchylone.

Nasi klienci, których interesuje właśnie poduszka do spania na brzuchu, z reguły wybierają jeden z tych dwóch modeli: poduszka Senpuro Supernova i poduszka Senpuro Butterfly. Obie poduszki to modele piankowe, wyprofilowane w kształt motylka, a ze względu na to, że różnią się wysokością i miękkością pianek, z których są wykonane, bez problemu dopasujesz odpowiedni model do Twojej budowy ciała i preferowanych odczuć. Poduszka Supernova będzie idealna dla osób lubiących miękkie i niższe poduszki, Butterfly natomiast to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy lubią twardsze i wyższe poduszki.

Wkład obu poduszek to pianka termoelastyczna. Idealnie dopasowuje się ona do kształtu ciała i redukuje problem z drętwieniem rąk. Dodatkowo tego typu poduszki termoelastyczne ułatwiają dopływ powietrza do płuc. Ze względu na materiał, który stanowi wypełnienie obu wspomnianych modeli poduszek, czyli piankę termoelastyczną, poduszki te mają właściwości prozdrowotne i mogą być nazywane poduszkami ortopedycznymi. Idealnie dopasowują się do indywidualnego kształtu ciała każdego z nas.

poduszka-senpuro-butterfly

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy są dostępni na czacie i przez infolinię. Pomogą Ci dobrać odpowiednią poduszkę, tak by zadbała o wygodny i zdrowy sen, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania i planowany budżet. Zobacz dostępne modele poduszek w ofercie sklepu SypialniaPlus.

Poduszki termoelastyczne, które mogą Cię zainteresować: