Materac Rock & Roll - dla kogo i dlaczego może być dobrym rozwiązaniem? Czy to materac młodzieżowy, czy może sprawdzi się też w przypadku dorosłych? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  1. Materac Hilding Rock & Roll - dla kogo?
  2. Cechy materaca Rock & Roll
  3. Materac Hilding Rock & Roll - krótka charakterystyka
  4. Hilding Rock & Roll - opinie klientów

Materac Hilding Rock & Roll - dla kogo?

Hilding to szwedzka marka, specjalizująca się w produkcji bardzo dobrej jakości materacy i poduszek. Większość spośród materacy tej marki objętych jest 15-letnią gwarancją, a liczne modele posiadają też certyfikat wyrobu medycznego, co potwierdza ich ponadprzeciętną jakość.

W ofercie tej marki znajdziesz kilka materacy piankowych, w tym m.in. termoelastyczny materac Salsa, czy lateksowy materac Melody.

W naszej recenzji skupimy się na materacu Hilding Rock & Roll - piankowym, wysokoelastycznym materacu, który jest odpowiedni zarówno dla młodzieży, jak i dla osób dorosłych.

Rock & Roll zbudowany jest na bazie dwóch pianek wysokoelastycznych o różnej twardości. Dzięki temu materac jest dwustronny i można dopasować twardość materaca do własnego poczucia wygody. To też sprawia, że jest dobrym materacem dla nastolatków - kiedy dziecko podrośnie można przekręcić materac na drugą, twardszą stronę. 

Hilding Rock & Roll to materac sprężysty, elastyczny, ale przy tym dobrze tłumiący drgania. Z tych względów można go polecić parom, którym zależy na tym, żeby materac nie podskakiwał pod wpływem ruchów osoby śpiącej obok.

Przyjrzyjmy się teraz jak wypada ten model materaca w kluczowych kryteriach, takich jak nieprzenoszenie drgań, punktowa reakcja na nacisk, termoregulacja, czy higiena snu. Poznaj lepiej krótką charakterystykę Hilding Rock & Roll. Opinie klientów mogą też być dla Ciebie pewnym wyznacznikiem - znajdziesz je na końcu artykułu.

Właściwości materaca Hilding Rock & Roll

Cechy materaca Rock & Roll

Nieprzenoszenie drgań

Izolacja ruchu w materacu odnosi się do tego, jak dobrze zapobiega on przenoszeniu ruchu z jednego obszaru na drugi. Materace piankowe są często wybierane przez pary, dla których priorytetem jest izolacja ruchu i które chcą zminimalizować zakłócenia snu.

Materac Hilding Rock & Roll zapewnia świetną izolację ruchu. Sprężyste pianki wysokoelastyczne zostały zaprojektowane tak, aby śpiący nie przeszkadzali sobie nawzajem podczas zmiany pozycji lub wstawania z łóżka.

Punktowa reakcja na nacisk

Punktowa reakcja na nacisk umożliwia proporcjonalne do siły obciążenia uginanie się wkładu, dzięki czemu ciało jest podparte w naturalnych krzywiznach. Materac Hilding Rock & Roll bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając równomierne podparcie szyi, głowy, ramion i pleców w odcinku lędźwiowym.

Osoby o wadze między 60 a 100 kg prawdopodobnie przekonają się, że ten materac przyjemnie odciąża kręgosłup, gwarantując wystarczające wsparcie, aby zapewnić śpiącym równą powierzchnię. Osoby cięższe i te, które śpią na brzuchu, mogą preferować twardsze modele, aby zapobiec zbytniemu zapadaniu się środkowej części ciała w materac. Sprawdź np. materac Hilding Pasodoble.

Termoregulacja

Wiele materacy jest wykonanych z materiałów, które umożliwiają lepszy przepływ powietrza. Niektóre modele odprowadzają również bardzo sprawnie wilgoć z wnętrza materaca, zapewniając chłód śpiącym i higieniczne środowisko snu.

Materac Hilding Rock & Roll dostępny jest w dwóch pokrowcach do wyboru. Pokrowiec Tencel uszyty jest z nowoczesnych włókien wiskozowych. Doskonale kontroluje poziom wilgotności materaca, absorbując jej nadmiar bezpośrednio ze skóry śpiącej osoby. Włókna Tencel nie podrażniają i w naturalny sposób zapobiegają rozwojowi bakterii. W rezultacie materac Rock & Roll zapewnia bardziej higieniczne środowisko snu niż podobne materace piankowe dostępne na rynku w pokrowcach z poliestru.

Dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca Rock & Roll wspiera otwartokomórkowa struktura pianek. Jednak przy nadmiernej potliwości może się okazać lepszym rozwiązaniem postawienie na materac sprężynowy: kieszeniowy, multipocket lub model hybrydowy. Tutaj polecić możemy materac SleepMed Hybrid Premium.

Łatwość zmiany pozycji

W tym aspekcie materac Hilding Rock & Roll oceniamy dobrze. Pianki wysokoelastyczne są sprężyste i nie zapadają się nadmiernie pod wpływem obciążenia. Do tego, dzięki wysokiej elastyczności, szybko wracają do pierwotnego kształtu. Szczególnie twardsza strona ułatwia poruszanie się na materacu.

Kup teraz materac Hilding Rock & Roll z gwarancją najniższej ceny

Materac Hilding Rock & Roll - krótka charakterystyka

Materac Hilding Rock & Roll to materac piankowy, o wysokości 21 cm. Dostępny jest w jednym z dwóch pokrowców do wyboru: Italiano i Tencel. Oba pokrowce wyposażone są w zamki rozdzielcze. Dzięki temu można je z łatwością zdjąć z materaca i uprać w pralce.

Wkład materaca tworzą dwie, profilowane w 7 stref twardości pianki wysokoelastyczne. Pianki w materacach marki Hilding wyróżniają się otwartokomórkową strukturą. W ten sposób w materacu zachodzi swobodna wymiana powietrza i nie gromadzi się wilgoć.

Pianki HR w materacu Rock & Roll mają zróżnicowaną twardość. Jedna strona materaca zapewnia mocniejsze podparcie, odpowiednie dla osób, które ważą ok. 80-100 kg i dla lżejszych osób, które wolą twardsze materace.

Hilding Rock & Roll - opinie klientów

Jakie opinie zbiera materac Hilding Rock & Roll? Wiele osób podkreśla jakość i wytrzymałość tego materaca. Zwracają uwagę na praktyczną dwustronność, dzięki czemu można lepiej dopasować materac do własnych potrzeb.
Poniżej fragment jeszcze innych opinii naszych klientów o materacu Hilding Rock & Roll.

Opinie klientów o materacu Hilding Rock&Roll