Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

13 salonów
stacjonarnych

RODZAJE PODUSZEK – CO WARTO O NICH WIEDZIEĆ?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów poduszek: z naturalnym wypełnieniem, o właściwościach ortopedycznych czy chociażby poduszki klasyczne z wypełnieniem syntetycznym. Sprawdź, jakie są rodzaje poduszek i dla kogo poszczególne typy będą odpowiednim wyborem. 

SPIS TREŚCI

Żeby zadbać o jakość snu, zdrowie kręgosłupa, zniwelować problem bólów głowy czy karku po przebudzeniu, warto zwrócić uwagę na odpowiedni rodzaj poduszki do spania dobrany pod kątem Twoich potrzeb. Dowiedz się, jakie są rodzaje poduszek do spania i jakie każdy z tych typów ma szczególne właściwości.

Rodzaje poduszek – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Poszczególne rodzaje poduszek mają unikalne cechy i właściwości, które zapewnią spokojny sen i warunki sprzyjające odprężeniu zależnie od budowy ciała, kwestii zdrowotnych czy ulubionej pozycji snu. Warto poznać poszczególne rodzaje, by z przekonaniem podjąć decyzję i wybrać najlepsze rozwiązanie. Zobacz też nasz krótki poradnik >> Jak wybrać poduszkę?

Poduszki puchowe cenione są przez zastosowanie naturalnych surowców. Są bardzo lekkie, ekskluzywne (często ręcznie wykonywane) i można prać je w całości, wraz z wkładem. Przy odpowiedniej dbałości poduszki puchowe są też bardzo wytrzymałe.

Z kolei poduszki piankowe dobrze dopasowują się do odcinka szyjnego i nie zmieniają swojego kształtu (nie robią się płaskie pod wpływem nacisku). Są antyalergiczne, a dzięki zastosowaniu wielu kształtów możemy dobrać poduszkę odpowiednią do pozycji, w jakiej śpimy. Np. dla osoby śpiącej na boku dobrze sprawdzi się poduszka Supernova z odpowiednim wycięciem, a na podróż odpowiednia będzie niewielka poduszka Travel. Czasem do piany dodawane są olejki eteryczne, które mają działanie relaksacyjne.

Produkty polecane przy mniejszym budżecie i gdy nie mamy określonych wymagań, czyli poduszki z mikrofibry, to klasyczne rozwiązanie, które łatwo jest utrzymać w czystości. Całą poduszkę można prać w pralce nawet w 95°C. Te modele są ponadto przewiewne i ekonomiczne.

Kobieta trzyma poduszkę

Jakie są rodzaje poduszek?

Wypełnienie poduszek – rodzaje wypełnień i ich krótka charakterystyka ze względu na rodzaj wykorzystanego materiału:

Poduszki puchowe

Poduszki puchowe mają wypełnienie z naturalnego puchu gęsi. W dobrej jakości wyrobach puchowych pierze jest tylko dodatkiem, a zdecydowaną przewagę stanowi delikatny puch. W naszych poduszkach puchowych zastosowano wypełnienie polskiego pochodzenia.

Poduszki piankowe

W zależności od poduszki stosuje się różne piany, bardziej i mniej sprężyste, co wpływa na komfort użytkowania oraz twardość poduszki. Dzięki temu do wyboru dostępnych jest wiele wariantów odpowiadających różnym potrzebom.

Poduszki syntetyczne

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym są zbliżone wyglądem i kształtem do puchowych, ale mają „sztuczne” wypełnienie, najczęściej z mikrofibry. Zobacz, jak prać poduszki syntetyczne.

Wypełnienie poduszek – rodzaje wypełnień i ich krótka charakterystyka ze względu na właściwości zdrowotne:

Poduszki klasyczne

Do wyboru jest wiele rozmiarów poduszek w klasycznym kształcie prostokąta lub kwadratu. Wypełnienie stanowi gęsi puch, włókno syntetyczne lub pianka (termoelastyczna albo wysokoelastyczna). Poduszki dopasowują się do kształtu głowy i szyi, jednak w przeciwieństwie do ortopedycznych nie wymuszają określonej pozycji.

Poduszki ortopedyczne

Inaczej nazywane profilowanymi. Są to poduszki, w których warstwa pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej wycięta jest w określony kształt. Dzięki temu osoba leżąca na poduszce ma optymalnie ułożoną szyję i głowę w stosunku do reszty ciała. Poduszki z wypełnieniem ortopedycznym polecane są nie tylko dla osób z problemami z kręgosłupem. Zobacz, jaka poduszka ortopedyczna będzie najlepsza dla Ciebie.

Poduszki ortopedyczne na łóżku

Rodzaje poduszek do spania i ich zastosowanie

Jak widzisz, określone rodzaje wypełnień poduszek mają specyficzne właściwości, które możesz dopasować do Twojej budowy ciała, pozycji snu czy kwestii zdrowotnych. Dla kogo polecane są konkretne rodzaje poduszek do spania?

Poduszki puchowe polecamy osobom ceniącym sobie estetyczne wykonanie i szlachetne surowce. Często wybierane są przez osoby starsze i te, które szukają produktów klasy premium.

Poduszki ortopedyczne polecane są praktycznie dla wszystkich. Mnogość rodzajów pozwala dopasować daną poduszkę dla każdego. Osoba o drobnej budowie ciała, tak samo jak osoba wysoka czy o dużej wadze, śpiąca na plecach lub na boku – każda z nich może dopasować poduszkę ortopedyczną do siebie. Sprawdź również ranking poduszek ortopedycznych.

Poduszki z mikrofibry polecane są dla osób szukających produktów wege. To poduszki ekonomiczne i stosunkowo tanie, co pozwala na ich częste wymienianie. Są też łatwe do utrzymania w czystości, gdyż można je bez problemu prać w pralce.

Ze względu na różne rodzaje wypełnień poduszek możesz z łatwością znaleźć pasujące Ci rozwiązanie. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań lub gdy szukasz konkretnych porad, warto napisać lub zadzwonić do naszych specjalistów. Z chęcią pomożemy Ci w wyborze. Sprawdź również ofertę poduszek w sklepie internetowym SypialniaPlus.