Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

11 salonów
stacjonarnych

Szukasz nowego materaca i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jak odnaleźć się w tak dużej ilości dostępnych modeli i po czym poznać dobrej jakości materac? Wyjaśniamy w tym artykule.

Spis treści

  1. Ceny materacy – co na nie wpływa?
  2. Ile kosztuje dobry materac?
  3. Dobre materace – cena a jakość

Dowiedz się, jak kształtują się ceny materacy do łóżka i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Czy cena materaca na pewno odzwierciedla jego jakość? A może da się kupić tanie, ale dobre materace? Cena to najczęściej podstawowa kwestia, na jaką zwracamy uwagę przy kupnie materaca, dlatego w tym artykule wyjaśniamy, czy warto decydować się na droższe modele i czy kwota widoczna na metce przekłada się na jakość produktu.

Ceny materacy – co na nie wpływa?

Ile kosztuje dobry materac? To pytanie, które najczęściej zadają sobie osoby przymierzające się do kupna nowego materaca. W SypialniaPlus staramy się jednak przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie – co to znaczy dobry materac dla Ciebie. Czyli jaki model materaca zadba o prawidłowe podparcie kręgosłupa, jaki zapewni Ci przyjemne uczucie komfortu i odprężenia. Zarówno materace piankowe, hybrydowe, czy sprężynowe dostępne są w niższych, jak i wyższych cenach. Spośród nich znajdziemy produkty, które sprawdzą się dla Ciebie idealnie, ale też i takie, które nie będą dopasowane do Twojej budowy ciała, czy wagi.

Ceny materacy do łóżka i ich szeroki przedział dobrze obrazują z jak dużym wyborem mamy styczność. A skoro na rynku dostępne są modele materacy z 10, czy nawet z 15-letnią gwarancją, warto dowiedzieć się, jak w takim razie rozpoznać materac, który będzie dobry dla Ciebie, a jednocześnie będzie trafionym wyborem na długie lata. Co zatem wpływa na cenę materaca? Sprawdź poniżej!

Cena materaca sprawdzana przez kobietę w sklepie.

Ile kosztuje dobry materac?

Zastanawiasz się ile kosztuje dobry materac 160 × 200, albo w innym, dowolnym rozmiarze? Wiele zależy od rodzaju materaca. Dobrej jakości materac sprężynowy możesz kupić w niższej cenie niż, przykładowo, materac z pianką termoelastyczną, czy materac hybrydowy. W tym wypadku cena materaca ma bezpośredni związek z rodzajem i ilością materiałów wykorzystanych przy jego produkcji. 

Kolejną kwestią, która wpływa na ceny materacy, są takie parametry jak np. gęstość pianek. Droższe pianki mają większą gęstość, lepiej reagują na nacisk, szybciej wracają do pierwotnego kształtu i nie przenoszą drgań. Taki jest m.in. materac DUET PLUS, który znajdziesz w naszej ofercie. Z kolei różnica w cenie między materacami sprężynowymi zależy w dużej mierze od ilości sprężyn we wkładzie. Droższy materac będzie posiadał ich więcej, a to przekłada się na responsywność materaca – im więcej sprężyn tym lepsze dopasowanie do kształtu ciała. Dobre materace sprężynowe to np. LAMBADA czy Narke.

Dobry materac to też taki, który nie będzie zatrzymywał wilgoci i ciepła. To materac antyalergiczny, zapobiegający rozmnażaniu się grzybów i pleśni we wkładzie. Dodatkowym atutem dobrego materaca dla wymagających osób jest też certyfikat medyczny, który posiada dostępny w SypialniaPlus materac COMFORT PLUS. Wszystkie te kwestie mają wpływ na zależność: materace – cena. Mówiąc wprost, jakość kosztuje.

Przeczytaj także: Jak sprawdzić, czy śpimy na dobrym materacu?

COMFORT PLUS

Dobre materace – cena a jakość

W przypadku materacy cena zazwyczaj odzwierciedla jakość użytych komponentów, ich trwałość, responsywność na nacisk, zdolność do odprowadzania wilgoci. Wymieniliśmy tylko kilka głównych cech, które składają się na efekt końcowy, czyli to jaki komfort zapewni Ci ten konkretny model materaca. Produkty niższej jakości, a co za tym idzie – tańsze – nie będą posiadały odpowiednich certyfikatów. Nie otrzymujesz zatem gwarancji, że produkt nie powstał z wykorzystaniem np. substancji szkodliwych dla zdrowia, czy mogących powodować alergie. 

Ostatnią kwestią, która wpływa na ostateczną cenę materaca, jest pokrowiec – dobrej jakości materac będzie posiadał pokrowiec odporny na ścieranie, uszyty z hipoalergicznych włókien, często też wykorzystujący nowoczesne technologie wspierające zdrowy sen, jak np. pokrowiec ZeoCase, czy Probiotex. Jakościowym materacem z pokrowcem jest dostępny w naszej ofercie produkt marki Tempur – CLOUD LUXE. Cena w przypadku takich bardzo często odzwierciedla jakość danego produktu. By sprężyny i pianki reagował dynamicznie i szybko wracały do neutralnej pozycji, kiedy odciążysz dany fragment materaca, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. 

Podobnie sytuacja wygląda, w przypadku materacy, w których zastosowano naturalne surowce, takie jak lateks, wełna, czy bawełna – są to materiał droższe w pozyskiwaniu, często ekologiczne, co z góry narzuca droższą produkcję, ale w efekcie dają komfort snu, higienę i dopasowanie do sylwetki. Osiągnięcie tego będzie niestety niemożliwe w przypadku tańszych, syntetycznych materiałów.

Ile kosztuje dobry materac 160 × 200? Z tym pytaniem bardzo często trafiają do nas osoby planujące zakup materaca. Jeżeli szukasz dobrej jakości produktu, zwróć uwagę na konkretne parametry, takie jak okres gwarancji, certyfikaty i użyte materiały. Tam, gdzie liczy się Twój komfort i zdrowie, ceny materacy do łóżka mają duże znaczenie, bo przekładają się na jakość produktu. 

Porozmawiaj z nami na czacie lub zadzwoń – pomożemy Ci dobrać najlepszy materac w przewidywanym przez Ciebie budżecie!