Zastanawiasz się, jaki materac dla jednej osoby wybrać? Podpowiadamy w tym artykule! Sprawdź, jakie cechy powinien mieć dobry materac jednoosobowy. Wymiary i krótką charakterystykę konkretnych modeli przedstawiamy w dalszej części tekstu.

SPIS TREŚCI:

Jak wybrać materac dla jednej osoby? Czym warto się kierować przy podejmowaniu decyzji i jak odnaleźć się w gąszczu produktów? Nie martw się. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces wyboru odpowiedniego materaca i podpowiemy jakie modele materacy sprawdzą się w przypadku jakich wymagań.

Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań możesz porozmawiać z nami na czacie lub przez telefon. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiedni produkt, biorąc pod uwagę takie kwestie jak waga, wzrost, kwestie zdrowotne i Twoje oczekiwania finansowe.

Jaki powinien być dobry materac jednoosobowy?

Zaletą i dużym ułatwieniem przy wyborze materaca dla jednej osoby jest możliwość skupienia się na indywidualnych potrzebach. Nie musisz iść na kompromis i możesz w pełni zaakcentować swoje wymagania. Materac jednoosobowy do spania wybierz, biorąc pod uwagę Twoją wagę i wzrost. Sprawdź nasz krótki poradnik Jak wybrać materac? i pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje indywidualne poczucie komfortu, czyli mówiąc wprost – Twoja wygoda.

Jednocześnie warto pamiętać, że przyzwyczajenie ma duży wpływ na to, jaki w odczuciu będzie nowy materac. Jeżeli np. do tej pory spałeś na kanapie, najprawdopodobniej wygodniejsze dla Ciebie będą twardsze modele materacy sprężynowych niż np. materac z pianką termoelastyczną. I dobrze – nie musisz walczyć z Tymi przyzwyczajeniami. Materac pojedynczy ma być dla Ciebie wygodny i powinien odpowiednio dopasowywać się do Twojej sylwetki.

Zobacz również: Jak dobrać twardość materaca?

Materac jednoosobowy na łóżku

Materac jednoosobowy – wymiary

Jedynymi ograniczeniami przy wyborze materaca są Twoje oczekiwania finansowe i, ewentualnie, rozmiar materaca. Zastanawiasz się, jaki materac do spania jednoosobowy będzie pasował do łóżka, które już stoi w Twojej sypialni? Sprawdź po prostu wymiary podane na łóżku. Rozmiar np. materac 90x200 czy materac 100x200 to właśnie informacja o rozmiarze materaca, jaki będzie pasował do Twojego łóżka.

Jeżeli nie ogranicza Cię model łóżka, miejsce czy ustawność sypialni, to możesz wybierać spośród wielu rozmiarów standardowych i niestandardowych. Najmniejszy materac jednoosobowy do spania to materac 80x200. To typowy rozmiar pojedynczy, podobnie jak 90x200 i 100x200. Takie rozmiary wybierane są zwykle dla dzieci, młodzieży, osób starszych i dla singli. Jeżeli masz więcej miejsca w sypialni, warto rozważyć materac pojedynczy w większym rozmiarze: materac 120x200 czy nawet materac 140x200. Ten drugi rozmiar często nazywany jest małym materacem podwójnym albo największym pojedynczym.

Materac jednoosobowy – wymiary niestandardowe

Jeżeli masz nietypowej wielkości łóżko, możesz też zamówić materac jednoosobowy w rozmiarze niestandardowym. Wiele materacy z oferty naszego sklepu internetowego SypialniaPlus dostępnych jest w nietypowych rozmiarach. Szerokość materaca i jego długość możesz dostosować o co 5cm.

Sprawdź także: Wymiary materacy. Jak dopasować materac do łóżka?

Kobieta śpi na plecach

Jaki materac pojedynczy wybrać?

Materac do spania jednoosobowy powinien:

  • optymalnie podpierać Twoje ciało w jego naturalnych krzywiznach,
  • zapewniać przyjemne uczucie rozluźnienia,
  • dbać o zdrowe warunki snu.

W związku z tym, że materac reaguje na siłę nacisku, Twoja waga i wzrost mają decydującą rolę w tym, jak konkretny model materaca będzie się dopasowywać do Twoje sylwetki. Poniżej prezentujemy polecane modele dla konkretnego typu użytkowników.

Materac pojedynczy dla osób o wadze do 70 kg

Materac, który będzie zapewniał przyjemne uczucie otulenia, to Hilding Makarena i Hilding Rumba. Jeżeli szukasz mocniejszego podparcia, przy wadze do 70 kg, bo np. jesteś przyzwyczajony do spania na kanapie lub wersalce, materac SleepMed Hybrid Supreme i Hilding Salsa dobrze dopasują się do ciała o przeciętnej wadze. Przy tym nie będą tak miękkie w odczuciu jak modele zaproponowane wcześniej.

Dla osób o wyższej wadze, powyżej 100 kg

Najchętniej wybierany do łóżek pojedynczych jest materac Hilding Pasodoble i Foam Royal Green Tytan. Przy mocnym podparciu jednocześnie zachowuje zdolność do punktowej reakcji na nacisk, dzięki czemu nie mamy efektu twardej deski.

Materac jednoosobowy dla seniora

Tutaj polecamy materac medyczny w bardzo korzystnej cenie, czyli Hilding Fandango.

Jednoosobowy materac do spania dla nastolatka

Zdecydowanym bestsellerem wśród naszych klientów jest materac Hilding Breakdance. Za wyborem tego modelu przemawia fakt, że jest on przeznaczony dla tej grupy wiekowej i ma dwie twardości, dzięki czemu jest inwestycją na lata. Kiedy waga dziecka wzrośnie ,odwrócisz materac na drugą, twardszą stronę.

Materac pojedynczy przy problemach z kręgosłupem

Polecamy tutaj dwa modele o statusie wyboru medycznego, czyli Foam Royal Med Medico i SleepMed Comfort.

Sprawdź też: Jaki materac dla puszystych będzie najlepszy?

Jeżeli nie jesteś pewien, który model materaca wybrać, skontaktuj się z nami na czacie lub przez telefon. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni model. Kup materac w naszym sklepie internetowym SypialniaPlus. Gwarantujemy najniższą cenę, a dla wielu modeli zapewniamy możliwość testowania materaca przez 30 nocy.