Poduszka do spania na plecach - czym powinna się charakteryzować? Czy warto wybrać dedykowaną poduszkę i czym kierować się przy wyborze konkretnego modelu? Ten artykuł odpowie na wszystkie najczęściej zadawane pytania.

SPIS TREŚCI:

  1. Poduszka do spania na plecach - jaka powinno być?
  2. Najlepsza poduszka do spania na plecach - jak wybrać?
  3. Jaka poduszka do spania na plecach?

W czasie snu nawet wielokrotnie zmieniamy ułożenie, jednak każdy z nas ma tę ulubioną pozycję, w której czuje przyjemne uczucie odprężenia i w której najchętniej zasypia. Dlatego też na rynku dostępna jest bogata oferta poduszek dedykowanych osobom śpiącym w konkretnej pozycji. Jeżeli lubisz spać na plecach sprawdź, czy lepsza będzie poduszka ortopedyczna do spania na plecach, czy klasyczna poduszka. Wiele zależeć będzie m.in. od indywidualnych kwestii zdrowotnych, ale poniższy materiał odpowie na najczęściej zadawane pytania, by ułatwić Ci wybór. Podpowiadamy też konkretne propozycje poduszek - sprawdź jaka poduszka do spania na plecach najlepiej odpowie na Twoje potrzeby i czy istnieje dobra poduszka do spania na boku i plecach dla osób zmieniających często pozycję snu.

Poduszka do spania na plecach - jaka powinno być?

Dobrze dobrana poduszka gwarantuje nie tylko spokojniejszy i bardziej efektywny sen. Może ona też skutecznie zmniejszyć napięcie karku, ramion i zniwelować lub zmniejszyć częstotliwość bólów głowy, które wywołane są wymienionymi wcześniej czynnikami. Napięciowe bóle głowy, drętwienie rąk, sztywność karku po przebudzeniu - te wszystkie dolegliwości może pomóc Ci usunąć odpowiednio dopasowana poduszka. Często mówimy, że dobór materaca to 80% sukcesu, a poduszki 20% - taki zestaw daje nam 100% wygodnego, spokojnego i zdrowego snu. Jaka powinna być idealna poduszka dla osób śpiących na plecach? Przede wszystkim musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb - właśnie ze względu na kwestie, które poruszyliśmy powyżej. Taka poduszka pasuje do Twojej wagi, wzrostu, budowy ciała i do materaca, na którym śpisz. Zapewnia Ci neutralne ułożenie głowy, szyi i ramion, dzięki czemu odciążasz odcinek szyjny kręgosłupa. Nie może być ani za wysoka ani za twarda.

Najlepsza poduszka do spania na plecach - jak wybrać?

Jeżeli jesteś w trakcie wymiany materaca na nowy i planujesz też zakup nowej poduszki warto dobrać najpierw materac, a dopiero potem poduszkę. Twardość materaca i jego sprężystość mają bowiem bezpośrednie przełożenie na to, jaką poduszkę wybierzesz. Przy twardszym materacu zazwyczaj potrzebujemy wyższej poduszki. Przy bardziej miękkim niższej, ponieważ ciało głębiej zapadnie się w obrys materaca. Zadaniem poduszki jest odciążenie, podtrzymanie i wyrównanie tego czego nie jest w stanie podeprzeć odpowiednio materac. Jeżeli planujesz tylko zakup nowej poduszki - sprawdź na jakim materacu śpisz. Konkretny model lub rodzaj wkładu pozwolą lepiej dopasować odpowiednią poduszkę. Jeżeli śpisz na kanapie to też jest ważna informacja - z reguły kanapy są twardsze, celować będziesz więc w wyższe modele poduszek. Poduszka nie może być

  • za wysoka: wówczas gdy leżymy na plecach broda pochylona jest w kierunku klatki piersiowej
  • za niska: jeśli leżymy na plecach głowa odchylona jest wtedy do tyłu, przez co cały czas napinasz mięśnie szyi.

Oczywiście twardość i kształt poduszki także ma znaczenie, zarówno dla ułożenia ciała jak i indywidualnych potrzeb klienta.

Jaka poduszka do spania na plecach

Jaka poduszka do spania na plecach?

Dla kobiet, które z reguły mają drobniejszą budowę ciała i bardziej wyczuwają miękkość poduszki zazwyczaj polecamy do spania na plecach poduszki:

  • Senpuro Prince (do spania na miękkim materacu) lub Senpuro Velvet (do twardszych modeli materacy). Oba modele gwarantują bardzo stabilne podparcie, dzięki profilowanemu kształtowi. Poduszka ortopedyczna do spania na plecach, czyli taka, która ma wgłębienie na środku stabilizujące głowę i podwyższenie na górze, które uniemożliwia niekorzystne wygięcie głowy do tyłu, to świetne rozwiązanie dla osób śpiących na plecach.
  • Velfont Viscosoft to niezwykle przyjemna poduszka - miękka, wspaniale reagująca na nacisk i mimo klasycznego kształtu świetnie dopasowująca się do głowy. Wypełnia wszystkie naturalne krzywizny, odciążając kark i ramiona.

Dla mężczyzn najlepsze poduszki do spania na plecach to modele z reguły wyższe i twardsze niż te wybierane przez kobiety:

  • Senpuro Velvet, czyli profilowana poduszka, która dzięki lekkiemu podwyższeniu pod karkiem daje lepsze podparcie i nie pozwala na zbytnie odchylenie głowy do tyłu. Wgłębienie na środku stabilizuje głowę a całość zapewnia wygodny sen w pozycji na plecach.
  • Senpuro Classic Senpuro Sense - te dwie poduszki to propozycja dla osób, które wolą klasyczny kształt i nie są przekonane do poduszek profilowanych. To dłuższe, większe modele, pozwalające na swobodną zmianę pozycji w czasie snu bez uczucia, że zsuwasz się z poduszki.
  • Velfont Visco Fresh Outlast to poduszka dość niska, ale za to zapewniająca przyjemne uczucie chłodzenia, które docenią osoby mocniej pocące się w nocy.

Dla osób, które często zmieniają pozycję w czasie snu dobrym rozwiązaniem może być poduszka do spania na boku i plecach. Popularne modele to Senpuro Supernova - świetna zarówno dla kobiet jak i mężczyzn (bez atletycznej postury) i poduszka Senpuro Velvet. Ten model ma taką wysokość, kształt i twardość, że odpowiada zarówno Paniom jak i Panom. Jako wybór poduszki dla osób śpiących na plecach lub w różnych pozycjach będzie to bezpieczny wybór.

Pamiętaj, że jeżeli interesuje Cię poduszka do spania na plecach warto zwrócić uwagę na to, by była ona dopasowana do Twoje budowy ciała, do materaca, na którym śpisz i wskazań zdrowotnych. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta jeżeli szukasz profesjonalnej porady co do wyboru najlepszego modelu poduszki.