Materac dla nastolatka

Jaki materac dla nastolatka?

Zastanawiasz się jaki materac dla nastolatka będzie najlepszy? Przede wszystkim, tak jak przy wyborze materaca dla osoby dorosłej, przy wyborze materaca młodzieżowego należy zwrócić uwagę na optymalne podparcie sylwetki. Jest to tym bardziej istotne, że wybierając materac dla nastolatka szukamy produktu dla osoby, której układ kostny jeszcze się rozwija. I dlatego trzeba pamiętać, że odpowiednio dobrany materac nie tylko pozwala się wyspać, ale przede wszystkim przeciwdziała powstawaniu wad postawy. Chcemy zatem osiągnąć jak najbardziej neutralne ułożenie ciała na materacu - tak by było ono pewnie podparte, z zachowaniem jego naturalnych krzywizn.

Materac dopasowujący się do sylwetki

Z podanych powyżej względów najczęściej polecanym rozwiązaniem dla nastolatków są materace oparte na piance wysokoelastycznej HR. Są to modele charakteryzujące się wysoką elastycznością i sprężystością, a przy tym doskonale dopasowujące się do anatomicznej budowy ciała. Nie wywołują uczucia otulenia, jak dzieje się to w przypadku materacy z pianką termoelastyczną, ponieważ ich głównym zadaniem jest pewne, punktowe podparcie ciała.

Warto zadbać o sen

Na rynku dostępnych jest kilka odpowiedniej jakości modeli materacy wysokoelastycznych: wersje typowo młodzieżowe, ciut delikatniejsze i dostosowane do mniejszej masy ciała oraz bardziej przyszłościowe, wersje “dorosłe”. Z młodzieżowych materacy wysokoelastycznych nasi klienci najczęściej wybierają, a i my sami też z pełnym przekonaniem polecamy, materace Hilding Funky i Hilding Breakdance. Z serii materacy dla dorosłych, które też mogą się sprawdzić jako materac dla nastolatka polecamy “dorosły” odpowiednik wymienionych wcześniej modeli, czyli materac Hilding Rock&Roll.

Materac młodzieżowy może służyć przez długi czas

Wymienione przez nas modele materacy wykonane są z dwuwarstowej pianki wysokoelastycznej HR ze stroną miększą i twardszą, dla zapewnienia komfortu i “rozwoju” materaca wraz z użytkownikiem. Gdy dziecko podrośnie i masa ciała się zwiększy można odwrócić materac na twardszą stronę zapewniając niezmienny komfort oraz równie optymalne profilowanie sylwetki.

Komfort też ma znaczenie

Pamiętajmy, że jeśli zastanawiamy się jaki materac wybrać dla nastolatka, musimy brać pod uwagę wiek, wagę i potrzeby dziecka. Okres dojrzewania to czas, kiedy nie zawsze łatwo jest zasnąć. Burza hormonów, silne emocje, długi czas spędzany nad telefonem i przy komputerze, to wszystko może mieć negatywny wpływ na samopoczucie dziecka i utrudniać zasypianie. Im bardziej wygodny materac wybierzemy, tym sen będzie bardziej efektywny i komfortowy, a zasypianie przyjemniejsze. Przeczytaj też nasz artykuł o śnie nastolatków. Dowiesz się z niego np. dlaczego tak ciężko jest rano dobudzić dziecko. >> Przeczytaj

Zdrowie i higiena

Oprócz wspomnianych powyżej kwestii, zwróć też uwagę, by materac dla dzieci w wieku szkolnym zapewniał higieniczne środowisko snu. Materac z pokrowcem antyalergicznym dla nastolatka to dobre rozwiązanie nie tylko dla dzieci, które cierpią na alergie na roztocza. Jest on optymalnym rozwiązaniem dla każdej osoby, której zależy na śnie w czystym otoczeniu, w którym nie gromadzi się wilgoć i kurz. Takie właśnie warunki do odpoczynku zapewniają materac antyalergiczne. Jest bardzo ważne, by pokrowiec w materacu dla nastolatka był nie tylko antyalergiczny, ale też oddychający, odprowadzający wilgoć i zdejmowany. Taki pokrowiec możesz bez problemu uprać w pralce, przedłużając żywotność materaca i zapewniając dziecku czyste i higieniczne miejsce do odpoczynku.

Podsumowując: materac dla nastolatka musi zapewniać zdrowe warunki, dopasowane do szybko zmieniającej się wagi i wzrostu dziecka, a przy tym: odpowiadać indywidualnym potrzebom i odczuciu komfortu. Odpowiedni materac młodzieżowy to rozwiązanie, które może służyć dziecku przez cały okres dojrzewania, aż do wejścia w dorosłość, dbając o prawidłowy rozwój sylwetki.

Polecane materace dla nastolatków

Nie jesteś pewien, który materac dla nastolatka będzie najlepszy?
Napisz do nas na czacie, albo zadzwoń - chętnie Ci pomożemy w wyborze.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Juz posiadasz konto?
Logowanie Lub Resetowanie hasła