Testuj materac
przez 20 nocy

Gwarancja nawet
20 lat

Darmowa
dostawa

13 salonów
stacjonarnych

Materac termoelastyczny to jedno z innowacyjnych rozwiązań na rynku materacy. Nie tylko gwarantuje niezwykły komfort podczas użytkowania, ale pozwala na zniwelowanie bólu pleców. Przedstawiamy ranking materacy termoelastycznych. Sprawdź i wybierz najlepszy model!

Spis treści

  1. Najlepsze materace termoelastyczne – charakterystyka
  2. Ranking materacy termoelastycznych – kryteria
  3. Materace termoelastyczne – ranking najlepszych modeli
  4. Ranking materacy termoelastycznych – podsumowanie

Najlepsze materace termoelatystyczne to takie, w których wykorzystuje się wkłady z wysokiej klasy, nowoczesnych pianek. Idealnie dopasowują się do kształtu i temperatury ciała. Świadczy o tym, chociażby to, że inna nazwa na pianki termoelastyczne to „pianki z pamięcią kształtu” lub „pianki leniwe”. Wkład termoelastyczny jest miękki, a po reakcji na nacisk oddaje dokładnie kształt ciała, powoli powracając do pierwotnej formy. Dzięki temu komfort użytkowania materaca znacznie się zwiększa, ponieważ osoba leżąca ma wrażenie otulenia pianką. Jednak kluczową zaletą jest równomierne rozłożenie nacisku. Dzięki temu ciało ma zapewnione stabilne podłoże w trakcie snu.

Niskie dobre materace termoelastyczne wykonane są najczęściej z pojedynczej warstwy pianki. W przypadku innych modeli stosuje się kilka warstw pianek, a ich układ może być dowolny. Zastosowanie kilku warstw wkładu o różnych gęstościach pozwala lepiej rozłożyć nacisk na powierzchni materaca i uzyskać różny stopień sprężystości warstwy. Pianka termoelastyczna wykorzystywana jest najczęściej jako warstwa wierzchnia, ponieważ dolne warstwy cechują się największym stopniem twardości. Pokrowce stosowane do materaców tego typu powinny być przewiewne i odporne na nadmiar wilgoci. Przygotowaliśmy ranking materacy termoelastycznych, dzięki któremu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Najlepsze materace termoelastyczne – charakterystyka

Dobre materace termoelastyczne doskonale sprawdzą się u osób, które cenią sobie komfort podczas odpoczynku. Pozwolą na zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i odcinka szyjnego. Często też poleca się je w przypadku bólu mięśni i kości. Niezwykłe właściwości pianki w szczególności przypadną do gustu osobom, które cenią sobie miękkie i przytulne podłoże. Najlepsze materace termoelastyczne kwalifikują się jako produkty medyczne, więc doskonale sprawdzą się w profilaktyce odleżyn.

Materace tego typu poleca się wszystkim, którzy marzą o komfortowym śnie. Pianka elastyczna pozwala na idealne odprężenie mięśni i utrzymanie odpowiedniej pozycji kręgosłupa w trakcie snu. Takie udogodnienia sprawdzą się też w przypadku sportowców lub osób, które regularnie trenują. Właściwości pianki pozwalają na odpowiednią regenerację mięśni, a także dbają o utrzymanie zdrowej postawy podczas snu. Osoby z problemami z krążeniem również będą zadowolone z efektów użytkowania materaca. Pianka równomierne uciska ciało podczas wypoczynku i zapobiega punktowym naciskom, które mogą sprzyjać drętwieniu czy zastojom limfy w organizmie. Dzięki temu dobre materace termoelastyczne dbają o prawidłowe krążenie podczas snu.

Właściwości pianki sprawdzą się też w przypadku osób starszych. Materace zapewniają odpowiednie krążenie podczas snu, a dodatkowo wpływają na szybszą regenerację mięśni. Doskonale sprawdzą się zatem dla seniorów. Materac z pianki termoelastycznej będzie idealny dla par. Pozwala na odpowiednie podparcie kręgosłupa, gwarantując komfortowy sen niezależnie od przyjmowanej pozycji.

Przeczytaj również: Materace ortopedyczne – ranking najlepszych produktów

materace-termoelastyczne-ranking

Ranking materacy termoelastycznych – kryteria

Przedstawiamy doskonale wyselekcjonowane materace termoelastyczne. Ranking został stworzony, biorąc pod uwagę właściwości danych materacy, ale także odpowiednie certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo. W zestawieniu wzięliśmy pod uwagę również jakość wykorzystanych materiałów, a także dopasowaliśmy przeznaczenie konkretnego modelu dla osób z określonymi potrzebami. Zapraszamy na ranking materacy termoelastycznych, dzięki któremu znajdziesz materac idealny dla siebie!

Zobacz także: Ranking materacy nawierzchniowych

Materace termoelastyczne – ranking najlepszych modeli

Poniżej przedstawiamy najlepsze materace termoelastyczne. Ranking został starannie wyselekcjonowany w oparciu o ofertę naszych najpopularniejszych produktów. Sprawdź koniecznie!

Materac Foam Royal MED NEW STANDARD

Model Foam Royal Med New Standard doskonale sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na nowoczesnym rozwiązaniu, zapewniającym wysoki komfort i higienę snu. Pod wpływem ciężaru materac przystosowuje się do przybranej pozycji, ale nie wywołuje nacisku zwrotnego, co przekłada się na jeszcze lepszą regenerację. Materac ma status wyrobu medycznego, spełniając wymagające normy jakości i bezpieczeństwa PN-EN oraz ISO. Posiada również oznakowanie CE. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które skarżą się na dolegliwości kręgosłupa oraz problemy neurologiczne, które mogą skutkować odrętwieniem nóg i rąk.

Materac Hilding RUMBA

Najlepsze materace termoleastyczne cechują się odpowiednią konstrukcją o właściwościach prozdrowotnych. Nie inaczej jest w przypadku modelu Rumba złożonego z dwóch pianek. Jedna z nich tworzy solidną podstawę konstrukcji, natomiast pianka Visco reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do jego ułożenia. Taka konstrukcja pozwala na zmniejszenie napięcia mięśniowego, a także ułatwienie dogłębnej regeneracji. Sprawdzi się w przypadku osób, które skarżą się na ból mięśni.

Materac SleepMed SUPREME

Dzięki dwustronnej konstrukcji materac SleepMed Supreme pozwala na dostosowanie twardości do swoich preferencji, dzięki możliwości zmiany kolejności. Część wykonana z pianki VitaRest jest ruchoma, dzięki czemu materac termoelastyczny zachowuje zdolność dopasowania się do sylwetki. Ranking materacy termoelastycznych zawiera artykuły bezpieczne dla alergików. Model SUPREME posiada certyfikat Oeko-Tex, co oznacza, że świetnie sprawdzi się w przypadku alergii.

Materac SleepMed COMFORT

Model SleepMed Comfort będzie idealny dla osób poszukujących produktów wysokiej jakości. Dzięki wysokiej oddychalności materac sprawdzi się w przypadku alergików oraz osób, które pocą się podczas snu. Stabilne podparcie tułowia będzie doskonałe dla użytkowników skarżących się na bóle kręgosłupa.

Materac SleepMed PREMIUM PLUS

Materac strefowy SleepMed Premium Plus to produkt idealny dla osób mających problemy z kręgosłupem. Zapewnia odpowiednie podparcie każdej części ciała, dzięki 7 strefom wsparcia. Przykładowo, ramieniowa strefa jest miękka, natomiast biodrowa nieco twardsza. Dodatkowo materac reaguje na temperaturę ciała, dostosowując się do kształtu sylwetki.

https://sypialniaplus.pl/materace/145-sleepmed-premium-plus.html

Materac SleepMed HYBRID PREMIUM

Model SleepMed Hybrid Premium sprawdzi się w przypadku osób poszukujących równowagi między optymalnym podparciem punktowym ciała a pełną swobodą ruchu. Materac będzie idealny dla seniorów, a także osób cierpiących na dolegliwości kręgosłupa. Posiada znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH, który potwierdza wysoką klasę i bezpieczeństwo produktu. Ranking materacy termoelastycznych nie byłby kompletny bez tego modelu.

https://sypialniaplus.pl/materace/142-sleepmed-hybrid-premium.html

Materac Hilding CONGA

Ten nowoczesny model zapewnia odpowiednią regulację temperatury podczas snu. Właściwości pianki Flo Flom gwarantują ochłodę latem, a pianka Visco rozgrzewa śpiącego zimą. Dodatkowo wysoka elastyczność i wytrzymałość pianek HR sprawia, że materac Hilding Conga będzie idealny dla osób o podwyższonej wadze, gwarantując wytrzymałość do 130 kg.

Materac Hilding MAKARENA

Model Hilding Makarena cechuje się właściwościami prozdrowotnymi. Konstrukcja wykorzystuje innowacyjne sprężyny Multipocket. Znajdują się one w osobnej kieszonce i reagują na indywidualny ciężar ciała, zapewniając przy tym odpowiednie wsparcie. Materac polecany jest dla osób, którym zaleca się profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego.

Materac Hilding SALSA

Model Hilding Salsa będzie idealny dla par o dużej różnicy wagowej, dla osób ciężarnych czy alergików. Jego prozdrowotne właściwości sprawdzą się też w przypadku osób skarżących się na ból kręgosłupa oraz sportowców. Dzięki 7 strefom twardości gwarantuje skuteczne wsparcie kręgosłupa.

Sprawdź też: Najlepszy materac 160x200 – ranking produktów 

Ranking materacy termoelastycznych – podsumowanie

Przedstawialiśmy najlepsze materace termoelastyczne. Ranking zawiera produkty starannie wyselekcjonowane z naszej oferty, które spełniają najwyższe standardy użytkowania. Każdy z artykułów posiada stosowane certyfikaty, do jego produkcji zostały wykorzystane innowacyjne materiały wysokiej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu SypialniaPlus. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!