Materac na wymiar to rozwiązanie, które pozwala dopasować materac do Twoich oczekiwań, wygody czy wielkości sypialni. Zobacz, jak w prosty sposób możesz kupić materace na zamówienie, a my zajmiemy się wszystkimi formalnościami.

SPIS TREŚCI:

  1. Materace – niestandardowe wymiary
  2. Materac na zamówienie – kiedy warto się na niego zdecydować?
  3. Materac na wymiar – w jaki sposób go zamówić?

Co to jest niestandardowy rozmiar materaca? Jakie są minimalne i maksymalne rozmiary, które można zamówić? Z jakich modeli materacy mogę zamówić rozmiar niestandardowy? Wszystko wyjaśniamy w tym artykule. Zobacz, jak w prosty sposób możesz dopasować materac do Twojej sypialni, a nie sypialnię do standardowo dostępnych materacy.

Materace – niestandardowe wymiary

Materac na wymiar, czyli materac o rozmiarze niestandardowym, to taki model, którego długości i szerokości producent nie zawarł w standardowym cenniku. Przy bardzo wielu modelach materacy może się wydawać, że poszukiwany przez Ciebie rozmiar materaca nie jest dostępny, podczas gdy możesz go jak najbardziej zamówić. Po prostu nie jest ujęty w standardowych informacjach o produkcie. W SypialniPlus możesz bez problemu wybrane materace.

Wymiary niestandardowe materaca nie są jednak dostępne, z przyczyn technicznych, dla wszystkich marek i modeli materacy. Dlatego zachęcamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami przez czat lub infolinię. Konsultanci szybko sprawdzą, czy możesz zamówić dany materac w poszukiwanym rozmiarze. Zwróć na przykład uwagę, że materac Foram Royal Brilliant w rozmiarze 100x200 możesz zamówić, ale jako rozmiar niestandardowy. Z kolei SleepMed Hybrid Supreme w tym samym rozmiarze dostępny jest od ręki, nie jako materac na zamówienie, a model standardowy.

Najczęściej zamawiane materace na wymiar mają długość skróconą do 190 cm (ze względu np. na ograniczoną przestrzeń w sypialni) lub też są dłuższe niż standardowe 200 cm. To rozwiązanie idealne dla osób o wyższym wzroście. Maksymalne wymiary materacy na wymiar to 200 cm szerokości i 220 cm długości. Minimalny rozmiar materaca na zamówienie to 70 cm szerokości i 160 cm długości.

Zobacz również: Wymiary materacy. Jak dopasować materac do łóżka?

materace-na-wymiar

Materac na zamówienie – kiedy warto się na niego zdecydować?

Jest kilka sytuacji, w których warto rozważyć, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie właśnie materac na wymiar. Przede wszystkim wyższe osoby mogą standardowe modele o długości do 200 cm uznać za zbyt krótkie materace. Nietypowe wymiary materaca możesz dopasować właśnie do Twojego wzrostu. Najczęściej producenci umożliwiają wydłużenie materaca do 220 cm, co zdecydowanie poprawi komfort snu wysokich osób.

Kolejną grupą, dla której dobrym pomysłem mogą być materace na zamówienie, są rodzice małych dzieci i właściciele zwierząt. W ich przypadku często okazuje się, że mają zbyt wąskie materace. Wymiary niestandardowe i zwiększenie szerokości materaca pozwoli łatwiej pomieścić się razem z dziećmi, czy z psem na łóżku.

Z kolei zwężanie materaca to często stosowane rozwiązanie, gdy mamy wąską sypialnię lub gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca i każde 10 cm jest na wagę złota. Krótszy materac na zamówienie to też pomysł na dopasowanie materaca dla dziecka do łóżka, które już zostało zakupione, a nie pasuje do niego upatrzony model materaca.

Materace na wymiar to także rozwiązanie dla osób, które posiadają łóżko o nietypowych rozmiarach, na przykład zabytkowy model łóżka. Bez względu jednak na dokładne przyczyny, dla których interesują Cię materace na wymiar, pamiętaj, że wiele modeli materacy, które widzisz w naszym sklepie internetowym, możesz zamówić w rozmiarach niestandardowych. Jak to zrobić?

Przeczytaj także: Materace ortopedyczne – ranking najlepszych produktów

materac-na-zamowienie

Materac na wymiar – w jaki sposób go zamówić?

Masz upatrzony model materaca i chcesz zamówić materac na wymiar? Napisz do nas na czacie lub wyślij maila. Możesz też zadzwonić na naszą infolinię. Nasi sprzedawcy skontaktują się w Twoim imieniu z producentem i dopną wszelkie formalności.

Jacy producenci oferują niestandardowe materace? Nietypowe wymiary dostępne są dla wszystkich modeli materacy Foam Royal. Materace na zamówienie oferuje też szwedzka marka, produkująca materace Hilding. Tutaj dostępne są modele Hilding Melody, Hilding Rumba, Hilding Makarena, Hilding Dance, Hilding Electro, Hilding Bass, Hilding Tenor, Hilding Step Hilding Breakdance. Jeżeli szukasz wysokiej klasy produktu, ale w grę wchodzą tylko materace na wymiar, sprawdź ofertę materacy Halsa – one również dostępne są w niestandardowych wymiarach. 

O czym warto pamiętać, decydując się na materac na wymiar? Przede wszystkim miej na uwadze, że czas oczekiwania będzie dłuższy, ponieważ produkcja materacy na wymiar wymaga przestawienia parku maszynowego na produkcję niewymiarową. Zazwyczaj czas realizacji zamówień niestandardowych oscyluje w przedziale 6-8 tygodni. Oprócz tego, jeżeli kupujesz materac na zamówienie do łóżka, które już posiadasz, zwróć uwagę, by dokładnie je zmierzyć. Jeżeli dopiero przymierzasz się do zakupu łóżka, pamiętaj, że w naszym sklepie kupisz też łóżka na wymiar.

Sprawdź koniecznie: Łóżko tapicerowane na wymiar

Zastanawiasz się, jaki rozmiar materaca na wymiar wybrać? Napisz do nas lub zadzwoń, pomożemy Ci dobrać model najlepiej pasujący do Twoich oczekiwań, sypialni i budżetu. Zobacz też ofertę naszego sklepu SypialniaPlus.