Różnorodny, wymykający się sztywnym regułom i dający wielką swobodę w aranżacji - taki jest styl boho. W sypialni sprawdza się doskonale, tworząc przepełnione naturą i lekkością miejsce stworzone do relaksu. Czerpie z tradycji, docenia naturę, a przy tym pozwala korzystać z naszych osobistych, nieprzebranych źródeł kreatywności. Poznaj ten styl i sprawdź, czy sypialnia boho to propozycja do Twojego wnętrza. Zaaranżuj sypialnię w stylu boho razem z nami!

SPIS TREŚCI

  1. Styl boho – sypialnia o wyjątkowym nastroju
  2. Sypialnia boho – jak ją urządzić
  3. Łóżko w stylu boho – jakie wybrać?

Styl boho – sypialnia o wyjątkowym nastroju

Skąd tyle artystycznej nonszalancji w stylu boho? Żeby poznać, poczuć i zrozumieć styl boho w sypialni, warto zbadać jego genezę. Do tego musimy cofnąć się aż do drugiej połowy XIX wieku. Wtedy to właśnie w awangardowym środowisku paryskich artystów zaczął się wyodrębniać nowy styl nawiązujący do kultury i życia cyganerii.

Wolność wiecznych wagabundów, nieskrępowanie zakazami i ścisłymi regułami, dziedzictwo kulturowe z różnych zakątków świata – wszystko to połączyło się w jednym, pełnym nonszalancji i swobody stylu, który do dziś jest niezwykle ożywczym i inspirującym kierunkiem w aranżacji wnętrz. Boho sypialnia to wspaniałe wykorzystanie wszystkich wyjątkowych cech tego stylu we wnętrzu niezwykle podatnym na aranżacyjną „nonszalancję” i pięknie prezentującym się z mnogością dodatków.

Zobacz również: Sypialnia w stylu rustykalnym

Rośliny do sypialni w stylu boho

Sypialnia boho – jak ją urządzić?

Styl boho – sypialnia pełna wolności. Te słowa najlepiej opisują, jak urządzić sypialnie w stylu boho. Czy wiesz, że słowo „boho” pochodzi od francuskiego „la bohème”? A to z kolei oznacza po prostu intelektualny ruch sprzeciwiający się burżuazji, krótko mówiąc – cyganerię. To właśnie styl życia Cyganów tak mocno zainspirował ówczesnych artystów awangardowych do porzucenia konwenansów i sztywnych zasad, nie tylko w sztuce. Duch tej swobody przenika wnętrza, w których króluje styl boho.

Sypialnia inspirowana tym stylem jest w pełni w zasięgu Twoich możliwości. Zanim zaczniesz czytać dalej, odrzuć poczucie, że musisz spełnić konkretne zasady, czy stosować określone rozwiązania, by urządzić wnętrze boho. Sypialnia w stylu boho to przestrzeń, w której liczy się Twoja wygoda, osobowość i pasje.

  • Baw się, łącz i mieszaj – wzory, faktury i kolory. Nie bój się zwariowanych, nieoczywistych zestawień. Boho sypialnia uwielbia różnorodność. Etniczne, wyraziste wzory, które są tak cenione w tym stylu, dodają artystycznego i nonszalanckiego charakteru każdemu wnętrzu, o ile połączysz je z tonującą bielą i beżem.
  • Sypialnie w stylu boho to królestwo roślin. Wiszące nad łóżkiem, wyglądające z regałów czy stojące w glinianych donicach na podłodze nie tylko dopełnią cały wystrój sypialni, ale też pozwolą lepiej się wyciszyć każdego wieczora.
  • Dodatki, dużo dodatków :) Boho nie ma nic wspólnego z minimalizmem, ale doskonale współgra z naturalnymi materiałami, z którymi wspaniale korespondują różnorodne wzory i faktury. Poduszki, dywaniki, makramy wiszące na ścianach – to wszystko sprawdzi się doskonale w sypialni w stylu boho.
  • Pamiętaj, by czerpać pełnymi garściami ze świata handmade – tak powstanie naprawdę piękna sypialnia. Styl boho to hymn pochwalny rękodzieła: od dodatków, jak ręcznie plecione makramy, przez doniczki z naturalnych materiałów, po ręcznie tkane poduszki.

Liczy się kreatywność, a nie budżet. By urządzić sypialnie w stylu boho, nie musisz inwestować w luksusowe materiały i przedmioty. Cała sztuka polega wyłącznie na dobraniu odpowiednich dodatków, które będą w przyjemny dla oka sposób łączyły orientalne inspiracje, etniczne wzory i naturalne piękno roślin

Przeczytaj także: Sypialnia w stylu prowansalskim

Sypialnia w stylu boho

Łóżko w stylu boho – jakie wybrać?

Sypialnie w stylu boho wyróżniają lekkość i harmonia. Ten styl sprawdza się doskonale w sypialni, gdyż spokojna kolorystyka, naturalne materiały i rośliny to przestrzeń idealna do odprężenia i relaksu. Wszystkie wspomniane wyżej cechy to właśnie kwintesencja estetyki boho. Jak zatem urządzić sypialnię przepełnioną duchem swobody i Twoją osobowością?

Łóżko w stylu boho może stanowić idealne tło dla barwnych dodatków – wówczas najlepiej sprawdzi się łóżko drewniane lub łóżko tapicerowane w stonowanym kolorze. Dobrze prezentować będzie się łóżko w jasnym, naturalnym kolorze drewna, ale możesz też postawić na biel lub jasny odcień szarości. Pamiętaj, że w tej wersji sypialni to dodatki ożywią wnętrze. Łóżko drewniane będzie kolejnym czerpiącym z natury elementem wystroju. Z kolei wybierając łóżko tapicerowane, postaw na projekt, w którym wezgłowie tworzyć będą miękkie poduchy, jak np. łóżko Bari lub łóżko Andreo, idealnie zgrywające się z ozdobnymi, dodatkowymi poduszkami.

Możesz też zdecydować się na bardziej odważną wersję sypialni w stylu boho, w której to łóżko będzie grało główną rolę. Bardziej wyrazisty kolor, współgrający z etnicznymi wzorami, którymi uzupełnisz wystrój, sprawi, że będzie to idealne łóżko w stylu boho.

Zobacz także: Sypialnia w stylu loftowym

Szukasz łóżka, które będzie pasowało dopełni styl boho w sypialni? Sprawdź naszą ofertę i pamiętaj – każdy projekt łóżka możesz dowolnie modyfikować. Baw się, zmieniaj i wybieraj, przecież to właśnie jest duch stylu boho!