Lateks zrewolucjonizował rynek materacy. Jest to materiał odporny na odkształcenia i powstawanie nierówności i zapewniający wyjątkowy komfort snu. Wyróżnia go wysoka sprężystość i elastyczność, a zarazem bardzo dobre dopasowanie do kształtu ciała. Co więcej, materace lateksowe są wyjątkowo “ciche” - eliminują wstrząsy i drgania, wytłumiając ruch na materacu i pozwalając na niezakłócony sen osobie śpiącej obok.

DOBRY SEN NA DŁUGIE LATA

Warto też wspomnieć, że materace lateksowe to produkty na lata - przy codziennym użytkowaniu zachowują niezmienną jakość przez długi czas. Na tę długowieczność wpływa między innymi fakt, że lateks hamuje rozwój grzybów i bakterii. Bakteriobójcze i grzybobójcze działanie, które pozwala utrzymać higieniczne środowisko snu, zawdzięczamy kanalikom wentylującym wnętrze materaca. Tysiące mikroporów zapewniają świetny obieg powietrza w lateksowej piance, co bardzo podnosi jakość snu i sprawia, że materac łatwo utrzymać w czystości.

DLACZEGO WARTO ROZWAŻYĆ WYBÓR MATERACA LATEKSOWEGO

Zastanawiając się nad wyborem materaca, powinniśmy szukać takiego, który zapewni najwyższą jakość snu i największy komfort. Materace lateksowe plasują się wśród najbardziej wytrzymałych modeli i możesz mieć pewność, że nie stracą swoich właściwości przez wiele lat. Pianka lateksowa zapewnia doskonałe dopasowanie do naturalnych krzywizn kręgosłupa, generując wiele punktów podparcia, zmniejszając jednocześnie nacisk zwrotny od strony materaca.

Ten rodzaj materacy może przynieść ogromną ulgę m.in. osobom, które borykają się z bólami w obrębie pleców, czy ramion. Z tego też względu materace lateksowe często są polecane przez rehabilitantów.

Wysoki komfort i dobra jakość odpoczynku stają się możliwe dzięki jeszcze innym właściwościom tego typu materacy, który dobrze sprawdza się na regulowanych stelażach.

WIELE KORZYŚCI Z JEDNEGO MATERACA

Podsumowując, materac lateksowy jest odpowiedzią na wiele różnych potrzeb, m.in. przy dolegliwościach bólowych kręgosłupa lub mięśni. Dzięki dużej ilości punktów podparcia odciąża ciało i pozwala na efektywną regenerację. Ponadto: zapewnia wysoki poziom komfortu, nie odkształca się i nie wywołuje nacisku zwrotnego. To produkt o cechach prozdrowotnych, ze względu na antybakteryjne właściwości i podparcie dopasowane do sylwetki. Śpiąc na materacu lateksowym zapewniasz sobie zdrowy sen w higienicznym środowisku.

RÓŻNE ROZWIĄZANIA DLA RÓŻNYCH POTRZEB

Na rynku dostępne są materace, których wkład stanowi wyłącznie blat pianki lateksowej. Ale kupić można również modele, które są połączeniem różnych pianek z pianką lateksową lub systemu sprężyn kieszeniowych i lateksu - wszystko po to, by jak najefektywniej wykorzystać zalety tego surowca, tworząc wiele różnych rozwiązań odpowiadających indywidualnym potrzebom.

KOMU POLECAMY MATERACE LATEKSOWE

Materac lateksowy może być dobrym wyborem m.in:

  • dla par, także przy dużej różnicy wagowej
  • dla osób z bólem kręgosłupa
  • dla seniorów
  • dla osób o wyższej wadze
  • dla alergików

Pamiętaj, że nie ma uniwersalnego materaca, który każdemu zapewni ten sam komfort - kluczowe znaczenie ma Twój wzrost, waga, kwestie zdrowotne i to, jakiego rodzaju odczuć oczekujesz, bardziej miękkiego otulenia, czy mocnego podparcia.

Napisz do nas na czacie lub zadzwoń - nasi sprzedawcy szkoleni są przez fizjoterapeutów, dzięki czemu pomogą Ci dokonać wyboru biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie.