Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

13 salonów
stacjonarnych

Chcesz kupić poduszkę ortopedyczną? W tym artykule wytłumaczymy, jakie korzyści daje spanie na takiej poduszce. Dowiesz się również, jak spać na poduszce ortopedycznej oraz jak dobrać odpowiednią poduszkę dla siebie.

Spis treści

  1. Spanie na poduszce ortopedycznej – korzyści
  2. Poduszka ortopedyczna – jak spać?
  3. Jak spać na poduszce ortopedycznej? Wybierz odpowiedni model
  4. eraz już wiesz, jak prawidłowo spać na poduszce ortopedycznej

Coraz więcej osób boryka się z bólami szyi i karku. Dolegliwości te wynikają w dużej mierze z trybu życia. Jeżeli pracujesz w pozycji siedzącej przed komputerem, to problemy te mogą dotyczyć również Ciebie. Bóle w karku często wynikają także z nieprawidłowej pozycji w czasie snu. Na takie dolegliwości może również mieć wpływ źle dobrana poduszka. Jeśli więc często dokuczają Ci bóle szyi i karku – poduszka ortopedyczna to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Dowiedz się, jakie korzyści daje taki produkt oraz jak prawidłowo spać na poduszce ortopedycznej.

Spanie na poduszce ortopedycznej – korzyści

Aby lepiej zrozumieć korzyści płynące ze spania na poduszce ortopedycznej, warto dowiedzieć się, po co w ogóle używać takich poduszek. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie właściwego podparcia dla odcinka szyjnego, dzięki temu ta część kręgosłupa zostaje odciążona. Skutkiem tego jest zniwelowanie bólów napięciowych.

Spanie na poduszce ortopedycznej zapewnia więc stabilizację dla karku, głowy i ramion, a także rozluźnia mięśnie. Takie poduszki zazwyczaj wykonane są z materiałów, które dopasowują się do anatomicznego kształtu ciała, przez co poduszka sama dostosowuje się do Twoich potrzeb.

Jakie jeszcze korzyści daje używanie ortopedycznej poduszki? Produkty te mogą m.in.:

• zapobiegać nienaturalnemu układaniu się kręgosłupa,

• pobudzać ruch krążków międzykręgowych,

• wzmacniać mięśnie grzbietowe oraz mięśnie brzucha.

Warto również wspomnieć, że poduszki ortopedyczne nie są przeznaczone tylko dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Tego typu produkty zapewniają wysoki komfort snu wszystkim osobom, które cenią sobie wygodę. Mogą być używane również zapobiegawczo jako forma profilaktyki zdrowego kręgosłupa.

Zobacz również: Najlepsza poduszka ortopedyczna – ranking

poduszka-ortopedyczna-jak-spac

Poduszka ortopedyczna – jak spać?

Sam zakup poduszki ortopedycznej nie rozwiąże jednak problemów z bólem karku. Aby zobaczyć efekty, trzeba również wiedzieć, jak spać na poduszce ortopedycznej. Musisz przede wszystkim pamiętać o odpowiednim ułożeniu poduszki. Powinno być ono zależne od pozycji, w której śpisz oraz od rodzaju Twojej poduszki. Na rynku dostępne są modele o klasycznym kształcie lub specjalnie wyprofilowane.

Jak spać na poduszce profilowanej? Takie poduszki mają zazwyczaj wyższą i niższą krawędź. Jeśli chcesz spać na plecach, ta niższa część powinna wspierać Twoje ciało. Podczas spania na boku należy odwrócić poduszkę tak, aby ta wyższa krawędź wypełniała przestrzeń między ramieniem i głową.

Co jednak w przypadku osób, które lubią spać na brzuchu ? Czy również u nich sprawdzi się poduszka ortopedyczna? Jak na niej spać w takim ułożeniu? Spanie w takiej pozycji może być przyczyną bólu w odcinku szyjnym. Leżąc na brzuchu, musisz wysoko unosić głowę, co powoduje napinanie mięśni karku. Warto więc spróbować oduczyć się spania w tej pozycji. Może to jednak być dosyć trudne, dlatego jeśli sypiasz na brzuchu, to powinieneś wybrać niską poduszkę.

Wiele osób podczas snu wielokrotnie zmienia pozycję. W takiej sytuacji ciągłe układanie poduszki w inny sposób może być dość męczące. Rozwiązaniem jest tutaj poduszka, która nadaje się do spania na plecach i na boku. Taki produkt wykonywany jest ze specjalnych materiałów, które same dopasowują się do przyjmowanej pozycji. Jest to zatem bardzo uniwersalna poduszka ortopedyczna. Jak na niej spać? Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz martwić się o to, jak spać na poduszce ortopedycznej. Możesz przybierać taką pozycję, w jakiej jest Ci wygodnie.

Przeczytaj także: Jaka jest najlepsza pozycja do spania?

jak-prawidlowo-spac-na-poduszce-ortopedycznej

Jak spać na poduszce ortopedycznej? Wybierz odpowiedni model

Już wiesz, jak się śpi na poduszce ortopedycznej. Korzystanie z takich poduszek ma wiele zalet, jednak wybór właściwej wcale nie należy do najłatwiejszych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wykonanych z różnych materiałów i o odmiennych kształtach. Aby ułatwić Ci znalezienie odpowiedniego produktu, postanowiliśmy przedstawić Ci propozycje dostępne w sklepie SypialniaPlus. Sprawdź, jakie modele możesz u nas znaleźć i przekonaj się, jak spanie na poduszce ortopedycznej może poprawić jakość Twojego snu.

Na początek chcemy Ci zaproponować poduszkę Hilding VISCO BALLANCE. Jest to model profilowany. Informacje o tym, jak spać na poduszce profilowanej znajdziesz powyżej. Produkt wykonano z termoelastycznej pianki Visco. Zastosowanie takiego materiału sprawia, że poduszka dopasowuje się do budowy ciała pod wpływem jego temperatury. Produkt ma pokrowiec wykonany z miękkiej, a jednocześnie wytrzymałej dzianiny. Model jest odpowiedni dla osób śpiących na plecach i na boku.

Model Tempur ORIGINAL to kolejna godna polecenia poduszka ortopedyczna. Jak spać na tej poduszce? Produkt został stworzony z myślą o osobach, które śpią na boku lub w pozycji embrionalnej. Dzięki profilowanemu kształtowi dobrze podpiera ciało podczas snu właśnie w tym ułożeniu. Produkt wykonano z antyalergicznych materiałów, dlatego będzie odpowiedni dla osób borykających się z uczuleniami.

Sprawdź też: Spanie bez poduszki – czy to dobra praktyka?

tempur-original

Następną propozycją jest model Sleepmed PILLOW CONTROL. Jak prawidłowo spać na poduszce ortopedycznej, którą chcemy Ci polecić? Produkt jest bardzo uniwersalny – sprawdzi się do snu zarówno na plecach, jak i na boku. To kolejny model profilowany, który powstał z termoelastycznej pianki Visco wyróżniającej się dużą gęstością, dzięki czemu dobrze wspiera ciało. Warto również wspomnieć, że materiały, z których wykonana jest poduszka, zapewniają dobry przepływ powietrza. Produkt ma bardzo przyjemny w dotyku pokrowiec wykonany z mieszkanki dzianiny i elastanu.

Curem ERGO L to kolejna warta polecenia poduszka ortopedyczna. Jak spać na tym modelu? Produkt świetnie dopasowuje się do ciała, dlatego pozycja, w której śpisz, nie ma znaczenia. Wypełnienie poduszki stanowi termoelastyczna CureFeel, która pod wpływem ciepłoty ciała dopasowuje się do jego budowy. Poduszka również bardzo szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu, dlatego nie musisz się martwić, że utraci swoje właściwości. Duże znaczenie ma kształt tego modelu. Został opracowany tak, aby dobrze podpierać głowę, szyję i ramiona. Warto również wspomnieć, że poduszka i pokrowiec wykonane są z materiałów przyjaznych alergikom.

Nasza kolejna propozycja to model Senpuro Ortho Plus. Jak spać na poduszce ortopedycznej Senpuro? Produkt jest przeznaczony dla osób często zmieniających pozycję podczas snu. Możesz więc spać na tej poduszce tak, jak Ci wygodnie. Model został wykonany z wysokiej jakości materiałów, co potwierdza certyfikat Oeko-Tex. Zastanawiasz się pewnie, jak się śpi na poduszce ortopedycznej Senpuro? Model ten zapewnia bardzo stabilne podparcie dla głowy, karku i ramion. Niweluje napięcie mięśni oraz zapobiega drętwieniu rąk w czasie snu. Odpoczynek na tej poduszce jest zatem bardzo komfortowy.

Zobacz również: Jaka poduszka do spania będzie najlepsza?

poduszka-senpuro-ortho-plus

Teraz już wiesz, jak prawidłowo spać na poduszce ortopedycznej!

Spanie na poduszkach ortopedycznych ma wiele korzyści. Jeżeli borykasz się z bólami głowy, karku i ramion, taka poduszka może znacząco poprawić jakość Twojego snu. Dzięki temu artykułowi wiesz już, że wybór poduszek jest naprawdę szeroki. Większość z nich to modele profilowane, lecz możesz wybierać również wśród tradycyjnych opcji.

Poduszki najczęściej wykonane są z różnego rodzaju pianek. Zazwyczaj mają one właściwości termoelastyczne, dzięki czemu dopasowują się do kształtu ciała. Takie rozwiązanie powoduje, że na ortopedycznych poduszkach możesz spać w pozycji, którą najbardziej lubisz. Niektóre modele są jednak przystosowane do konkretnego ułożenia ciała. Jak spać na poduszce profilowanej? W zależności od tego, czy leżysz na plecach, czy na boku, musisz nieco zmienić jej ułożenie.

Jeśli chcesz przekonać się, jak się śpi na poduszce ortopedycznej – sprawdź ofertę SypialniPlus. Znajdziesz u nas różne modele poduszek, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie!