Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

13 salonów
stacjonarnych

Czy wiesz, że dobór odpowiedniego materaca do wagi ciała jest kluczowy, nie tylko ze względu na Twoją wygodę, ale też i zdrowie kręgosłupa? Sprawdź, jak dobrać materac dla puszystych.

SPIS TREŚCI

  1. Jaki powinien być materac dla osoby powyżej 100 kg?
  2. Jaki materac dla ciężkiej osoby? Twardość
  3. Jaki rozmiar materaca dla puszystych?
  4. Materac dla ciężkiej osoby – piankowy, sprężynowy czy hybrydowy?
  5. Jaki materac dla osoby powyżej 100 kg? Nasze rekomendacje

Jaki powinien być materac dla puszystych osób? Wybór odpowiedniego modelu wcale nie musi być trudny. Należy wziąć pod uwagę kilka konkretnych czynników, by dopasować materac, który zapewni nie tylko zdrowe podparcie ciała, ale też i komfort, jakiego oczekujemy. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez kolejne kroki, które pozwolą znaleźć najodpowiedniejszy dla Ciebie model – zaczynając od wyboru odpowiedniej twardości, przez rodzaj podparcia, jakiego szukasz, po rozmiar materaca i jego wysokość.

Jaki powinien być materac dla osoby powyżej 100 kg?

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla osoby powyżej 100 kg? Odpowiednio dobrany materac powinien zapewniać osobie o wyższej wadze solidne podparcie całego ciała, dobre wyprofilowanie sylwetki i – co równie ważne – indywidualne poczucie komfortu. Wymienione wyżej cechy materaca są uniwersalne i bierzemy je pod uwagę przy wyborze modelu dla każdego użytkownika bez względu na wagę. Jednak w przypadku osób o masie powyżej 100 kg musimy zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki, jak np. wysokość materaca.

Jak dobrać materac do wagi?

Gdy szukamy materaca dla osoby dorosłej, zawsze bierzemy pod uwagę trzy główne czynniki: wagę, wzrost i osobiste preferencje co do odczucia twardości materaca. Zatem masa ma decydujący wpływ na to, spośród których modeli materacy będziemy wybierać ten odpowiedni dla konkretnej osoby. To od wagi naszego ciała zależy bowiem, jak zareagują kolejne warstwy materaca i jakie zapewni on podparcie. Zbyt miękki materac, niedopasowany do wagi użytkownika, sprawi, że ciało będzie się zapadać, przez co nie pozwolimy mięśniom na pełną regenerację. Przesada w drugą stronę, czyli wybór zbyt twardego materaca, przełoży się na odczucie ucisku i wyraźny dyskomfort.

Jaki materac dla ciężkiej osoby? Twardość

Wybór materaca dla osoby o wyższej wadze zostanie zawężony do modeli twardszych i bardzo twardych, czyli wg popularnej skali twardości nadawanej przez producentów materacy będzie to poziom H3 i H4. Pamiętajmy jednak, że nie można się zapędzić zbyt daleko w żadną ze stron. Więcej o skali twardości materaca przeczytasz >> tutaj.

Zbyt miękki materac sprawi, że dana osoba od razu się zapadnie i w szkodliwy dla zdrowia sposób wyprofiluje sylwetkę. Z drugiej strony zbyt twardy materac będzie tylko bolesnym doświadczeniem, ponieważ zbyt mocno uciska ciało, uniemożliwiając prawidłową regenerację mięśni.

Pamiętaj zatem, że tak samo, jak przy wyborze materaca dla każdej innej osoby, tak i w tym przypadku musisz brać pod uwagę parametry materaca. Równie ważnym czynnikiem będzie także instynktowne poczucie komfortu, czyli – mówiąc wprost – czy jest Ci wygodnie na tym konkretnym materacu. Jak możesz to ocenić, jeśli kupujesz materaca przez Internet? W naszym sklepie internetowym masz możliwość testowania materaca w najbardziej komfortowych warunkach, czyli w domu i to aż przez 20 nocy. >>Sprawdź szczegóły promocji.

Przeczytaj również: Jak dobrać twardość materaca?

Jaki rozmiar materaca dla puszystych?

Z pewnością materac dla osób puszystych powinien być raczej wyższy lub sztywniejszy, aby odpowiednio reagować na mocniejszy nacisk. Wysokość 21 cm to absolutne minimum, ale przy takiej wysokości bierzmy pod uwagę modele z solidną, wysokoelastyczną bazą, która odpowiednio podeprze ciało przy względnie niskiej grubości warstw.

Materac dla ciężkiej osoby – piankowy, sprężynowy czy hybrydowy?

Dzięki dostępnym na rynku innowacyjnym rozwiązaniom masz dość szeroki wybór materacy odpowiednich dla osób o wyższej wadze. Powinieneś brać pod uwagę tylko modele wysokiej jakości, które gwarantują, że nawet przez kilkanaście lat wkład materaca nie ulegnie odkształceniu. W składzie takiego materaca mogą być zarówno pianki wysokoelastyczne (HR), termoelastyczne, sprężyny czy naturalne komponenty jak np. w materacach marki Halsa. Zwróć też uwagę na pokrowiec, który powinien być cienki i rozciągliwy lub pikowany i sztywny.

Poniżej prezentujemy listę materacy piankowych i sprężynowych, które polecamy osobom z wyższą wagą, a >>tutaj znajdziesz konkretne odpowiedzi na pytanie, jaki materac dla ciężkiej osoby wybrać. W artykule prezentujemy dokładne recenzje konkretnych modeli materacy, które z pełnym przekonaniem może brać pod uwagę ta grupa użytkowników.

Materac dla osoby o wadze powyżej 100 kg wybieramy dokładnie tak samo, jak materac dla każdego innego użytkownika: dla osób drobnych, czy np. dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem. Zwróć uwagę na produkty przeznaczone dla osób puszystych i zdecyduj, jakiego rodzaju podparcia oczekujesz. By zapewnić sobie spokojny sen i dobrą inwestycję na lata, wybierz produkt, który ma gwarancję 10 czy nawet 15 lat.

Jaki materac dla osoby powyżej 100 kg? Nasze rekomendacje

Każdy z poniższych modeli przystosowany jest dla osób o wadze powyżej 100kg. Od Twoich indywidualnych preferencji zależy, czy wybór padnie na model zapewniający mocne podparcie i świetne wyprofilowanie, czy też wybierzesz materac, który do tego dołoży też uczucie lekkiego otulenia.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki materac dla puszystych wybrać – napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie doradzimy Ci i pomożemy w wyborze. Pamiętaj też, że w naszym sklepie internetowym masz nie tylko gwarancję najniższej ceny i możliwość zakupu w ratach 0%, ale też wiele modeli materacy, które możesz testować w domu przez 20 nocy.