MATA KOKOSOWA NA MATERAC TO DOBRE ROZWIĄZANIE PRZY OKREŚLONYCH POTRZEBACH

Mata kokosowa na materac - kiedy warto się na nią zdecydować? Jak znaleźć dobry i bezpieczny produkt? Sprawdź!

SPIS TREŚCI:

  1. Mata kokosowa - korzyści ze stosowania
  2. Po co mata kokosowa na materac?
  3. Mata kokosowa na materac - jak jej używać?

Mata kokosowa to idealne rozwiązanie jeśli chcesz podnieść jakość snu na zbyt dla Ciebie miękkim materacu lub gdy masz wskazania zdrowotne do spania na twardszym podłożu. To też dobre i higieniczne rozwiązanie dla alergików. Dlaczego? Wszystko wyjaśniamy w tym artykule.

Sprawdź cenę maty kokosowej.

Mata kokosowa - korzyści ze stosowania

Maty kokosowe wykonane są z naturalnych włókien, pochodzących z łupin orzecha kokosowego. Włókna są prasowane i utrwalane mleczkiem kauczukowym, w efekcie czego powstaje wytrzymała i mocna mata kokosowa na materac. Dobrej jakości produkty nie zawierają szkodliwych środków chemicznych. Przykładem takiej maty jest model marki SleepMed.

Jedną z głównych zalet mat kokosowych jest to, że są one hipoalergiczne. Mata powstaje z naturalnych materiałów, które są neutralne dla zdrowia. Co więcej, struktura maty ogranicza rozwój roztoczy, bakterii i pleśni, stwarzając warunki przyjazne osobom z uczuleniem na te alergeny. 

Kolejną zaletą mat kokosowych jest ich zdolność do sprawnego odprowadzania wilgoci. Ta właściwość pomaga zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, zapewnia świeżość materaca i podnosi higienę snu. Co więcej, włókno kokosowe jest przewiewne, a to sprawia, że polepszona jest oddychalność całego materaca.

Dodatkowo maty kokosowe są wytrzymałe i podnoszą odporność materaca na trwałe odkształcenia. Są też wygodne i mobilne, dzięki czemu można je łatwo zdemontować i dopasować, aby zmienić twardość materaca. Ta elastyczność w zastosowaniu pozwoli Ci dostosować materac do zmieniających się potrzeb.

Warto też odnotować, że mata kokosowa w materacu pomaga wyeliminować wpływ pól elektromagnetycznych.

Mata kokosowa na materac Sleepmed

Po co mata kokosowa na materac?

Maty kokosowe mają szerokie zastosowanie w świecie materacy. Spotkasz ją w materacach dla dzieci, np. w Kołysance i w materacach dla dorosłych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór modeli z matą kokosową. Są to zarówno materace, w których mata jest zintegrowana z resztą wkładu, jak i takie, w których to Ty zdecydujesz między jakimi warstwami chcesz umieścić matę kokosową.

Po co mata kokosowa na materac? To idealne rozwiązanie dla alergików, par, osób z nadmierną potliwością, problemami z kręgosłupem czy o wyższej wadze. Surowce pochodzenia naturalnego zapewniają czyste i higieniczne środowisko snu. A oprócz kwestii higieny snu mata kokosowa przede wszystkim podwyższa twardość materaca i usztywnia jego wkład. Dobra mata kokosowa, o odpowiedniej grubości, nie wywoła efektu twardej deski, tylko optymalnie usztywni wkład materaca. W przypadku modeli SleepMed masz możliwość umieszczenia jej między różnymi warstwami, dzięki czemu w prosty sposób regulujesz stopień twardości. Im wyżej umieścisz warstwę kokosu, tym mocniejszy efekt uzyskasz.

Dobre materace z kokosem:

Twardy materac z kokosem Hilding PasodobleUniwersalny materac z kokosem Sleepmed Hybrid PremiumMaterac piankowy z kokosem Sleepmed Supreme

Mata kokosowa na materac - jak z niej korzystać?

W materacach, w których cały wkład stanowi zintegrowaną całość, często masz możliwość wybrania jednej z dwóch stron do spania. Dwustronny materac z kokosem pozwala Ci dopasować twardość i rodzaj podparcia. Na przykład w materacu Hilding Pasodoble możesz wybrać, czy wolisz stronę z warstwą sizalu, czy kokosa.

Z kolei materace, których konstrukcja daje możliwość samodzielnej zmiany kolejności warstw, czyli materace SleepMed, pozwalają Ci na ułożenie maty kokosowej tak, by uzyskać pożądany przez Ciebie poziom twardości. Jeżeli chcesz tylko nieznacznie podnieść twardość, matę umieść na spodzie materaca. Jeśli zależy Ci na mocniejszym podparciu - połóż ją między dwiema górnymi warstwami. To rozwiązanie daje Ci też ten komfort, że w każdej chwili możesz matę przełożyć lub wyjąć.

Materac z matą kokosową

Mata kokosowa do materacy może zapewnić wiele korzyści dla tych, którzy chcą poprawić jakość snu. Jest hipoalergiczna, pochłania wilgoć, dzięki czemu idealnie nadają się dla osób cierpiących na alergie lub nadmiernie pocących się, przedłuża żywotność materaca i zapewnia twardsze podparcie całego ciała. Maty kokosowe są również bardzo wszechstronne i mogą być wykorzystywane zarówno w materacach dla dzieci jak i dorosłych. Marka SleepMed oferuje szeroki wybór rozmiarów mat kokosowych na materac, więc pamiętaj o rozważeniu tej opcji, jeśli chcesz poprawić jakość swojego snu.