Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

11 salonów
stacjonarnych

JAK ROZPOZNAĆ STRONY MATERACA? MATERACE DWUSTRONNE

Czym jest materac dwustronny i jak rozpoznać strony materaca? Podpowiadamy! Sprawdź, komu polecamy materace dwustronne i dlaczego. W tym artykule znajdziesz też konkretne rozwiązania dla wybranych grup użytkowników.

SPIS TREŚCI

  1. Materac dwustronny – co to jest?
  2. Materace dwustronne – rodzaje
  3. Materac dwustronny czy jednostronny?
  4. Jak rozpoznać strony materaca?
  5. Materace dwustronne – polecane modele

Wybór materaca nie zawsze jest prosty. Czasem trudno podjąć jest ostateczną decyzję albo też kilka modeli wydaje nam się równie odpowiednich. Materace dwustronne to popularne rozwiązanie doceniane przez osoby szukające inwestycji na lata. Są też często wybierane również przez osoby, które nie mają pewności, jaki materac wybrać. Dlaczego? Wyjaśniamy w tym artykule. Sprawdź, co to jest materac dwustronny i jak konkretne modele odpowiadają na różne potrzeby użytkowników. Z naszego artykułu dowiesz się też, jak rozpoznać strony materaca.

Materac dwustronny – co to jest?

Czy wiesz, co to jest materac dwustronny? Mówiąc najprościej, jest to materac o dwóch twardościach. Obie strony materaca są przystosowane do spania, a każda z nich zapewnia inny rodzaj podparcia. Możesz wybrać stronę, na której chcesz spać, po prostu odwracając materac. W ten sposób nie tylko dopasowujesz twardość materaca, ale też przedłużasz jego żywotność, ponieważ materac wolniej się zużywa.

Dostępne są również materace dwustronne, których strony wykonane są z tego samego materiału i nie różnią się twardością. Materace wykonane np. z jednego blatu pianki możesz odwracać na drugą stronę, by uniknąć powstania odkształceń, a przy tym nie zmieniasz rodzaju podparcia.

W tym artykule skupimy się na materacach o dwóch twardościach, ponieważ jest to zdecydowanie bardziej wszechstronna grupa produktów. Zastosowanie różnych komponentów po dwóch stronach materaca daje Ci możliwość nie tylko zmiany twardości, ale też zapewnia zupełnie odmienne odczucia.

Dobrym przykładem jest dwustronny materac Hilding Makarena. Z jednej strony zastosowano w nim piankę termoelastyczną, czyli taką, która lekko otula i zapewnia przyjemne uczucie zapadania się w materac. Z drugiej strony wykorzystano piankę lateksową – jest ona bardziej sprężysta od pianki termoelastycznej. Dzięki wykorzystaniu tych dwóch zupełnie różnych od siebie surowców uzyskujemy tak naprawdę dwa materace w jednym. Jest to bardzo praktyczna opcja, ponieważ z czasem preferencje użytkownika się zmieniają. W przypadku materaca dwustronnego nie ma konieczności kupna nowego materaca. Wystarczy przekręcić na drugą stronę model, który już posiadamy.

Przeczytaj również: Materac jednoosobowy – jaki wybrać?

Materace dwustronne – rodzaje

Materace dwustronne z zasady mają różne rodzaje komponentów po obu stronach, tak aby zróżnicować twardość i rodzaj podparcia. Dostępne są materace dwustronne H2, H3 i H4.

Dzięki temu z łatwością znajdziesz model, który będzie odpowiadał Twojej wadze, wzrostowi i indywidualnym preferencjom.

Rodzaje materacy dwustronnych:

Materac dwustronny czy jednostronny?

Zastanawiasz się, jakim osobom będą pasować materace dwustronne? Wybierając materac dwustronny, zyskujesz możliwość spania na różnych stronach materaca – tak naprawdę więc kupujesz dwa materace w jednym. Dzięki temu masz zapewnione idealne dopasowanie do Twoich oczekiwań i zmiennych potrzeb. Materac dwustronny jest odpowiedni dla wszystkich niezdecydowanych, ale przede wszystkim znajduje uznanie wśród osób, które cenią sobie możliwość wyboru i elastyczne rozwiązania.

Materac dwustronny, nazywany też czasem „materac lato-zima”, różni się właściwościami wierzchnich warstw użytych po obu stronach wkładu. Dzięki temu wyraźnie podnosi komfort snu. Na przykład materac Hamilton Five-Z z jednej strony zapewnia zwiększoną termoregulację i miękkie odczucia, z drugiej zaś stabilniejsze podparcie i suche środowisko snu.

Materac dwustronny dla dziecka i nastolatka to z kolei bardzo przyszłościowe rozwiązanie. Materac rośnie razem z dzieckiem i gdy przyjdzie odpowiedni czas (zmieni się wzrost i waga dziecka), wówczas po prostu możesz odwrócić materac na drugą stronę. W ten sposób dziecko będzie miało nadal zapewnione dobre podparcie kręgosłupa, dostosowane do jego wagi i wzrostu.

Na rynku dostępne są też materace dwustronne, które po obu stronach mają ten sam rodzaj wkładu. Dzięki temu możesz obracać materace na drugą stronę, by w prosty sposób przedłużyć jego żywotność.

Przeczytaj koniecznie: Jak dbać o materac? Sprawdzone porady

Jak rozpoznać strony materaca?

Jeżeli wybór padł na materac dwustronny, w którym każda ze stron zapewnia inny rodzaj podparcia, warto wiedzieć jak rozpoznać strony materaca. Na szczęście jest to bardzo proste.

W przypadku materacy z rozpinanym pokrowcem wystarczy sprawdzić wkład materaca. Pianki zazwyczaj różnią się kolorem, by ułatwić rozeznanie, która strona jest wykonana z jakiej pianki. Jeżeli masz materac z dedykowanym, niezdejmowanym pokrowcem, wówczas producent zamieścił na metce oznaczenia. Pomogą Ci one szybko rozróżnić strony materaca.

Sprawdź także: Twardy materac. Dla kogo najlepiej się sprawdzi?

Materace dwustronne – polecane modele

Materac Hilding Makarena

To dwustronny materac H2-H3, średniotwardy. W środku znajduje się wkład ze sprężyn multipocket. Górna warstwa materaca to pianka lateksowa, dolna – pianka termoelastyczna. Materac Makarena to połączenie dwóch pianek zupełnie różnych od siebie. Pianka termoelastyczna zapewnia efekt delikatnego otulenia, lateks z kolei odpowiada za optymalną sprężystość

Materac Hilding Makarena

Foam Royal Duet Plus

Foam Royal Duet Plus to materac dwustronny z certyfikatem medycznym. Wkład zbudowany jest z blatu pianki wysokoelastycznej i pianki lateksowej. Zależnie od wybranej strony uzyskamy inną twardość materaca i inny rodzaj odczuć. Pianka wysokoelastyczna zastosowana w tym modelu jest twardsza i bardziej elastyczna. Pianka lateksowa natomiast świetnie przylega do ciała, gwarantując poczucie komfortu i pełen relaks.

Materac Foam Royal Duet Plus

Materac Halsa Smaland

Halsa Smaland to ekskluzywny dwustronny materac hybrydowy. Górna warstwa to naturalna wełna wielbłądzia – wyjątkowo miękka i puszysta. Gdy przewrócimy materac na drugą stronę, uzyskamy odwrotny efekt, dzięki wykorzystaniu naturalnego jedwabiu. Jedwab jest twardszy w odczuciu, mniej otulający, za to zapewnia wspaniałą termoregulację i chłodzenie, co docenisz szczególnie latem.

Materac Halsa Smaland

Materac SleepMed Supreme

SleepMed Supreme to dwustronny materac piankowy o innowacyjnej budowie. Ma piankę termoelastyczną, która jest warstwą ruchomą w materacu, dzięki czemu możemy ją przekładać na górę lub dół wkładu. W zależności od ułożenia pianek uzyskamy inne twardości i odczucie bardziej lub mniej sprężystego materaca.

Zobacz również: Materace medyczne SleepMed

Materac SleepMed Supreme

Materac Hilding Breakdance

Hilding Breakdance to materac dwustronny dla dziecka i nastolatka. Z obu stron zastosowano pianki wysokoelastyczne, które różnią się twardością. Dzięki temu, gdy dziecko podrośnie, wystarczy odwrócić materac na drugą stronę i w ten sposób zapewnić niezmienne, prozdrowotne podparcie ciała.

Materac Hilding Breakdance

Materac Hamilton Five-Z

Hamilton Five-Z to hybrydowy materac dwustronny klasy premium. Stanowi wyjątkowe rozwiązanie, w którym zaawansowany technologicznie wkład materaca wzbogacono o warstwy naturalnych materiałów. Z jednej strony warstwa wełny Woolmark zapewnia poczucie zwiększonej termoregulacji, sprężystości i miękkości. Z drugiej natomiast – naturalna bawełna gwarantuje stabilniejsze podparcie i suche środowisko snu.

Materac Hamilton Five Z

Jeżeli zastanawiasz się, jaki materac będzie dla Ciebie odpowiedni, materac dwustronny czy jednostronny, napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie Ci doradzimy i pomożemy w wyborze. W naszym sklepie internetowym SypialniaPlus dajemy Ci też możliwość testowania wielu modeli materacy w najbardziej komfortowych warunkach, czyli u Ciebie w domu. Sprawdź szczegóły promocji Testuj materac 20 nocy.