Dlaczego tak ważne jest, żeby dobrać odpowiednią poduszkę do spania na boku? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Podpowiadamy też, jakie cechy powinna mieć najlepsza poduszka do spania na boku i polecamy konkretne modele dla różnych osób.

Spis treści:

  1. Poduszka do spania na boku – zapewnij sobie odpowiednie podparcie
  2. Najlepsza poduszka do spania na boku – jaka powinna być?
  3. Jaka poduszka do spania na boku? Propozycje
  4. Często zadawane pytania

Dlaczego, jeśli lubisz spać na boku, warto dobrać odpowiednią poduszkę? Niespokojny sen, chrapanie, częste wybudzanie się w nocy, ból i drętwienie karku czy też drętwienie rąk – to częste sygnały, że możesz spać na nieodpowiedniej dla Ciebie poduszce. Ucisk na nerwy, utrudniony dopływ krwi i utrzymywanie kręgosłupa w nienaturalnym wygięciu mogą dawać w efekcie objawy opisane powyżej. Sprawdź, jaka poduszka do spania na boku może być dla Ciebie odpowiednia, a przede wszystkim, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

W tym artykule prezentujemy też ranking 5 najlepszych poduszek do spania na boku. Możesz kliknąć na wybrany model, żeby przejść od razu do jego krótkiej charakterystyki:

  1. Senpuro Supernova
  2. Senpuro Butterfly
  3. Hilding Visco Balance
  4. Velfont Viscosoft
  5. Tempur Sonata

Poduszka do spania na boku – zapewnij sobie odpowiednie podparcie

Poduszka dla śpiących na boku powinna być tak dopasowana, żeby wypełniła przestrzeń między głową a barkiem. Dzięki temu głowa będzie miała optymalne podparcie, szyja i kark będą odciążone, a górny odcinek kręgosłupa ułożony będzie w linii prostej.

Każdy z nas jest inny, dlatego nie ma jednej uniwersalnej poduszki, która będzie odpowiednia dla wszystkich. Wiele zależy od tego, na jakim materacu śpisz (twardym czy miękkim) i jaka jest Twoja budowa ciała oraz wzrost. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele modeli poduszek. Ogólna zasada jest taka, że poduszka do spania na boku powinna być tym wyższa, im bardziej miękki jest Twój materac i im jesteś wyższą oraz mocniej zbudowaną osobą.

Możesz wybrać poduszkę klasyczną w kształcie prostokąta, najczęściej zaś polecana jest poduszka ortopedyczna do spania na boku. Jej wyprofilowany kształt sprawia, że głowa  szyja i kręgosłup tworzą równą linię, a kark jest optymalnie podparty.

Najlepsza poduszka ortopedyczna - ranking

Najlepsza poduszka do spania na boku – jaka powinna być?

W związku z tym, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele poduszek, różniących się zarówno kształtem, jak i rodzajem wypełnienia, warto zastanowić się, jakie dokładnie cechy powinna mieć najlepsza poduszka do spania na boku.

Zdecydowanie jednym z optymalnych rozwiązań dla osób, które preferują tę pozycję snu, są poduszki z pianki termoelastycznej. Ten rodzaj pianki delikatnie ustępuję pod wpływem temperatury i wagi naszego ciała, pozbywamy się więc problemu nacisku zwrotnego. Co więcej, pianka termoelastyczna ma wspaniałą zdolność do idealnego dopasowywania się do kształtu ciała, dzięki czemu tworzy coś na kształt „odlewu” głowy i szyi, zapewniając tym samym optymalne podparcie. Poduszka dla śpiących na boku z piany termoelastycznej, po dobraniu odpowiedniej wysokości dla danej osoby, zapewnia bardzo dobre podparcie na stałej wysokości i odciąża kręgi szyjne.

Dla osób, które preferują wyłącznie poduszki puchowe lub z wypełnieniem z włókien syntetycznych, też należy dobrać odpowiednią wysokość poduszki. Za wysoka poduszka sprawi, że głowa będzie zbyt odchylona, a za niska poduszka do spania na boku przygnie głowę w stronę barków.

Przeczytaj również: Jaka poduszka do spania będzie najlepsza?

jaka-poduszka-do-spania-na-boku

Jaka poduszka do spania na boku? Propozycje

Poniżej prezentujemy wybrane 5 modeli poduszek, które możemy polecić z pełnym przekonaniem. W naszej ofercie znajdziesz dużo więcej modeli, które też sprawdzą się jako poduszka do spania na boku. W tym artykule prezentujemy wybrane 5 bestsellerów, najlepiej ocenianych przez naszych klientów.

Poduszka Senpuro Supernova

Ranking otwiera poduszka ortopedyczna do spania na boku, która zdobyła w naszym sklepie zasłużone miano bestsellera. Profilowany kształt z wycięciem pod szyję i wypełnienie z pianki termoelastycznej to gwarancja wygody i przyjemnego dopasowania do kształtu ciała. Senpuro Supernova sprawdzi się na miękkich i średnio twardych materacach. Docenisz prozdrowotne właściwości poduszki, także jeśli masz problemy kręgosłupem szyjnym lub cierpisz na napięciowe bóle głowy i karku. Motylkowy kształt poduszki sprawia, że szyja jest podparta, wypełniona jest naturalna krzywizna kręgosłupa, a policzek przyjemnie wsparty na piance. Wysokość poduszki jest odpowiednia dla osób o drobniejszej i średniej budowie ciała.

Wybierz ją jeśli: szukasz poduszki ortopedycznej lub prozdrowotnej, jesteś alergikiem i zależy Ci na poduszce dobrej jakości.

Senpuro Supernova

Poduszka Senpuro Butterfly

Poduszka do spania na boku Senpuro Butterfly oferuje wygodę i dobre podparcie kręgosłupa, ale też warunki snu przyjazne alergikom. Sprawdzi się szczególnie w przypadku osób o średniej i drobnej budowie ciała. To też świetna propozycja jeśli śpisz na bardziej twardym materacu. Poduszka zachęca do odpoczynku już samym wyglądem. Motylkowy kształt pozwala wygodnie ułożyć się w pozycji na boku, barki mogą być głębiej wsunięte, a głowa wygodnie wsparta o poduszkę. Model Butterfly wypełniony jest rozdrobnioną pianką termoelastyczną, dzięki czemu dopasowuje się do kształtu i ułożenia ciała. Poduszka ma optymalną wysokość dla młodzieży i dorosłych.

Polecamy: osobom, które lubią spać na brzuchu lub na boku, szukającym komfortowej poduszki; osobom o średniej i drobnej budowie ciała lub śpiącym na twardszych modelach materacy.

Senpuro Butterfly

Poduszka Hilding Visco Balance

Uniwersalna poduszka dla osób śpiących na boku. Uwzględniliśmy ją w rankingu ze względu na jej jakość i ergonomiczny kształt, który zapewnia optymalne wsparcie głowy i szyi podczas snu. Model Hilding Visco Balance pozwala Ci dopasować wysokość do Twojej budowy ciała i do twardości materaca. Profilowana poduszka ma dwie wysokości. Dzięki temu sprawdzi się zarówno dla osób niższych, jak i wyższych. Cieszy też fakt, że producent zadbał o higienę snu. Visco Balance wyposażona jest w przyjemny w dotyku i wytrzymały pokrowiec z taśmą 3D, która pozwala na jeszcze lepsze odprowadzanie ciepła i wilgoci w wnętrza poduszki.

Dobre rozwiązanie: dla osób dorosłych i starszej młodzieży, bez względu na budowę ciała i dla tych, którzy wolą klasyczne profilowane poduszki.

Visco Balance

Velfont Viscosoft

Jeśli interesuje Cię długa poduszka do spania na boku, to model Velfont Viscosoft jest jedną z najlepszych odpowiedzi na polskim rynku. Prozdrowotna, odporna na odkształcenia, oddychająca poduszka z pianki termoelastycznej. W bardzo dobrej cenie otrzymasz produkt, który nie tylko pozwoli wygodnie ułożyć się do snu, ale też zadba o komfort w ciągu całej nocy - pianka termoelastyczna w poduszkach Velfont nie odkształca się i nie wygniata. Oddychająca pianka o wysokiej gęstości wyróżnia się tym, że bardzo dobrze reaguje na nacisk i szybko wraca do pierwotnego kształtu. To zdecydowana zaleta, która plasuje tę poduszkę daleko przed modelami z wypełnieniem poliestrowym.

Dobry wybór: dla osób, które wolą klasyczne, długie poduszki do spania na boku.

Poduszka Velfont Viscosoft

Tempur Sonata

W przypadku poduszki Tempur Sonata zwraca uwagę oryginalny, specjalnie zaprojektowany kształt. Pozwala on wygodnie wsunąć bark w głąb poduszki i zapewnia wygodne podparcie szyi i głowy, likwidując napięcie mięśni. Poduszka dostępna jest w trzech rozmiarach. To duże ułatwienie, bo możesz wybrać model dopasowany wielkością i wysokością do materaca, na którym śpisz i do Twoje budowy ciała. Sonata wypełniona jest materiałem Tempur - najlepszej jakości pianką termoelastyczną. Wybierz tę poduszkę, jeśli lubisz spać na boku, ale też jeśli często zmieniasz pozycję w czasie snu, a przy tym zależy Ci na wysokim komforcie. Produkty marki Tempur nie bez powodu stały się synonimem wysokiej klasy i jakości.

Świetnie sprawdzi się: u osób, które szukają produktu bardzo dobrej jakości.

Poduszka Tempur Sonata

Sprawdź też: Jaka poduszka ortopedyczna będzie najlepsza dla Ciebie?

Zaprezentowane pięć modeli poduszek sprawdza się świetnie w przypadku osób śpiących na boku. Wysokiej jakości pianki, zdejmowane i pralne pokrowce, odpowiednie wyprofilowanie wkładu – to wszystko zapewni przyjemny komfort oraz zadba o zdrowie kręgosłupa szyjnego. Zastanawiasz się, jaka poduszka dla osób śpiących na boku będzie dla Ciebie najlepsza? Zadzwoń do nas lub napisz na czacie – nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiedni model, biorąc pod uwagę wiele czynników. Sprawdź też ofertę sklepu SypialniaPlus i wybierz produkt dla siebie.

Często zadawane pytania:

Jak wybrać poduszkę do spania?

Kieruj się przede wszystkim budową ciała (wyższe poduszki są odpowiednie dla osób o szerszych ramionach) i twardością materaca, na którym śpisz (im twardszy materac tym poduszka może być niższa). Pamiętaj też, że poduszka musi być wygodna - zwróć uwagę na to, by dobrze podpierała szyję i głowę i pozwalała mięśniom się rozluźnić.

Co lepsze, długa poduszka do spania na boku, czy poduszka profilowana?

Wiele zależy od przyzwyczajenia i ewentualnych kwestii zdrowotnych. Poduszki profilowane wymuszają odpowiednie ułożenie głowy i karku, dlatego często są polecane osobom z problemami z kręgosłupem szyjnym. Z drugiej strony dobrej jakości klasyczna, długa poduszka do spania na boku też zapewni wysoki komfort, a przy tym jest bardziej uniwersalna - jeśli często zmieniasz pozycję w czasie snu, taka wersja może być dla Ciebie wygodniejsza.

Czy macie w ofercie wysokie poduszki dla osób śpiących na boku?

Tak, w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wysokich poduszek. Szczególnie polecamy modele Tempur Sonata i Tempur Millennium, Curem Relax, Hilding Visco Balance i Senpuro Supernova.

Tag: Poduszki