Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

11 salonów
stacjonarnych

TENCEL – MATERIAŁ O WIELU ZALETACH

TENCEL® – materiał o wyjątkowych właściwościach – to przyjazny środowisku i odpowiedni dla alergików produkt. Dowiedz się, jak powstaje i jakie cechy ma ta innowacyjna tkanina. Sprawdź, dlaczego pokrowiec TENCEL® cieszy się tak dużym uznaniem wśród naszych klientów.

SPIS TREŚCI

  1. TENCEL® – co to za materiał?
  2. Tkanina TENCEL® – porównanie
  3. TENCEL® – tkanina o wielu zaletach
  4. TENCEL® – materac dla alergika
  5. Włókna TENCEL® – w jakich produktach je znajdziesz?

O włóknie TENCEL® mówi się, że jest mocne jak poliester, delikatne jak jedwab, chłodne jak len i ciepłe jak wełna, a do tego chłonne jak bawełna. Czy to możliwe, żeby jedna tkanina łączyła w sobie tyle, zdawałoby się, sprzecznych ze sobą właściwości? Tak. Dlatego właśnie materac TENCEL® to popularny i doceniany przez naszych klientów produkt. Poznaj tkaninę wykorzystującą innowacyjną strukturę włókien nanofibryli.

TENCEL® – co to za materiał?

TENCEL® tkanina powstaje z szybko rosnącego, łatwego w uprawie i wymagającego niewielkich ilości wody drzewa eukaliptusowego. Celulozę – czyli pulpę drzewną – moczy się w nietoksycznym rozpuszczalniku, który można wykorzystać wielokrotnie i nie wymaga on (w przeciwieństwie np. do produkcji bawełny) stosowania dużych ilości wody.

Produkcja tkaniny TENCEL® jest zatem bardziej przyjazna środowisku, zwłaszcza że procesy takie jak bielenie, pranie i sterylizacja, które zwykle towarzyszą wytwarzaniu innych „naturalnych” włókien, są nieobecne przy powstawaniu włókien TENCEL®. Sposób produkcji zapewnia nam neutralną dla zdrowia tkaninę, ale za jej wyjątkowe właściwości odpowiada przede wszystkim nowoczesna technologia.

Kluczem do poznania zagadki wielozadaniowości tkaniny TENCEL® są fibryle – to małe „włoski” tworzące włókna tej tkaniny. Ich wyjątkowa struktura sprawia, że materiał, w który, włókna te są odpowiednio i regularnie rozmieszczone, zyskuje właściwości hydrofilowe, chłodzące oraz absorbujące wilgoć.

Przeczytaj również: Materac kieszeniowy – co to jest?

Tkanina TENCEL® – porównanie

Abu Rous na AUTEX Textile World Conference porównał ze sobą 3 rodzaje włókien: bawełny, poliestru i wełny. Mikroskopowe obrazy pięknie prezentują różnice w fakturze tych trzech włókien, a przy tym idealnie obrazują, dlaczego to właśnie tkanina TENCEL® jest tak idealnie gładka w dotyku.

W teście na higroskopijność również wygrały włókna TENCEL® – włókna bawełny wchłonęły część wilgoci, poliester w ogóle, natomiast włókna TENCEL® wypełniły się wodą.

Co to oznacza dla Ciebie? Tkanina wykonana z tych włókien jest nie tylko wyjątkowo gładka oraz przyjemna w dotyku, ale też bardzo szybko pochłania i odprowadza wodę. Dzięki temu ubranie czy materac, z którego pokrowiec uszyty jest z tkaniny TENCEL®, pozostaną na powierzchni suche.

TENCEL® – tkanina o wielu zaletach

Produkowana w przyjazny dla środowiska sposób tkanina TENCEL® jest przyjazna dla naszej skóry, a wykorzystywana w produkcji pokrowców na materace sprzyja także higienicznemu i zdrowemu odpoczynkowi.

  • Materiał wykonany z włókien TENCEL® dobrze się układa, ma delikatny połysk i jest jedwabiście gładki w dotyku.
  • Tkanina ma optymalne właściwości oddychające, regulujące temperaturę i pochłaniające wilgoć, dzięki czemu zapewnia czyste środowisko snu, także osobom, które nadmiernie pocą się w czasie snu.
  • Pokrowce z tkaniny TENCEL® wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością. Tkanina jest odporna na zagniecenia, nie rozciąga się, ani nie kurczy przy praniu.

Zobacz również: Jak prać pokrowiec na materac?

TENCEL® – materac dla alergika

Tkanina TENCEL® jest odkryciem docenianym prze alergików. Począwszy od samego procesu produkcji, w którym nie wykorzystuje się szkodliwych dla zdrowia substancji, po efekt końcowy, czyli materiał ze zdolnością do pochłaniania i odprowadzania wilgoci. TENCEL® materiał zapewnia higieniczne środowisko snu, w którym bakterie, grzyby i roztocza nie mają warunków do rozwoju. Szybkie wchłanianie wilgoci i wysoka absorpcja oraz wolne od chemikaliów włókna – to przepis na zdrowy sen.

Pokrowiec TENCEL®, który często jest stosowany w materacach, to praktyczne wykorzystanie wszystkich zalet tego wyjątkowego materiału. Czy TENCEL®, tkanina o tak wielu właściwościach, ma w ogóle jakieś wady? Tak – nie wszyscy znamy jeszcze i potrafimy docenić jej zalety :)

Włókna TENCEL® – w jakich produktach je znajdziesz?

TENCEL® wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji odzieży, ale swoje szczególne zastosowanie znalazł w świecie sypialni. Z tej tkaniny powstaje nie tylko niezwykle przyjemna w dotyku pościel. Materac TENCEL® to rozwiązanie, które dba o czyste, suche i higieniczne środowisko snu. Pokrowiec TENCEL® charakteryzuje się wysoką oddychalnością, absorbcją wilgoci i można go bez problemu prać w pralce.

Jeżeli zastanawiasz się, czy materac TENCEL® będzie dla Ciebie odpowiedni, sprawdź modele marki Hilding, materac Foam Royal Med New Standard czy materace polskiej marki Janpol. Nasi klienci bardzo często decydują się na materace, które mają pokrowce wykonane z tkaniny TENCEL® ze względu na jego przyjemną w dotyku strukturę i antyalergiczne właściwości.

Jeśli szukasz materaca, który będzie dopasowany do Twojej wagi, wzrostu, a przy tym zapewni Ci wysoki komfort i pełne odprężenie – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie pomogą Ci znaleźć odpowiedni model. Pamiętaj też, że kupując materac w naszym sklepie internetowym, masz możliwość testowania go w domu przez 20 nocy. Zapraszamy do zakupów!