Materac do kampera - jaki sprawdzi się najlepiej i dlaczego? Dowiedz się, jakie cechy powinien mieć materac przystosowany do kampera lub przyczepy kempingowej. Zobacz też sprawdzone i polecane modele.

SPIS TREŚCI:

  1. Jaki powinien być materac do kampera?
  2. Jaki rodzaj materaca wybrać do kampera i przyczepy?
  3. Materac nawierzchniowy do kampera - czy ma sens?

Jaki materac do kampera wybrać? To pytanie, przed którym stają wszystkie osoby urządzające “dom na kółkach”. I chociaż nie ma jednej odpowiedzi właściwej dla wszystkich, bo każdy z nas jest inny, to jednocześnie wszyscy powinniśmy przy wyborze kierować się określonymi wskazówkami, które opisujemy poniżej. Zobacz co sprawdzi się lepiej - materace podłogowe, czy klasyczne materace. Do busa, przyczepy, czy kampera warto dobrać odpowiedni produkt, by pozwolić sobie na pełną regenerację na wyjeździe.

Jaki powinien być materac do kampera?

Przy wyborze materaca do kampera weź pod uwagę te kilka kwestii:

Wysokość materaca

Do kampera zazwyczaj pasują materace niskie, a to automatycznie zawęża liczbę produktów, spośród których będziesz wybierać najlepszy materac. Jednak to nie problem. Na rynku dostępnych jest wiele materacy bardzo wysokiej jakości, które z powodzeniem zapewnią optymalne podparcie ciała, a przy tym ich wysokość nie przekracza 20 centymetrów. Sprawdź takie modele jak: Hilding Breakdance, SleepMed Comfort, Hilding Step, czy Foam Royal New Med Standard.

Jeżeli nie ogranicza Cię wysokość materaca, to przy podejmowaniu decyzji kieruj się po prostu wskazówkami z artykułu Jaki materac wybrać.

Niestandardowe wymiary

Warto zaznaczyć, że możesz do maksimum wykorzystać wolną przestrzeń w swoim kamperze, czy przyczepie kempingowej. Wiele materacy dostępnych jest bowiem w niestandardowych rozmiarach. Materac na wymiar to świetne rozwiązanie, dzięki któremu wyśpisz się na produkcie pasującym do Twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej: Materac na wymiar - kiedy warto się na niego zdecydować?

Jakość i cena

Wybierając materac do kampera kieruj się przede wszystkim Twoją wygodą. Nie odpoczniesz na urlopie, jeśli będziesz spać na niedopasowanym materacu. Zwróć uwagę na okres gwarancji (to pierwsza wskazówka pokazująca jakość produkt) i na producenta, nie kieruj się tylko ceną. Jeżeli z kampera korzystasz rzadko i nie jest tak, że na przykład śpisz w nim przez cały urlop, możesz oczywiście mniejszą wagę przywiązywać do jakości materaca i tego jaki materac do kampera wybrać. Wiele jednak zależy od zdrowia Twojego kręgosłupa i ogólnej jakości snu. Jeżeli cierpisz na schorzenia kręgosłupa lub na zaburzenia snu, wówczas zdecydowanie odradzamy wybór najtańszych i najniższej jakości materacy. Mogą one skutecznie pogłębić już występujące problemy i utrudnić spokojny wypoczynek na wyjeździe.

Łóżko do kampera

Jaki rodzaj materaca wybrać do kampera i przyczepy?

Materace podłogowe nie mają porównania do normalnych materacy. Pompowany materac nie zapewni nawet w przybliżeniu takiego wsparcia kręgosłupa i całego ciała, jak uczyni to normalny materac. Jeżeli więc zastanawiasz się, czy warto kupić klasyczny materac lub materac nawierzchniowy do łóżka do kampera - odpowiedź jest oczywista: tak, warto. Jaki materac do kampera sprawdzi się w takim razie najlepiej? Taki, który będzie miał odpowiednie wymiary, pasujące do Twojego kampera, a przy tym będzie też dopasowany do Twojej wagi, wzrostu i osobistych preferencji. Materace do przyczepy kempingowej mogą być wykonane z pianek wysokoelastycznych, pianki termoelastycznej, lateksowej, czy sprężyn kieszeniowych. Każdy z tych rodzajów jest odpowiedni dla osób o określonej wadze i określonych preferencjach. Przy wyborze kieruj się po prostu tym, na czym wygodnie śpi Ci się w domu i dobierz materac o podobnych parametrach.

Materac nawierzchniowy do kampera - czy ma sens?

Tak, jeśli ze względu na przestrzeń do spania nie możesz sobie pozwolić na wyższy model. Materac do łóżka do kampera, który wysokością nie przekracza 8cm to właśnie materac nawierzchniowy. Nie myl go z nakładkami na materac. O różnicy między tymi produktami piszemy więcej w artykule Materace nawierzchniowe. Chociaż nawierzchniowe materace do przyczepy kempingowej nie będą miały takich cech jak materace “pełnowymiarowe”, to nadal zachowują one prozdrowotne właściwości. Pianka termoelastyczna w materacu Hilding Alt i materacu posłaniowym marki Janpol dopasuje sie do kształtu i wagi ciała, zapewniając przyjemne uczucie otulenia. Sprężysta pianka w materacu Hilding Bass i lateksowym marki Janpol zapewni z kolei mocniejsze podparcie. Możesz też zdecydować się na chłodzące materace do busa, czy kampera - materac Hilding Tenor zbudowany jest z nowatorskiej pianki Flo Foam, która zapewnia antyalergiczne środowisku snu i świetną przewiewność wkładu materaca.

Jak widzisz, wybór materacy jest bardzo szeroki. W zależności od przestrzeni w Twoim kamperze czy przyczepie kempingowej, możesz wybierać spośród klasycznych materacy i modeli nawierzchniowych. Aby dobrze się wyspać w czasie urlopu dopasuj materac do kampera do Twojej wagi i wzrostu. Korzystając z tego, że na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych twardościach i właściwościach wybierz taki model, który pozwoli Ci na spokojny sen.

Napisz do nas na czacie lub zadzwoń na infolinię, a pomożemy Ci dobrać odpowiedni materac.