Czy poduszka rogal lub klasyczna poduszka turystyczna to zbędny dodatek, zajmujący miejsce w bagażu, czy też obowiązkowe wyposażenie każdego podróżnika?

SPIS TREŚCI

  1. Poduszki turystyczne - długa podróż nie musi być męcząca
  2. Poduszki podróżne klasyczne - komfort w zmniejszonym rozmiarze
  3. Warto wybrać poduszkę pod kark z pianki termoelastycznej
  4. Poduszka rogal - do samolotu, samochodu, dla dzieci i dorosłych
  5. Poduszka podróżna dmuchana, czy piankowa?
  6. Jaką poduszkę można wziąć do samolotu?

Poduszki turystyczne i poduszki pod kark, czy to tylko kolejny gadżet, który zajmie miejsce w plecaku lub walizce? A może jest to dobry sposób na zabranie ze sobą domowych wygód, do których jesteśmy przyzwyczajeni? Dzisiaj rozwiejemy Twoje wątpliwości i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy poduszki podróżne są naprawdę potrzebne.

Poduszki turystyczne - długa podróż nie musi być męcząca

Bluza złożona w kostkę, zrolowany ręcznik, ręka wsparta między fotel a okno, czy ramię osoby siedzącej obok - każdy z nas doskonale zna dziesiątki sposobów, którymi próbował znaleźć wygodne oparcie dla głowy w czasie podróży. I choć na krótką chwilę któraś z tych metod pozwalała się zdrzemnąć, to pewnie wszyscy się zgodzimy, że nie jest to wygodny sposób na podróżowanie. 

Na szczęście te czasy minęły. Teraz możesz z łatwością nie tylko zadbać o wygodę, ale też dobrać rozwiązanie pasujące do Twoich wymagań, tego ile bagażu możesz ze sobą zabrać, czy też do sposobu podróżowania. 

Zobacz naszą pełną ofertę poduszek turystycznych

Rynek oferuje duży wybór różnych rodzajów i rozmiarów poduszek podróżnych w bardzo szerokim przedziale cenowym. Sklepy ze sprzętem outodoorowym mają praktyczne rozwiązania dla wędrujących z plecakiem i biwakujących w namiotach. 

W naszym sklepie znajdziesz natomiast poduszki turystyczne i poduszki pod kark dla osób, które szukają wygody w czasie wycieczek samochodowych, częstych biznesowych wyjazdach, czy też potrzebują poduszki do samolotu lub autokaru.  I nie musisz martwić się, czy taka poduszka podróżna lub poduszka zagłówek zmieści się do bagażu. Bo tak, ze względu na swoje “podręczne” rozmiary powinna się zmieścić bez problemu. Jaką więc poduszkę turystyczną wybrać?

Poduszka turystyczna klasyczna daje wygodne oparcie w czasie snu

Poduszki podróżne klasyczne - komfort w zmniejszonym rozmiarze

Poduszki turystyczne w kształcie prostokąta z wypełnieniem z pianki termoelastycznej są popularnym wyborem wśród podróżujących. Różnią się od tradycyjnych poduszek swoim mniejszym rozmiarem, co czyni je bardziej praktycznymi i łatwymi do spakowania, także do bagażu podręcznego. Pomimo mniejszych rozmiarów, poduszki turystyczne zapewniają dobre podparcie głowy i znacznie większy komfort niż próba spania na samym materacu czy na złożonym ubraniu.

Poduszki turystyczne piankowe są lekkie, łatwe do złożenia i zajmują minimalną przestrzeń w bagażu. Dzięki wypełnieniu z pianki termoelastycznej poduszki te zapewniają odpowiednie wsparcie dla głowy i szyi, co przekłada się na zdrowy i spokojny sen nawet podczas długich podróży.

Małe poduszki turystyczne to namiastka domowych wygód. Przydają się zarówno w trasie jak i już na miejscu docelowym. Dla pełnej wygody warto wybierać modele z pianki termoelastycznej, jak np. poduszka Senpuro Travel.

Poduszka pod kark z pianki termoelastycznej to najlepszy wybór

Pianka termoelastyczna to materiał, który zapewnia wygodę i warunki do spokojnego relaksu. Poduszki z tym wypełnieniem dostosowują się do Twojego ciała, delikatnie je otulając i wypełniając naturalne krzywizny kręgosłupa. Często można spotkać się z określeniem, że spanie na takiej poduszce to jak unoszenie się na wodzie. Ale czy to tylko chwyt marketingowy? Otóż nie! Badania pokazują, że poduszki podróżne z pianki termoelastycznej zapewniają optymalne podparcie dla szyi i głowy, zmniejszając ryzyko bólu i sztywności po długiej podróży.

Zarówno jako poduszka do samolotu, ale też jeśli podróżujesz pociągiem czy samochodem, poduszka podróżna z pianki termoelastycznej może stać się Twoim niezastąpionym towarzyszem. Mała i poręczna, możesz ją spakować w swoją torbę podróżną i zabrać ze sobą wszędzie, gdziekolwiek się wybierasz. Nie musisz polegać na często niewygodnych poduszkach hotelowych, które bywają za twarde, za miękkie, a czasem po prostu niehigieniczne. W podróży zasługujesz na wygodę i warunki do pełnego relaksu, a poduszka pod kark z pianki termoelastycznej dostarczy Ci go w pełni.

Poduszka podróżna - sprawdź naszą ofertę

Poduszka rogal - do samolotu, samochodu, dla dzieci i dorosłych

Innym popularnym rodzajem poduszki turystycznej jest poduszka zagłówek czyli poduszka pod kark w kształcie rogala, zaprojektowana specjalnie dla osób potrzebujących wsparcia dla szyi i karku. Te ergonomiczne poduszki doskonale sprawdzają się podczas podróży samolotem, pociągiem lub jako poduszki pod szyję do samochodu, gdzie często konieczne jest siedzenie w niewygodnej pozycji przez dłuższy czas.

Poduszki w kształcie rogala pod kark są zazwyczaj wykonane z miękkiego i elastycznego materiału, który zapewnia odpowiednie podparcie dla szyi. Specjalnie wyprofilowany kształt pozwala zachować stabilność głowy podczas snu w siedzącej pozycji. Ergonomiczny profil poduszki sprawia, że głowa nie opada w czasie snu, co przyczynia się do redukcji bólu i napięcia mięśniowego. Ponadto, poduszki te są zwykle łatwe do czyszczenia - pokrowce zwykle można zdjąć i uprać w pralce.

Poduszka Janpol Rogal Podróżny - sprawdź szczegóły

Poduszka podróżna dmuchana, czy piankowa?

Jakkolwiek technologia poszła zdecydowanie naprzód i sklepy turystyczne posiadają dobrej jakości, przyjemne w dotyku poduszki dmuchane, to w zestawieniu z klasycznymi, piankowymi modelami, zalety zdecydowanie przeważają na stronę tych drugich. Są przyjemniejsze w dotyku i lepiej dopasowują się do kształtu ciała.

Nie ma tak naprawdę znaczenia, że poduszka podróżna ma służyć tylko przez krótki czas, ponieważ każda podróż jest wymagająca dla Twojego kręgosłupa. Wyprostowana pozycja wymusza ciągłe napięcie mięśni karku, a jeśli spróbujesz się zdrzemnąć w czasie podróży, głowa nienaturalnie się przechyla, rozciągając nadmiernie niektóre mięśnie i kurcząc inne. Stąd tak częsta sztywność szyi i bóle głowy i karku po podróży. I stąd też istotna rola jaką pełni dobra poduszka zagłówek. O ile więc nie ogranicza Cię wymuszona bardzo mała ilość bagażu, warto postawić na poduszki z pianki.

Jaką poduszkę można wziąć do samolotu?

Może to być klasyczna, mniejsza poduszka turystyczna, może to być poduszka-zagłówek, ale też i poduszka normalnych rozmiarów. Jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsca i często wyprostowaną pozycję snu, u większości osób najlepiej sprawdzają się poduszki w kształcie rogala.

Warto zwrócić uwagę na poduszkę Janpol Rogal Podróżny - wypełniona jest pianką termoelastyczną i posiada w zestawie przyjemny w dotyku pokrowiec z siatki 3D, który poprawia wentylację wkładu. Dzięki temu poduszka na dłużej zachowa świeżość. Pokrowiec można zdjąć i uprać w pralce.

Poduszki podróżne są praktyczne i wygodne. Dają Ci możliwość cieszenia się wygodnym snem w podróży, zapewniając odpowiednie podparcie dla szyi i głowy. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym podróżnikiem, czy okazjonalnym wędrowcem, poduszka turystyczna może okazać się niezastąpionym towarzyszem na Twojej drodze.