Materacyk dla niemowlaka musi spełniać bardzo konkretne kryteria, żeby zapewniał sen w zdrowych warunkach, sprzyjających prawidłowemu rozwojowi dziecka. Zobacz, czy materac Hilding Dobranocka jest odpowiednim produktem dla Twojego dziecka.

SPIS TEŚCI:

  1. Materac Dobranocka – Hilding z propozycją dla dzieci
  2. Materac Hilding Dobranocka – jak go ocenialiśmy?
  3. Hilding Dobranocka – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Czy wiesz, że materacyk do łóżeczka dziecięcego musi spełniać szereg określonych kryteriów? Więcej na ten temat piszemy w naszym artykule Jaki materac dla dziecka wybrać?. Teraz wszystkie te wymogi, które są gwarancją bezpieczeństwa dla Twojego dziecka, sprawdzimy i opiszemy, oceniając materac Dobranocka Hilding. Opinie klientów to jedno, warto samemu wyrobić sobie własne zdanie. Poznaj więc lepiej ten model materacyka dla niemowląt i sprawdź, czy warto rozważyć jego zakup.

Materac Dobranocka – Hilding z propozycją dla dzieci

Materac Dobranocka to niewątpliwie bestseller wśród materacy dla najmniejszych dzieci. Od lat cieszy się świetną opinią, a wpływ na nią ma przede wszystkim połączenie wysokiej jakości z atrakcyjną ceną. Średniotwardy materac do łóżeczka dba o dobre i bezpieczne podparcie ciała dziecka, dzięki czemu nie zapada się ono w materac i ma zapewnione dobre warunki do prawidłowego wzrostu.

Hilding Dobranocka zbudowany jest z jednolitego blatu pianki Flexifoam o grubości 9,6 cm. W zestawie z materacem dostępny jest jeden z dwóch pokrowców do wyboru: dzianinowy lub nieprzemakalny pokrowiec Lotus. Materac dostępny jest w rozmiarze 60x120 i 70x140, dzięki czemu z łatwością dopasujesz go do łóżeczka Twojego dziecka. Sprawdź naszą recenzję i dowiedz się, czy Hilding Dobranocka to produkt, któremu warto zaufać.

Zobacz również: Materace dla dzieci – ranking

hilding-dobranocka

Materac Hilding Dobranocka – jak go ocenialiśmy?

Materac dla niemowlaka różni się z zasady od materacy dla starszych dzieci i dla dorosłych. Ma nie tylko zapewniać bezpieczne warunki wolne od alergenów i substancji szkodliwych, ale też gwarantować określony rodzaj podparcia. Zobaczmy więc, jaką twardość ma Hilding Dobranocka i jak zadba o podparcie ciała dziecka.

Materac Dobranocka to model średniotwardy z pianki wysokoelastycznej. Oznacza to, że ciało dziecka nie będzie się zapadać w powierzchnię materaca, nie będzie też otulone pianką, jak dzieje się to w przypadku materacy z pianką termoelastyczną. Sprężysta struktura pianki umożliwi dziecku swobodne przekręcanie się, a specjalne nacięcia pianki będą wspierać dobrą wentylację wewnątrz materaca.

To właśnie wspomniana wentylacja wkładu będzie miała wpływ na hypoalergiczność materaca. Małe dziecko spędza bardzo dużą część dnia w łóżeczku, styka się z materacem całą powierzchnią ciała i oddycha nim. Właśnie dlatego przy ocenianiu materaca dla niemowlaka musimy dużą uwagę poświęcić jakości użytych do jego produkcji materiałów i bezpieczeństwu. Jak w tym zakresie wypada materac Dobranocka Hilding?

Przewiewna pianka Flexifoam i specjalne nacięcia pozwolą powietrzu na swobodną cyrkulację wewnątrz wkładu, dzięki czemu nie będzie się w nim gromadzić wilgoć. Do tego, wybierając materac Dobranocka w pokrowcu Lotus, mamy gwarancję nieprzemakalności materacyka. Dzięki temu możemy być pewni, że dziecko będzie spało w higienicznych warunkach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o modelu Hilding Dobranocka? Opinie niezależnych ekspertów, czyli dodatkowe kryterium, pokaże, czy materacyk został przebadany pod kątem jakości i bezpieczeństwa. Materac Hilding Dobranocka w pokrowcu Lotus otrzymał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka nr Op-4850-51. Ma to duże znaczenie w przypadku produktów, które mają tak bezpośredni i częsty kontakt z małym dzieckiem. Pozytywna opinia tego Instytutu to gwarancja, że materacyk może być też używany przez dzieci cierpiące na alergię na roztocza czy też z bardzo wrażliwą skórą, ponieważ jest wolny od substancji szkodliwych dla zdrowia.

Ostatnie kryterium, które warto wziąć pod uwagę, to wygoda użytkowania. Sprawdź, czy łatwo będzie Ci zadbać o czystość materaca. I tutaj także Hilding Dobranocka uzyska pozytywną opinię, ponieważ oba pokrowce, w których możesz go zamówić, mają zamek rozdzielczy. Dzięki temu z łatwością zdejmiesz je z materaca i upierzesz w domowej pralce.

Przeczytaj także: Jak prać pokrowiec na materac?

hilding-dobranocka-opinie

Hilding Dobranocka – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Jako że jest to szczególna kategoria materacy, warto sprawdzić, jakie zdanie na temat tego materaca mają najwięksi eksperci w tej dziedzinie. Jakie materac Dobranocka Hilding opinie zbiera od rodziców małych dzieci? W zdecydowanej większości są to bardzo wysokie i pozytywne oceny. Rodzice zwracają uwagę między innymi na jakość materaca, bezpieczeństwo (pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka) i praktyczne rozwiązanie, jakim jest nieprzemakalny i pralny pokrowiec. 5-letnia gwarancja nadana przez producenta to też potwierdzenie jakości produktu, ponieważ wiele materacyków dla niemowląt ma gwarancję 2-letnią.

Czy materac Dobranocka Hilding to dobre rozwiązanie dla Twojego dziecka? Jeżeli szukasz atestowanego produktu, przebadanego i z gwarancją bezpieczeństwa, możesz z całą pewnością rozważyć zakup tego materaca. Zachęcamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami – są dostępni na czacie i przez infolinię i z przyjemnością pomogą Ci dobrać odpowiedni produkt do Twoich oczekiwań. Zobacz także inne materace dla dzieci z oferty sklepu SypialniaPlus.