Rozmiary poduszek - nie ma ich tak wiele, ale warto wiedzieć dla kogo dedykowany jest jaki rozmiar. Szukasz poduszki dla dziecka, czy dla osoby dorosłej? Sprawdź jakie są wymiary poduszki do spania dla konkretnych typów użytkowników.

SPIS TREŚCI:

  1. Rozmiary poduszek - dlaczego mają znaczenie?
  2. Jakie są wymiary poduszek?
  3. Jaki rozmiar poduszki do spania wybrać?

Z tego materiału dowiesz się czy wybór odpowiedniego wymiaru poduszki ma znaczenie. Sprawdzisz też jaki jest standardowy rozmiar poduszki dla konkretnych typów użytkowników. Wymiary te pomogą Ci zdecydować, czy dany model poduszki jest dla Ciebie odpowiedni - podpowiemy Ci też jak dobrać najlepszy rozmiar i co należy wziąć pod uwagę przy wyborze wygodnej poduszki do spania.

Rozmiary poduszek - dlaczego mają znaczenie?

Poduszka często jest nazywana przedłużeniem materaca. Niestety, chociaż dużą wagę przywiązujemy do wyboru materaca, często decyzję co do zmiany poduszki podejmujemy mniej rozważnie. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób śpi na poduszkach niedopasowanych do ich wagi, wzrostu ani do materaca, na którym odpoczywają. Tymczasem poduszka ma ogromne znaczenie dla zdrowia naszego kręgosłupa. Z powodzeniem może wspierać rehabilitację wad postawy, ale też, źle dopasowana, przysporzy wielu dolegliwości.

Więcej na ten temat piszemy w artykule Jaka poduszka do spania będzie najlepsza.

Jakie są wymiary poduszek?

Czy istnieje uniwersalna poduszka? Wymiary, które są produkowane przez czołowych producentów poduszek i zaczynają się na niewielkich, płaskich jaśkach, a kończą na puszystych, dużych poduchach puchowych sugerują, że nie. I słusznie. Nie ma bowiem jednej, najlepszej poduszki. Z bardzo prostej przyczyny: każdy z nas jest inny. Różnimy się nie tylko wagą i wzrostem, ale i sylwetką. Część z nas ma szerokie ramiona, przy których sprawdzą się wyższe poduszki do spania na boku. Inni z kolei mają drobną budowę ciała i dla nich będą odpowiedniejsze mniejsze poduszki. Najpopularniejsze i można powiedzieć, że standardowe wymiary poduszek to niewątpliwie: 40x70, 50x70 i 70x80cm. Do tego dochodzą też jaśki 40x40cm.

Rozmiary poduszek

Jaki rozmiar poduszki do spania wybrać?

Poniżej prezentujemy listę najczęściej wybieranych poduszek dla młodzieży, kobiet i mężczyzn. Pamiętaj jednak, że nie ma "złotego środka" - wybór odpowiedniej dla Ciebie poduszki zależy od kilku ważnych czynników. Decydujące znaczenie ma wzrost, waga, budowa ciała, kwestie zdrowotne, a do tego jeszcze materac, na którym śpisz. Wszystko to zadecyduje o tym, jaki standardowy rozmiar poduszki będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Dlatego zawsze podkreślamy, że warto przed zakupem skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta - pomożemy Ci dobrać poduszkę biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze zmienne.

Dla nastolatków najczęściej z naszej oferty wybierana jest poduszka Velfont Viscosoft. To poduszka termoelastyczna z aktywnym węglem, dostępna w podwójnym pokrowcu. Wspaniale dopasowuje się do kształtu ciała, a przy tym zapewnia wyjątkowo higieniczne warunki snu. To zdecydowanie prozdrowotna i bardzo praktyczna poduszka. Wymiary poduszki: 40x70.

Dla osób o drobniejszej budowie ciała bardzo dobrze sprawdzają się poduszki: Senpuro Supernova, Velfont ViscosoftSenpuro Prince i Senpuro Baby. Są to poduszki termoelastyczne, niższe, które sprawią, że głowa i ramiona będą ułożone w pozycji neutralnej. Wymiary poduszek: 40x70, 54x40, 40x60.

Dla osób mocniej zbudowanych polecamy poduszki wyższe. Oczywiście jak zawsze decydujące znaczenie będzie miała nie tylko budowa ciała użytkownika, ale też i materac, na którym śpi. Jeżeli materac jest miękki i ciało się w niego zapada, to poduszka wysoka może się okazać w efekcie po prostu za wysoka. Z reguły mężczyźni wybierają poduszki: Senpuro Sense, Senpuro Velvet, Hilding Visco Balance. Zwróć uwagę, że w przypadku np. poduszki marki Hilding masz do wyboru dwie wysokości - to wygodne rozwiązanie jeżeli np. chcesz podarować poduszkę na prezent, ponieważ obdarowana osoba będzie mogła wybrać odpowiadającą jej wysokość. Standardowe wymiary poduszek dla mężczyzn mogą być zawarte w tym samym produkcie, jaki będzie też odpowiedni dla kobiet - wybieramy po prostu pasującą nam wysokość.

Jak widzisz są poduszki bardziej uniwersalne, jak np. Velfont Viscosoft, ale większość modeli jest jednak dedykowana osobom o określonej budowie ciała, czy np. śpiącym w określonej pozycji - na plecach, na boku lub na brzuchu. Wymiary poduszki do spania mają o tyle istotne znaczenie, że wysokość dane modelu wpłynie na naszą wygodę i zdrowie kręgosłupa. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta jeśli zastanawiasz się jaką poduszkę wybrać - pomożemy Ci dopasować odpowiedni produkt.