Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

13 salonów
stacjonarnych

Jaka roślina oczyszcza powietrze i czy to dobry pomysł, żeby zazielenić sypialnię? Dowiedz się dlaczego warto mieć kwiaty w sypialni. Podpowiemy Ci konkretne rodzaje roślin i udowodnimy, że wpasują się doskonale w każdy styl wystroju wnętrza.

Spis treści:

  1. Rośliny do sypialni - metoda na lepszy sen
  2. Rośliny oczyszczające powietrze
  3. Rośliny w sypialni - niepowtarzalny wygląd niewielkim kosztem

Chociaż wiadomo, że kwiaty wpływają korzystnie na nasze samopoczucie, jednak wokół roślin w sypialni narosło sporo mitów. Łatwo można natrafić w internecie na artykuły przestrzegające przed zbyt dużą liczbą roślin w tym pomieszczeniu i stawiające pod znakiem zapytania zasadność decydowania się na kwiat oczyszczający powietrze. Czy warto jednak rezygnować z odrobiny zieleni w sypialni i dlaczego niekoniecznie? Wyjaśniamy w tym materiale.

Rośliny do sypialni - metoda na lepszy sen

Kwiaty w sypialni są w stanie zrobić znacznie więcej niż tylko zapełnić miejsce na półce, czy parapecie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie dla efektywnego odpoczynku ma jakość powietrza. Odpowiednia temperatura w sypialni to nie wszystko. Równie istotne znaczenie, jeśli nawet nie większe, ma jakość powietrza w sypialni. Często farba, meble, czy nawet izolacja w ścianach mogą zanieczyszczać powietrze szkodliwymi dla nas toksynami. Rośliny oczyszczające powietrze w domu mogą pomóc walczyć z tym problemem. Przez pory w liściach pochłaniają toksyny z powietrza, bakterie, a nawet kurz i zapewniają zdrowsze środowisko snu. Jaka roślina filtrująca powietrze sprawdzi się w sypialni? Sprawdź listę najpopularniejszych “zielonych filtrów”.

Rośliny w sypialni

Rośliny oczyszczające powietrze

Poznaj najlepsze kwiaty, które oczyszczają powietrze:

Sansewieria gwinejska

To odmiana popularnej wężownicy, która znana jest z dużej odporności na brak wody, choroby i szkodniki, dzięki czemu jest rośliną bardzo łatwą w uprawie. Świetnie adaptuje się do różnych warunków. Pasuje jej zarówno suche jak i wilgotne powietrze, przeżyje nawet jeśli ciężko Ci pamiętać o podlewaniu roślin.

Filodendron pnący

To druga propozycja rośliny bardzo łatwej w uprawie. Filodendron jest rośliną mało wymagającą i wyróżniającą się szybkim wzrostem - najlepiej rośnie prowadzony przy paliku, może dorosnąć nawet do 2-3m.

Zielistka Sternberga

Ta roślina filtrująca powietrze nie tylko pomoże oczyścić powietrze z takich związków jak formaldehyd, tlenek węgla, aceton, amoniak, ksylen i metale ciężkie. Zielistka zmniejsza też promieniowanie elektromagnetyczne i wyłapuje kurz i bakterie fruwające w powietrzu. A do tego jest prosta w uprawie.

Bluszcz

Efektowny, świetnie komponuje się z innymi roślinami, ale nieco bardziej wymagający niż wymienione wyżej rośliny oczyszczające powietrze w domu. Jest rośliną cieniolubną - przy nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne może dojść do poparzenia liści.

Gardenia

Jeśli zastanawiasz się, czy są pachnące kwiaty, które oczyszczają powietrze to odpowiedzią jest gardenia. Ma wspaniale pachnące kwiaty podobne do róży. Pamiętaj tylko, że jest to roślina wymagająca wilgotnego powietrza.

Dawalia

Czy wiesz, że paproć to jedna z najstarszych roślin na ziemi? A przy tym działająca korzystnie na nasze samopoczucie, bo ta wyjątkowa roślina oczyszcza powietrze z toksyn.

Zajrzyj też do naszego artykułu Szkodliwe kwiaty doniczkowe w sypialni i sprawdź, czy są rośliny, których warto unikać w sypialni.

Rośliny w sypialni - niepowtarzalny wygląd niewielkim kosztem

Rośliny oczyszczające powietrze w domu przysłużą się Twojemu zdrowiu, ale też wspaniale dopełnią wystrój wnętrza. Bez względu na to, czy uwielbiasz styl boho, romantyczny, czy nowoczesny minimalizm - bez problemu dobierzesz rośliny, które wpasują się w Twój styl, a przy tym zadbają o lepszą jakość powietrza. Możesz wybierać spośród roślin pnących, które świetnie prezentują się nad wezgłowiem łóżka, ale też i stojących w dużych donicach, które zagospodarują na przykład kąt w sypialni. Parapet to też świetne miejsce, by ustawić kilka doniczek. Kwiat oczyszczający powietrze może być cieniolubny, preferujący półcień lub dobrze rosnący na południowym parapecie. Nie ma więc znaczenia jakiej ekspozycji jest okno w Twojej sypialni. Spokojnie dobierzesz roślinę do panujących w niej warunków.

Kwiaty doniczkowe w sypialni

Rośliny nie tylko wspaniale uzupełniają wystrój pokoju, ale też mogą skutecznie wspierać nasze dobre samopoczucie. W tym artykule podaliśmy Ci kilka najpopularniejszych przykładów na kwiaty, które oczyszczają powietrze. Lista jest jednak dłuższa i naprawdę jest w czym wybierać. Pamiętaj jednak, że roślina w sypialni to dodatek. Nie zapewnią one dobrej jakości powietrza, jeśli Twój materac ma w sobie kurz i roztocza. Zdrowy sen zaczyna się od tego na czym śpisz. Sprawdź jak dbać o materac, aby nie gromadziły się w nim bakterie, roztocza i zanieczyszczenia Jak dbać o materac - sprawdzone porady. Jeśli zastanawiasz się jaka roślina oczyszcza powietrze, bo chcesz lepiej się wysypiać, problem złej jakości snu może tkwić nie w złym powietrzu, tylko w nieodpowiednim materacu. Porozmawiaj z naszymi konsultantami i sprawdź, czy Twój materac jest dla Ciebie odpowiedni.