Dzięki temu, że pianka visco redukuje nacisk zwrotny ze strony materaca lub poduszki i równomiernie rozkłada ciężar ciała, Twoje mięśnie mogą się w pełni zregenerować w czasie snu. Pianka memory wspiera prawidłową cyrkulację krwi w organizmie i odciąża ciało, pozwalając Ci na sen w naturalnej pozycji. Właśnie między innymi z tych powodów tak świetnie pianka visco sprawdza się w produkcji materacy i poduszek.

Video prezentujące jak pianka visco redukuje punkty nacisku ze strony materaca

Poduszka termoelastyczna dopasowuje się do kształtu Twojej głowy i szyi, otulając Cię w czasie snu i odciążają napięte po całym dniu mięśnie karku i ramion, a przy tym pozwala na zachowanie zdrowej pozycji w czasie snu.

Podobnie materac termoelastyczny - podpiera ciało we wszystkich newralgicznych punktach i dopasowuje się do jego anatomicznej budowy, gwarantując tym samym niezwykle komfortowy, efektywny, ale też i prozdrowotny sen.

Materace medyczne z pianką visco - właściwości

Pianka termoelastyczna jest powszechnie stosowana w materacach medycznych, rehabilitacyjnych i przeciwodleżynowych. Wszystko dlatego, że jej unikalne właściwości wspierają profilaktykę wad kręgosłupa, rehabilitację po urazach, czy zabiegach operacyjnych, a także, w przypadku osób, które z konieczności większość czasu spędzają w pozycji leżącej, przeciwdziała powstawaniu odleżyn. Dzięki właściwościom redukującym nacisk, dobrej jakości pianka visco łagodzi napięcie i pozwala na lepszy odpoczynek, łagodząc bolesne sygnały ze strony chorego kręgosłupa.

Materace z pianką leniwą - dla kogo będą odpowiednie?

Ze względu na liczne wyjątkowe właściwości pianki visco, materace, w których zastosowano ten materiał są dobrym rozwiązaniem dla bardzo szerokiej grupy osób:

  • dla osób z problemami z kręgosłupem - ponieważ optymalnie odciążają ciało
  • dla par - ponieważ nie przenoszą drgań
  • dla szukających przyjemnego otulenia
  • dla osób przewlekle chorych - ponieważ mają właściwości przeciwodleżynowe
  • dla marznących w nocy - ponieważ poprawiają ukrwienie

Ciekawostka na temat pianki termoelastycznej

Pianka visco - mniej oczywiste zastosowania

Chociaż w produkcji materacy i poduszek znalazła idealne zastosowanie, to piankę visco spotkasz też w mniej oczywistych przedmiotach - używa się jej między innymi do wyściełania foteli w luksusowych samochodach, w dywanikach łazienkowych, czy we wkładkach butów ortopedycznych.

Jeżeli zastanawiasz się jaki materac wybrać - napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie Ci doradzimy i pomożemy w wyborze.