1. Charakterystyka

Materace termoelastyczne wykonane są ze specjalnej pianki nazywanej, zależnie od producenta, Fit Foam, Visco, lub pianką leniwą. Materace te są najwyższym osiągnięciem technologicznym w branży materacowej. Pianka termoelastyczna reaguje nie tylko na nacisk ludzkiego ciała, ale również na jego temperaturę. Materace wykonane z pianki termoelastycznej dopasowują się do ciała generując przy tym około miliona punktów podparcia, otulają ciało stwarzając niejako jego odlew. W rezultacie wszystkie części ciała mają równomierne podparcie. Po położeniu się na materacu termoelastycznym następuje charakterystyczy efekt zapadania się i otulenia przez pianę. Proces zapadania powinien trwać nie dłużej niż 6 sekund. Aby poczuć efekt otulenia przez pianę i w efekcie maksymaly komfort, piana powinna mieć co najmniej 7 cm grubości. W trakcie snu znacznie poprawia się ukrwienie, a kręgosłup, barki i biodra są odciążone. Według badań ciało ludzkie szybciej się regeneruje na tego typu materacu, przez co sen może być krótszy i bardziej efektywny. Technologia piany termoelastycznej została zaprojektowana w latach 70-tych na potrzeby astronautów uczestniczących w programach kosmicznych NASA.

2. Dla kogo?

Materace termoelastyczne są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób w pełni zdrowych jak i cierpiących na schorzenia kręgosłupa czy bioder. Materace te nie powodują nacisków punktowych na dane części ciała – dzięki czemu krew lepiej przepływa dając większe ukrwienie. Materace termoelastyczne są niezwykle cennym rozwiązaniem stosowanym głównie w przypadku leczenia urazów oraz po zabiegach ortopedycznych, ale również doskonale nadają się dla osób cierpiących np. na dyskopatię, czy potrzebujących materaca odleżynowego.

3. Zalety

 • Pianka termoelastyczna nowoczesnej generacji reaguje na ciepłotę ludzkiego ciała dopasowując się do niego, stwarzając niejako jego odlew
 • Korzystny wpływ na krążenie - nie uciska punktowo poprawiając ukrwienie ciała
 • Generuje milion punktów podparcia - najlepsza elastyczność punktowa wśród materacy
 • Odciążenie kręgosłupa i przyspieszenie procesów regeneracji
 • Materace te bardzo dobrze odprowadzają wilgoć i parę wodną
 • Nie mają w środku wolnych przestrzeni co uniemożliwia rozwój pleśni i roztoczy

Polecane materace termoelastyczne

 • Materac Foam Royal MED NEW STANDARD

  Termoelastyczny materac Royal Med Standard pod wpływem temperatury i ciężaru ciała dopasowuje się do pozycji, w której śpisz. Brak nacisku zwrotnego sprawia, że Twoje ciało lepiej odpoczywa i się regeneruje.

  Od 1 390,00 zł
  5
  • -30%

  Materac SleepMed SUPREME PLUS

  Materac SleepMed Supreme Plus jest idealnym kompromisem między wygodą, walorami prozdrowotnymi i wysoką oddychalnością. Połączenie materaca wysokoelastycznego z aż 7cm pianki termoelastycznej, z której zbudowany jest odpinany top zapewnia prozdrowotne wsparcie całego ciała i regenerujący odpoczynek.

  3 431,00 zł Od 2 401,70 zł
  5
 • Materac Foam Royal MED AIR

  Materac Royal Med Air to najbardziej zaawansowany model marki Foam Royal. To materac medyczny, idealnie podpierający całe ciało przy jednoczesnej redukcji nacisku zwrotnego. Dzięki temu sen jest głęboki i komfortowy, a w nocy nie budzą Cię bóle kręgosłupa. Materac w promocji

  Od 3 290,00 zł
  4

Zarejestruj się

Juz posiadasz konto?
Logowanie Lub Resetowanie hasła