W tym materiale wyjaśniamy jakie cechy posiada poduszka z pianki termoelastycznej i rozwiewamy często pojawiające się wątpliwości dotyczące poduszek ortopedycznych. Podpowiadamy też konkretne modele przy określonych potrzebach.

Spis treści:

 1. Poduszka termoelastyczna - charakterystyka
 2. Poduszki termoelastyczne - dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?
 3. Poduszka z pianki termoelastycznej - jaką wybrać?

Dobrze dobrana poduszka doskonale odciąża odcinek szyjny kręgosłupa i barki. Rozluźnia mięśnie i ścięgna, pozwala ciału na regenerację i wspiera lepszą cyrkulację krwi. Co za tym idzie - skutecznie zmniejsza problem napięciowych bólów głowy, drętwienia rąk podczas snu, czy bólu szyi po przebudzeniu. Więcej o znaczeniu poduszki dla zdrowia kręgosłupa i komfortu snu piszemy w artykule Jaka poduszka do spania będzie najlepsza. Pośród trzech głównych rodzai poduszek: poduszek puchowych, z mikrofibry i poduszek z pianki, poduszki termoelastyczne zajmują ścisłe miejsce w czołówce najlepszych i najbardziej uniwersalnych modeli. Dlaczego? Wyjaśniamy w tym artykule.

Poduszka termoelastyczna - charakterystyka

Poduszki z pianki termoelastycznej wypełnione są jednolitą lub rozdrobnioną pianką visco. Jest to rodzaj pianki, które reaguje na ciężar i temperaturę ludzkiego ciała - ugina się wyłącznie w miejscu bezpośredniego nacisku, tworząc idealny odlew. Dzięki temu poduszki z pianką termoelastyczną dobrze dopasowują się do odcinka szyjnego kręgosłupa, wypełniają naturalne krzywizny, podpierając głowę w neutralnej pozycji. Co więcej, pianka visco nie odkształca się i nie wygniata - w przeciwieństwie do niektórych poduszek np. z mikrofibry, poduszki z pianką termo nie zmieniają swojego kształtu po kilku godzinach snu. Dodatkową zaletą tego rodzaju poduszek są właściwości antyalergiczne i mnogość rozmiarów i kształtów - dzięki temu każdy bez problemu dobierze odpowiedni dla siebie model.

Poduszki termoelastyczne - dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Zarówno poduszki klasyczne z pianki termoelastycznej, jak i poduszki profilowane polecane są praktycznie dla każdego, z tym tylko zastrzeżeniem, że poduszka ortopedyczna z pianki termoelastycznej z uwagi na swój kształt nie jest dedykowana dla osób śpiących na brzuchu. Niech Cię nie zmyli określenie “ortopedyczna” - nie musisz cierpieć na schorzenia kręgosłupa, by cieszyć się wyjątkowo komfortowym podparciem i poczuć przyjemne uczucie rozluźnienia jakie zapewnia pianka termoelastyczna. Ze względu na swój profilowany kształt, poduszki ortopedyczne po prostu lepiej dopasowują się do kształtu ciała - wałeczek z pianki podpiera kark i wymusza dobrą pozycję snu. Dzięki temu są wygodnym rozwiązaniem nie tylko dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa i chociaż poduszka ortopedyczna z pianki termoelastycznej zdecydowanie polecana jest takim osobom, jednak z jej walorów często korzystają też osoby nie mające problemów z kręgosłupem. Dobrze dobrana poduszka świetnie odciąży odcinek szyjny i barki i pozwoli na spokojny i głęboki sen. A czy są jeszcze inne grupy osób, dla których szczególnie polecane są poduszki z pianki termoelastycznej? Przede wszystkim są to:

 • osoby szukające produktów wysokiej jakości, nie odkształcających się i zapewniających wysoki komfort
 • alergicy
 • osoby starsze, które często mają zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego.

Dodatkowo, poduszki profilowane z pianką visco mogą pomóc rozwiązać problem z chrapaniem dzięki odpowiedniemu ułożeniu karku.

Poduszka termoelastyczna

Poduszka z pianki termoelastycznej - jaką wybrać?

Poniżej znajdziesz krótki przewodnik po najlepszych w naszej opinii poduszkach termoelastycznych:

 1. Velfont Viscosoft - Poduszka wykonana z pianki visco wzbogaconej o aktywny węgiel - poza komfortem snu i dobrym podparciem, zapewnia też wysoką higienę i antybakteryjne środowisko snu. Polecana szczególnie dla śpiących na plecach i na boku, a także ceniących czyste i świeże warunki do odpoczynku.
 1. Senpuro Prince - Profilowana poduszka z pianki visco, bardzo dobrze dopasowująca się do kręgosłupa. To poduszka średnio twarda o uniwersalnej wysokości. Model często wybierany przez kobiety i osoby śpiące na boku lub na plecach.
 2. Senpuro Butterfly - Poduszka zaprojektowana dla osób śpiących na brzuchu. Wycięta w charakterystyczny kształt niska poduszka, wypełniona pianką visco to odpowiedź na potrzeby osób śpiących na brzuchu lub na boku.
 3. Sleepmed Pillow Comfort - Dobra gęstość pianki termoelastycznej gwarantuje prawidłowe podparcie głowy. W pokrowiec poduszki wszyta jest taśma wentylacyjna, która ma za zadanie odprowadzić ciepło - poduszka szczególnie polecana dla osób z problemem nadmiernej potliwości w czasie snu.
 4. Senpuro Ortho Plus - Nieduża poduszka, sprawdzi się bardzo dobrze w podróży czy na wyjeździe. Uniwersalna twardość sprawia, że będzie ona odpowiednia dla wielu osób, szczególnie o drobnej budowie ciała, a także dla dzieci.

Dobrze dobrana poduszka z pianki termoelastycznej sprawdzi się w przypadku bardzo szerokiej grupy użytkowników. Higieniczne środowisko snu i optymalne podparcie ciała w połączeniu z przyjemnym uczuciem otulenia - to gwarantują poduszki wypełnione pianką visco. Zapytaj naszych konsultantów jaka poduszka będzie dla Ciebie odpowiednia i zadbaj o wygodny i zdrowy sen.