Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

13 salonów
stacjonarnych

Dlaczego osoby z alergią powinny dobrze przemyśleć zakup poduszki? Dowiesz się z tego artykułu. Wyjaśniamy też, czym powinna się charakteryzować poduszka dla alergika i jakie konkretnie modele warto brać pod uwagę.

Spis treści:

  1. Poduszka dla alergika - dlaczego warto wybrać odpowiednią?
  2. Poduszki dla alergików - czym powinny się charakteryzować?
  3. Jaka poduszka dla alergika? Nasze propozycje

Szacuje się, że co trzecia osoba na świecie cierpi na alergię. Złą popularnością cieszy się alergia na roztocza i na pleśni, a katar, drapanie w gardle, czy zatkany nos skutecznie mogą zakłócić nocny odpoczynek. Czy można zadbać o takie warunki snu, które zamiast “karmić” alergię będą pomagały z nią walczyć? Zdecydowanie tak. W przypadku wspomnianych alergii niezwykle istotne znaczenie ma to na czym śpisz. Złej jakości lub zaniedbany materac i poduszka mogą być siedliskiem roztoczy i pożywką dla rozwoju pleśni. Sprawdź jak wybrać poduszkę, która zapewni hypoalergiczne środowisko snu.

Poduszka dla alergika - dlaczego warto wybrać odpowiednią?

Wiele osób borykających się alergią na roztocza lub pleśni nie bierze swojej choroby pod uwagę przy wyborze poduszki. Skupiają się przede wszystkim na wygodzie, a zapominają o właściwościach antyalergicznych, które powinny cechować odpowiednią dla nich poduszkę. Dlaczego warto wybrać poduszkę dla alergika? Ponieważ ma ona bezpośredni wpływ nie tylko na zdrowie kręgosłupa, ale też i na kondycję skóry i na drogi oddechowe. Tak jak odpowiednio dopasowana poduszka zapewni odprężenie mięśni i może pomóc np. zniwelować problem napięciowych bólów głowy, tak samo poduszka posiadająca określone cechy może pomóc zmniejszyć objawy alergii i sprawić, że nie będziesz wstawać codziennie rano z zatkanym nosem lub męczącym kaszlem i suchym gardłem. Jeżeli cierpisz na alergię na roztocza lub pleśni, dla własnego zdrowia i komfortu wybierz poduszkę odpowiednią dla alergika. Jakie cechy mają poduszki antyalergiczne? Wyjaśniamy poniżej.

Poduszki dla alergików - czym powinny się charakteryzować?

Poduszka antyalergiczna to produkt posiadający odpowiednie cechy i atesty. W dzisiejszych czasach na rynku dostępny jest szeroki wybór poduszek, które będą odpowiednie dla alergików. Od klasycznych z syntetycznym wypełnieniem po ortopedyczne poduszki antyalergiczne wykonane z różnego rodzaju pianek. Należy przy tym pamiętać, że choć z reguły poduszki z naturalnym wypełnieniem nie są polecane dla alergików, to wokół nich narosło jednak wiele mitów. Dlatego jeżeli zastanawiasz się czy wypełniona puchem poduszka antyalergiczna na pewno może być bezpieczna dla osób z alergią na roztocza to odpowiedź jest twierdząca, ale tylko w przypadku produktów wysokiej jakości.

Co konkretnie sprawia, że poduszka jest odpowiednia dla alergika?

Antyalergiczna poduszka musi przede wszystkim być łatwa do utrzymania w czystości. Najlepiej więc jeśli można ją po prostu uprać w domowej pralce. Alternatywę stanowią zdejmowane pokrowce na poduszki, które można prać w wysokich temperaturach. W ten sposób mamy zapewnione środowisko snu wolne od kurzu i roztoczy. Kolejną cechą, którą powinny posiadać poduszki dla alergików jest odpowiednia przepuszczalność powietrza, która sprawia, że poduszka “oddycha” i nie gromadzi się w niej wilgoć. Dzięki temu niwelujemy ryzyko rozwoju grzybów i pleśni. Dla alergików ważne jest też to z jakich materiałów wykonany jest dany produkt. Z poduszką stykamy się delikatną skórą twarzy i oddychamy nią, dlatego poduszki antyalergiczne powinny być wykonane z materiałów bezpiecznych dla zdrowia.

Jaka poduszka dla alergika? Nasze propozycje

Poniżej przedstawiamy konkretne przykłady, które mogą być trafionym wyborem, jeśli zastanawiasz się jaka poduszka antyalergiczna będzie najlepsza.

Sleepmed Supreme

Poduszka ortopedyczna, wykonana z pianki termoelastycznej z włóknami węglowymi. Polecana przede wszystkim osobom śpiącym na boku i na plecach, zapewnia zdrowe ułożenie głowy i szyi. Ubrana w zdejmowany pokrowiec, który upierzesz w pralce w 60st. Celsjusza.

Sleepmed Supreme

Senpuro Butterfly

Uniwersalna poduszka, którą docenią też osoby śpiące na brzuchu. Ma specjalny wycięty kształt gwarantujący zdrowe ułożenie ciała i pełne odprężenie mięśni. Poduszka antyalergiczna Butterfly posiada międzynarodowy certyfikat Oeko-Tex Standard.

Senpuro Butterfly

Velfont Viscosoft

Termoelastyczna poduszka o klasycznym kształcie. Zapewni idealne dopasowanie do budowy Twojego ciała, a przy tym posiada antybakteryjne właściwości. Wyposażona w podwójny pokrowiec z aktywnym węglem, który tworzy barierę przed wilgocią, pleśnią i kurzem.

Velfont Viscosoft

Hilding Visco Green

Przykład poduszki wykorzystującej naturalne surowce i odpowiedniej jako poduszka dla alergika. Zastosowano w niej ekstrakty z olejków roślinnych i włókna węglowe. W rezultacie otrzymujemy produkt świetnie dopasowujący się do kształtu ciała, wytrzymały i przyjazny alergikom.

Hilding Visco green

Podsumowując, poduszki dla alergika dostępne są w bardzo wielu kształtach i z różnymi rodzajami wypełnienia. Dzięki temu z łatwością dobierzesz produkt dopasowany do Twojej budowy ciała i ulubionej pozycji snu. Pamiętaj, że warto zwrócić uwagę na to, czy poduszka ma zdejmowany pokrowiec lub czy całą można prać w pralce. Unikaj poduszek wykonanych z tanich pianek. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci dobrać poduszkę, biorąc pod uwagę Twoje preferencje, a także widełki cenowe.