NAJLEPSZE MATERACE DO SPANIA - JAK JE ROZPOZNAĆ?

Czy jakość materaca faktycznie ma wpływ na komfort snu i na zdrowie Twojego kręgosłupa? Sprawdź po czym poznać dobre materace do spania.

SPIS TREŚCI:

 1. Najlepsze materace do spania to zdrowie, wygoda i trwałość na lata
 2. Dobre materace - po czym je poznać?
 3. Jakiej firmy materac wybrać? Polecane modele

Wybór materacy jest ogromny, a poszczególne modele zbudowane są z różnych komponentów, które często mają obco brzmiące i niezrozumiałe nazwy. Jak zawęzić wybór? Jak w gąszczu produktów znaleźć model, który będzie odpowiadał Tobie pod każdym względem? Czy jakość materaca ma duże znaczenie, a jeśli tak, to jak rozpoznać dobry materac do spania? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w tym artykule. Sprawdź nasz prosty przewodnik dla osób, które zaczynają poszukiwania materaca.

Najlepsze materace do spania to zdrowie, wygoda i trwałość na lata

Wybór materaca, który będzie zbudowany z dobrej jakości materiałów, ma bardzo duże znaczenie w kontekście profilaktyki i rehabilitacji wad kręgosłupa. Przeciętny człowiek przesypia ⅓ życia. To uśrednione dane, ale pokazują one jak dużą część każdej doby nasze ciało zdane jest na łaskę i niełaskę materaca. Co więcej, to właśnie w czasie nocnego odpoczynku w naszym organizmie zachodzą wszelkie procesy naprawcze i regeneracyjne. Dlatego właśnie tak duże znaczenie ma to na czym śpisz. Jeśli wybudzasz się w nocy lub wstajesz obolały, dokuczają Ci bóle głowy, szyi lub drętwieją ręce w czasie snu - to wszystko bardzo często są sygnały, że śpisz na złym materacu. A jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Długotrwałe spanie na nieodpowiednim podłożu może skutecznie pogłębiać już występujące schorzenia kręgosłupa i powodować powstawanie nowych. To właśnie sprawia, że dobór odpowiedniego materaca, dobrej jakości, ma tak duże znaczenie.

Sprawdź jak rozpoznać, że materac jest za twardy lub za miękki.

Dlaczego materac powinien być dobrej jakości? Ponieważ tylko dobre komponenty: pianki, sprężyny, tkanina z której uszyty jest pokrowiec, zapewnią odpowiednie podparcie ciała i higieniczne warunki snu. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wybieranych materacy i najlepiej ocenianych przez naszych klientów:

 • materac SleepMed SUPREME
 • materac SleepMed COMFORT
 • materac SleepMed HYBRID SUPREME PLUS
 • materac Hilding SALSA
 • materac Hilding FLAMENCO
 • materac Hilding PASODOBLE
 • materac Hilding FANDANGO
 • materac SleepMed HYBRID PREMIUM

Dobry materac w stylowej sypialni

Dobre materace - po czym je poznać?

Co sprawiło, że właśnie te wymienione powyżej modele znalazły się na szycie listy? Jest kilka wspólnych parametrów, które pokażą Ci, czy dany produkt jest dobrej jakości:

Responsywność na nacisk

Materac powinien dynamicznie reagować na zmianę pozycji w czasie snu. Nie mogą w nim powstawać dołki, które dopiero po dłuższej chwili wracają do pierwotnego kształtu. Taką reakcję nazywa się też responsywnością na nacisk. Oznacza to, że materac szybko dopasowuje się do kształtu ciała, ale też bardzo szybko wyrównuje się, kiedy zmniejszamy nacisk. Dobra responsywność powinna iść w parze z punktowym podparciem. Czyli materac powinien uginać się tylko w miejscu bezpośredniego nacisku, a nie na dużej powierzchni. Takie warunki zapewnią pianki o wysokiej gęstości i sprężyny o dużym zagęszczeniu.

Certyfikaty

Mają one znaczenie w przypadku materacyków dla niemowląt jak i przy materacach dla dorosłych. Dają Ci pewność, że produkt spełnia rygorystyczne wymagania i został poddany testom pod kątem wpływu na zdrowie, bezpieczeństwa użytych materiałów i ich jakości.

Długość gwarancji

To parametr, który już na wstępie pokaże Ci, czy masz do czynienia z produktem dobrej jakości. Materace dla młodzieży i osób dorosłych, dostępne w naszym sklepie, mają 10 i 15-letnie gwarancje. Oznacza to, że producent gwarantuje Ci, że materac nie ulegnie odkształceniu i nie straci swoich właściwości przez tak długi czas.

Dobry pokrowiec

Dobre materace do spania ubrane są w większości przypadków w zdejmowane pokrowce, które można prać w domowej pralce. Dobrze jest, jeśli pokrowiec posiada certyfikat Oeko-Tex Standard. Spotkać się też możesz z materacami bardzo dobrej jakości, które nie mają zdejmowanych pokrowców, ale za to uszyte są one z tkanin premium, jak np. materac Halsa i Hamilton.

Odpowiednia wentylacja

Jeśli producent zaznacza, że dany materac jest odpowiedni dla alergików, to warto taki model brać pod uwagę, nawet jeśli nie masz alergii na roztocza lub pleśń. Materace o właściwościach antyalergicznych zapewniają dobrą wentylację wkładu materaca i wymianę powietrza. Dzięki czemu nie gromadzi się w nim wilgoć i kurz, a to zdecydowanie przedłuży żywotność materaca i korzystnie wpłynie na higienę snu.

Jakiej firmy materac wybrać? Polecane modele

Poniższe modele rekomendujemy Ci ze względu na wysoką popularność wśród naszych klientów, pozytywne opinie i faktyczną jakość tych produktów. Spełniają one wszystkie kryteria, o których piszemy we wcześniejszym podrozdziale.

Piankowe i sprężynowe materace medyczne SleepMed

To wyjątkowe na polskim rynku rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów. Każdy z materacy tej marki można samodzielnie dostosować pod kątem twardości. Modele Plus pozwalają na zmianę twardości aż na 6 sposobów. W efekcie każdy użytkownik otrzymuje najlepszej jakości produkt, posiadający szereg certyfikatów, a przy tym dopasowany idealnie do własnych potrzeb. Do tego 15-letni okres gwarancyjny to potwierdzenie bardzo dobrej jakości materacy marki SleepMed.

Nasi klienci szczególnie doceniają modele: Supreme, Comfort, Hybrid PremiumHybrid Supreme Plus.

Materac SleepMed z odpinanym topem

Szwedzkie materace Hilding

Materace marki Hilding to konkurencyjna cena i bardzo dobra jakość. Modele cieszące się największą popularnością posiadają certyfikaty wyrobu medycznego i spełniają wyśrubowane wymagania pod kątem wpływu na zdrowie kręgosłupa. W ofercie znajdziesz zarówno modele piankowe, w tym bardzo dobrze oceniany model Salsa z warstwą pianki termoelastycznej i materace sprężynowe, zbudowane w systemie kieszeniowym lub multipocket. Nasi klienci najczęściej wybierają modele: Salsa, Fandango, Flamenco, Pasodoble.

Materac termoelastyczny Hilding Salsa

Jeśli wiesz na co zwrócić uwagę, to z łatwością poznasz jakie są najlepsze materace do spania. Długość gwarancji i certyfikaty to pierwsze dane, jakie już na początku szukania materaca pomogą Ci zawęzić listę produktów do tych, które zadbają o Twój komfort, zdrowie kręgosłupa i zachowają jakość na lata. Każdą osobę, która jest na początku drogi i próbuje odnaleźć się w gąszczu produktów, zachęcamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami przez czat lub infolinię - pomogą Ci oni dobrać odpowiedni materac i z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania.