Czy wiesz, że dobór odpowiedniego materaca do wagi ciała jest kluczowy, nie tylko ze względu na Twoją wygodę, ale też i zdrowie kręgosłupa? Sprawdź, jak dobrać materac dla osób o wyższej wadze ciała.

SPIS TREŚCI:

  1. Jaki powinien być materac dla osoby powyżej 100 kg?
  2. Jaki materac dla ciężkiej osoby? Twardość
  3. Jaki rozmiar materaca dla puszystych?
  4. Materac dla ciężkiej osoby – piankowy, sprężynowy czy hybrydowy?
  5. Jaki materac dla osoby powyżej 100 kg? Nasze rekomendacje

Jaki powinien być materac dla osoby powyżej 100 kg?

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla osoby powyżej 100 kg? Odpowiednio dobrany materac powinien zapewniać osobie o wyższej wadze solidne podparcie całego ciała, dobre wyprofilowanie sylwetki i – co równie ważne – indywidualne poczucie komfortu. Wymienione wyżej cechy materaca są uniwersalne i bierzemy je pod uwagę przy wyborze modelu dla każdego użytkownika bez względu na wagę. Jednak w przypadku osób o wadze powyżej 100 kg musimy zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki, jak np. wysokość materaca.

Jak dobrać materac do wagi?

Gdy szukamy materaca dla osoby dorosłej, zawsze bierzemy pod uwagę trzy główne czynniki: wagę, wzrost i osobiste preferencje co do odczucia twardości materaca. Zatem ciężar ciała ma decydujący wpływ na to, spośród których modeli materacy będziemy wybierać ten odpowiedni dla konkretnej osoby. To od wagi naszego ciała zależy bowiem, jak zareagują kolejne warstwy materaca i jakie zapewni on podparcie.

Zbyt miękki materac, niedopasowany do wagi użytkownika, sprawi, że ciało będzie się zapadać, przez co nie pozwolimy mięśniom na pełną regenerację. Przesada w drugą stronę, czyli wybór zbyt twardego materaca, przełoży się na odczucie ucisku i wyraźny dyskomfort.

Wybierz wygodny i prozdrowotny materac dla cięższej osoby

Damskie dłonie naciskają na materac, testując jego twardość

Jaki materac dla ciężkiej osoby? Twardość

Wybór materaca dla osoby o wyższej wadze zostanie zawężony do modeli twardszych i bardzo twardych, czyli wg popularnej skali twardości nadawanej przez producentów materacy będzie to mógł być materac twardy H3 i materac bardzo twardy H4. Pamiętajmy jednak, że nie można się zapędzić zbyt daleko w żadną ze stron. Więcej o skali twardości materaca przeczytasz w artykule Skala twardości materaca - co oznacza H?.

Zbyt miękki materac sprawi, że dana osoba od razu się zapadnie i w szkodliwy dla zdrowia sposób wyprofiluje sylwetkę. Z drugiej strony zbyt twardy materac będzie tylko bolesnym doświadczeniem, ponieważ zbyt mocno uciska ciało, uniemożliwiając prawidłową regenerację mięśni.

Pamiętaj zatem, że tak samo, jak przy wyborze materaca dla każdej innej osoby, tak i w tym przypadku musisz brać pod uwagę parametry materaca. Równie ważnym czynnikiem będzie także instynktowne poczucie komfortu, czyli – mówiąc wprost – czy jest Ci wygodnie na tym konkretnym materacu. Jak możesz to ocenić, jeśli kupujesz materaca przez Internet? W naszym sklepie internetowym masz możliwość testowania materaca w najbardziej komfortowych warunkach, czyli w domu i to aż przez 30 nocy.

Przeczytaj również: Jak dobrać twardość materaca?

Jaki rozmiar materaca dla osób o wyższej wadze?

Z pewnością materac dla osób o wadze powyżej 100 kg powinien być raczej wyższy lub sztywniejszy, aby odpowiednio reagować na mocniejszy nacisk. Wysokość 21 cm to absolutne minimum, ale przy takiej wysokości bierzmy pod uwagę modele z solidną, wysokoelastyczną bazą, która odpowiednio podeprze ciało przy względnie niskiej grubości warstw.

Materac dla ciężkiej osoby – piankowy, sprężynowy czy hybrydowy?

Dzięki dostępnym na rynku innowacyjnym rozwiązaniom masz dość szeroki wybór materacy odpowiednich dla osób o wyższej wadze. Powinieneś brać pod uwagę tylko modele wysokiej jakości, które gwarantują, że nawet przez kilkanaście lat wkład materaca nie ulegnie odkształceniu. W składzie takiego materaca mogą być zarówno pianki wysokoelastyczne (HR), termoelastyczne, sprężyny czy naturalne komponenty jak np. materace marki Hilding. Zwróć też uwagę na pokrowiec, który powinien być cienki i rozciągliwy lub pikowany i sztywny.

Na końcu artykułu znajdziesz zaprezentowane materace piankowe i sprężynowe, które polecamy osobom z wyższą wagą.

Jeśli interesuje Cię ranking najlepszych modeli z tej kategorii, sprawdź nasz artykuł: Materac dla osób o wadze powyżej 100 kg - rekomendacje. Znajdziesz w nim konkretne odpowiedzi na pytanie, jaki materac dla ciężkiej osoby wybrać. Prezentujemy tam dokładne recenzje konkretnych modeli materacy, które z pełnym przekonaniem może brać pod uwagę ta grupa użytkowników.

Materac dla osoby o wadze powyżej 100 kg wybieramy dokładnie tak samo, jak materac dla każdego innego użytkownika: dla osób drobnych, czy np. dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem. Zwróć uwagę na produkty dedykowane osobom o wyższej wadze ciała i zdecyduj, jakiego rodzaju podparcia oczekujesz. By zapewnić sobie spokojny sen i dobrą inwestycję na lata, wybierz produkt, który ma gwarancję 10 czy nawet 15 lat.

Baner polecający artykuł o rekomendowanych modelach materacy dla osób o wyższej wadze

Jaki materac dla osoby powyżej 100 kg? Nasze rekomendacje

Każdy z poniższych modeli przystosowany jest dla osób o wadze powyżej 100kg. Od Twoich indywidualnych preferencji zależy, czy wybór padnie na model zapewniający mocne podparcie i świetne wyprofilowanie, czy też wybierzesz materac, który do tego dołoży też uczucie lekkiego otulenia.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki materac dla puszystych wybrać – napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie doradzimy Ci i pomożemy w wyborze. Pamiętaj też, że w naszym sklepie internetowym nie tylko kupujesz z gwarancją najniższej ceny, ale możesz też skorzystać z rat 0%, a wiele modeli materacy objętych jest promocją "Testuj materac 30 nocy".