Drewno to wyjątkowy surowiec, który idealnie sprawdza się w sypialni. Komody, szafki, a przede wszystkim łóżka - wyróżniają się nie tylko naturalnym urokiem słojów, przyjemną fakturą, ale też i wyjątkową wytrzymałością. Łóżko drewniane to produkt, który przez długie lata zachowa swój elegancki wygląd.

Co wyróżnia łóżka drewniane?

Naturalny surowiec, z którego wykonywane jest każde łóżko drewniane z naszej oferty, jest zarówno wytrzymały jak i bardzo elegancki. Oryginalne i unikalne dla każdej sztuki ułożenie słojów sprawia, że każde łóżko jest nieco inne i ma własny charakter. Wiele osób docenia także fakturę drewna, to jak przyjemne jest w dotyku - ciepłe i szlachetne.

Łóżka drewniane na ekspozycji w salonie SypialniaPlus

Wyjątkowe i niepowtarzalne łóżka drewniane

Czy wiesz, że kolor, ułożenie słojów i połysk drewna zależy od jego gatunku, położenia geograficznego i składu gleby w której wyrosło drzewo? Jednak nawet drzewa tego samego gatunku, które wyrosły w tych samych warunkach, będą miały swoje unikalne, niepowtarzalne cechy. Różnić je będzie przede wszystkim struktura i charakter słojów, które mogą być wyraziste lub spokojniejsze, bądź też wręcz przypominające drobne cętki.

Producenci wysokiej jakości łóżek drewnianych dbają o to, aby do każdego modelu dobierać drewno o podobnych cechach, by mebel tworzył spójną i przyjemną dla oka całość.

Uniwersalność

Łóżka drewniane wpisują się idealnie w każde wnętrze, tworząc wyjątkowe aranżacje. Stanowią idealne dopełnienie minimalistycznego wystroju sypialni, ale też i zdecydowany akcent we wnętrzu stawiającym na naturalność. Styl boho, czy skandynawski to także wspaniałe tło dla łóżka drewnianego.

Dodatkową zaletą łóżek drewnianych jest ich naturalne pochodzenie - bliskość naturalnych akcentów zdecydowanie sprzyja wyciszeniu i efektywnemu wypoczynkowi.

Piękne i funkcjonalne

Łóżka drewniane dostępne są w bardzo wielu konfiguracjach. Tak naprawdę ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia. Możesz zamówić:

  • samą ramę bez wezgłowia
  • ramę z wybranym przez Ciebie drewnianym wezgłowiem
  • drewnianą ramę połączoną z tapicerowanym wezgłowiem
  • łóżko drewniane z pojemnikiem na pościel lub bez
  • łóżko drewniane z metalowym, bądź drewnianym stelażem
  • łóżko drewniane ze stelażem na siłownikach gazowych
  • łóżko drewniane z szufladami, a także:
  • łóżko drewniane w typie kontynentalnym

Rodzaje łóżek drewnianych

Łóżko drewniane wykonane z najlepszych materiałów to niezwykle wdzięczny mebel do sypialni. W SypialniaPlus oferujemy łóżka z trzech rodzajów drewna: olchy, buku i dębu. Co je różni? Podstawowe kwestie to cena, wytrzymałość, trwałość i naturalny kolor danego gatunku drewna.

Olcha - to średniej twardości drewno, a przy tym najbardziej miękkie z wymienionej trójki. Świetnie nadaje się do produkcji solidnych mebli. Łóżko drewniane w naturalnym kolorze drewna olchowego ma nieco żółtawy odcień i bardzo ładne, spokojne słoje.

Buk - drewno twardości porównywalnej z dębem, lecz lżejsze i tańsze. Łóżko z drewna bukowego to mocny i trwały mebel. Naturalne drewno bukowe ma lekko różowy odcień i drobne cętki.

Dąb - to królewski materiał, który w pełni zasługuje na swoją świetną renomę. Drewno dębowe wykorzystywane jest do produkcji najlepszych i najtrwalszych luksusowych mebli, które cieszą wysoką jakością przez wiele lat. Łóżko dębowe to mebel, który wyróżnia nie tylko wyjątkowa odporność, ale też i piękne słoje w kolorze lekko szarawego brązu.

Eleganckie, funkcjonalne, trwałe i urzeczywistniające nieprzeciętne projekty - takie właśnie są łóżka drewniane.

Rodzaje drewna

Jeżeli zastanawiasz się jakie łóżko wybrać i jak dopasować projekt do Twojej sypialni - napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie Ci doradzimy i pomożemy w wyborze.